Divize 9.kolo 4. – 5.10.2014

DIVIZE MUŽI - skupina A

SOUPEŘI Z  KARLOVARSKÉHO KRAJE  VE VRACELI DOMŮ S PRÁZDNOU

K  zajímavé konfrontaci kvalit divizních týmů došlo v 9. kole divize. Po Pošumaví zamířili oba soupeři ze západu Čech z Karlovarského kraje. V sobotním duelu v městě pod Černou věží došlo k souboji týmů, které jsou v tomto ročníku nováčky. Na 250 natěšených diváků doufalo, že uvidí další zlepšení domácího týmu ozdobené plným bodovým ziskem, ale mohlo být po utkání spokojeno pouze s výsledkem. Důležité vítězství v klání o šest bodů sice zůstalo doma, ale předvedená hra ze strany obou týmů zůstala za očekáváním stupni soutěže.  Daleko větší spokojenost zavládla v neděli v Sušici , kde domácí mimo plného bodového zisku slavili první podzimní vítězství, odpoutání se z posledního místa v tabulce  a co je důležité, možná že touto výhrou vykročili do zbývající  části podzimní části soutěže tou správnou nohou.

SK KLATOVY 1898 - FC VICTORIA MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 1:0 (1:0)

Pro vývoj zápasu byla důležitá 23. minuta, ve které byl za bezbrankového stavu za zmaření vyložené brankové příležitosti domácích vyloučen hostující hráč Dominik Kraft. Domácí této počet převahy dokázali využít v závěru první půle, kdy na konci kombinační spolupráce Jůda –Krejčí a vítězném souboji s obranou hostů  v pokutového území  byl  Tomáš Jůda, který ze svého postavení na hranici ofsajdu střelou k tyči nedal brankáři hostů šanci 1:0.

V druhém poločase domácí ve snaze o pojištění svého vedení dalšími góly nebyli úspěšní. Jejich výkon byl velmi rozpačitý, plný zbytečných nečistých zákroků, se kterými za soupeřem vůbec nezaostali. Dokázali si sice vytvořit několik slibných gólových příležitostí, ale žádnou z nich nedokázali proměnit. V závěru zápasu hosté i v oslabení hráli vabank ve snaze vyrovnat, ale větší příležitost k ohrožení Rojíkovy branky jim domácí obrana nedovolila.  Nicméně se nakonec Klatovy musely o své hubené, jednobrankové vedení obávat.

Branky: 42. Tomáš Jůda , ŽK 4:4  , ČK 0:1 (23.Dominik Kroft). Rozhodčí Duchoň, diváků 250.

Sestava Klatov: Rojík - Veselka, Žáček, Jůda, Janda, Mészáros, Procházka (70. Páleník), Butnaru, Krejčí, Kadlec, Lukeš.

David Kojan _Klatovský deník:

"Vyloučení hostujícího hráče nám spíše uškodilo. Kluci si mysleli, že se už nemůže nic stát, ale opak byl pravdou. Mrzí mě, že jsme standardní situace soupeři hloupými fauly vůbec umožňovali," uvedl po zápase klatovský trenér Karel Krejčí, který s předvedenou hrou domácích nebyl vůbec spokojen. "Spokojený jsem pouze se třemi body. Tak špatně jako dnes jsme za poslední tři kola nehráli. Hráči, na které jsem spoléhal, mě vyloženě zklamali. Takový výkon by na další soupeře, kteří nás čekají, rozhodně nestačil," zhodnotil klatovský trenér.

SUŠICE – HVĚZDA CHEB 1:0 (0:0)

Jonáš Bartoš

Dočkali se. Sušičtí fotbalisté dokázali v probíhající sezoně poprvé zvítězit za tři body, když na domácí půdě zdolali Hvězdu Cheb 1:0. Vyrovnaný duel rozhodla parádní trefa Tomáše Linharta, který ve druhém poločase rozjásal publikum. Důležité body znamenají v divizní tabulce odpoutání ode dna tabulky, Sušice přeskočila Milevsko a je patnáctá.

Čekali pořádně dlouho. Přesně devět zápasů, víc než čtvrtinu soutěže. V některých zápasech scházela lepší koncovka, jindy zase chybovala obrana. Sušickým fotbalistům se konečně podařilo uhrát potěšující výsledek až v duelu s Chebem.

V neděli 5. října přineslo pošmourné počasí první velké úsměvy na tvářích domácích hráčů. Na sušickém stadionu se hrál vyrovnaný fotbal, byť Cheb patřící do první poloviny tabulky přijel do Sušice jako mírný favorit.

Domácí se museli srovnat se ztrátou několika hráčů sestavy. Jen na tribuně sledovali utkání kapitán Hrach s krajním obráncem Kysilkou, k dispozici nebyl ani útočník Budil.

V prvním poločase se hrál opatrný fotbal, na kopačkách domácích borců se projevovala nervozita a nejistota z toho, že čekání na první body trvá tak dlouho. V několika momentech po zaváhání domácí defenzivy tým podržel výtečně chytající Gill. Jeho zákroky přispěly k tomu, že do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu.

Po přestávce se herní projev domácího týmu přeci jen zlepšil. Sušičtí hráči zpřesnili rozehrávku, začali si vytvářet územní převahu. Zlomový moment přišel čtvrt hodiny před koncem zápasu. Krajní obránce Skrbek rychle hozeným autem poslal do úniku rozběhlého Linharta. Nejlepší hráč domácího týmu se z pravé strany dostal za obranu Chebu a na hranici vápna práskl do balonu. Křižnou střelou na vzdálenější tyč mířil přesně, hostující brankář neměl šanci.

Parádní gól, obrovská euforie. Přesně takové pocity se daly vyčíst z tváří všech hráčů v modrých dresech, když se seběhli k hrdinovi utkání. Sušice už ve zbytku času kontrolovala hru a ubránila těsnou výhru.

Po devíti kolech má Sušice na kontě šest bodů, v tabulce to znamená předposlední, 15. místo. Bodový odstup od ostatních týmů není velký, na devátý Cheb Sušice ztrácí šest bodů.

Branka: 70.Linhart. Rozhodčí Kyncl, ŽK 2:4, diváků 150.

Sestava TJ Sušice: K. Gill – O. Skrbek, L. Kodýdek, J. Melka, T. Fuchs, J. Skála (69. M. Budil), T. Linhart, M. Krejčí, J. Szedemák (80. I. Varga), R. Kočí, M. Vrhel.