KP žáci starší 8. kolo 11. -12. 10. 2014

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

KP starších žáků – aktuální výsledky

DRUHÝ DVOCIFERNÉ VÍTĚZSTVÍ OKULY NÝRSKO

Desátým kolem pokračoval krajský přebor starších žáků, ve kterém si úspěšně vedli kolektivy Klatov, Lub a Nýrska.  Podruhé v průběhu podzimu si zapsali na své konto dvouciferné vítězství starší žáci Okuly Nýrsko. Po domácí výhře nad Baníkem Stříbro 11:3  to bylo tentokráte na hřišti v Plzni s místním Smíchovem, kde zvítězili 11:1.  Druhý tým tabulky SK Klatovy 1898 se poprvé v tomto ročníku musel na domácím hřišti o body dělit s kvalitním celkem plzeňských energetiků. Potřetí za sebou zvítězil doma nováček přeboru Start Luby a potřetí také udržel své čisté brankové konto.

VEJPRNICE - HORAŽĎOVICE   4:0 (2:0)

Branky: Sloup 2, Lambert, Kotva

SK KLATOVY - ZČE PLZEŇ   1: 1 ( 0: 1) PK 6:5

Petr Ulrych

Za příjemného fotbalového počasí se hrál vyrovnaný zápas, ve kterém byli hosté lepší a důraznější v prvním poločase a díky většímu počtu zakončení šli do vedení. Klatovští hráči byli v tuto chvíli zbytečně ustrašení a dělali až moc chyb v rozehrávce. Po přestávce však domácí díky změnám v sestavě vystupňovali tempo hry a dokázali rychle vyrovnat stav skóre a měli hru pod kontrolou, ale žádnou z dalších šancí už nedokázali využít, takže zápas skončil remízou. V penaltách byli všichni střelci úspěšní až do šesté série, kdy domácí gólman Ondřej Mareš odhadl správnou stranu a chytil rozhodující penaltu, takže prémiový bod zůstal v Klatovech.

Branka za domácí:  Shklyarskyy - Kramer

Sestava Klatov:  Mareš O., Daněk, Baxa, Brant, Kolerus, Koliha, Partyngl, Shklyarskyy, Šimek, Hranáč, Bilíček.  Střídající hráči:  Javorský, Kapusta, Havlíček, Mareš F.

Rozhodčí Říha Zdeněk, ŽK 1:1, diváků 50.

SMÍCHOV PLZEŇ - NÝRSKO 1:11 ( 0: 7)

Ivan Pavlík

Hosté od začátku potvrzovali v tomto utkání roli favorita a svoji převahu vyjádřili i gólově, když své branky vstřelili nejen po pěkných kombinačních akcích, ale i ze standardních situací.

Branky: 3., 10. a  22.  Pavlík Jakub,  8. , 14. a  20.  Bastl Martin, 31. a 57.  Gondek Patrik, 43. a  54.  Malát Filip, 65.  Mašek Zbyněk

Rozhodčí:  Škarda Jiří; ŽK 0 : 1;Diváků : 30.¨

START LUBY - KOŠUTKA PLZEŇ 2: 0 ( 0: 0)

Domácí hráči nastupovali do utkání s respektem, protože hráči soupeře z Košutky Plzeň měli výškovou převahu.  Hned od úvodních minut utkání ale domácí předváděli pěknou kombinační hru, kterou začali soupeře přehrávat a včasným napadáním nutili obranu soupeře k chybám, ze kterých se dostávali do šancí. Během první půle byli blízko ke skórování  Sebastian Malát, Marek Böhm a Pavel Flosman, ale v koncovce scházelo více zkušeností, a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu 0 : 0. Také ve druhé půli se domácím dařila kombinace, svého soupeře přehrávali a po několika šancích se dokázali prosadit i střelecky.  Ve 42. minutě rozehrával Dominik Černý rohový kop a Matěj Pivoňka hlavou poprvé prostřelil hostujícího brankáře a upravil na 1 : 0. V 62. minutě pohotovou střelou zvyšoval na 2 : 0 Pavel Flosman.  Z dalších šancí, které si domácí vytvořili, se již žádná neujala, hostující hráči si prakticky žádnou šanci nevytvořili, veškeré jejich pokusy skončily na dobře hrající obraně domácích, dirigované Matějem Pivoňkou.

Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou domácích, celé družstvo za předvedený výkon sklidilo pochvalu od trenérů.

Domácí hráli  v sestavě: Schejbal David, Kesner Daniel, Toman Petr, Böhm Marek, Flosman Pavel, Kaiser Ondřej, Černý Dominik, Háša Martin, Pivoňka Matěj, Svoboda Martin, Maňas Vít, Krejčiřík Zdeněk, Malát Sebastian, Votava Tomáš a Kafka Filip.

Branky: 42. Pivoňka Matěj, 62. Flosman Pavel. Rozhodčí: Hájek Zdeněk. Diváků : 50

TACHOV - TJ SUŠICE  3:1 (2:0)

Branka za hosty : Krouský Michal