1.B TŘÍDA skupina B 7.kolo 4. – 5.10.2014

1.B  TŘÍDA  - SKUPINA B

DOMA JE NA PODZIM MĚČÍN V BODOVÉ ÚSPĚŠNOSTI NEJHORŠÍ

Tři zápasy doma, dvě prohry a jedna remíza, tak to je dosavadní podzimní bilance Sokola Měčín. Bilance týmu, jehož příznivci byli zvyklí, že je doma jejich tým pravidelně odměňoval za jejich věrnost góly v brance soupeřů znamenající plné bodové zisky. Nicméně to bývávalo, ale tak ještě před rokem! Již na jaře letošního roku prohrál doma Měčín čtyři k posledních pěti zápasů. To poslední vítězství již je téměř pro pamětníky, když bylo dosaženo koncem dubna nad později sestupující rezervou plzeňského Rapidu. Zkrátka měčínským střelcům nezvlhl, ale úplně se promočil střelecký prach, což dokazuje, že v posledních šesti zápasech za sebou dali doma pouze jedinou branku! Tak hluboce zchudl měčínský fotbalový divák!  S chudobou na hranici bídy se potýká v pohledu úspěšnosti na hřištích soupeřů Strážov. Na rozdíl od Měčína, který alespoň dokáže přivést body z venku, kde jich získal šest a je z týmů z Pošumaví daleko neúspěšnější, Strážov o body venku zatím nezavadil. Poslední příležitost měl v Mochtíně. Domácí to Strážovu ale neumožnili. Výhrou v tomto derby si jako jediní z Pošumaví udrželi kontakt s čelem tabulky, na které ztrácí pouhé tři body.   Tatran Dlouhá Ves dosud na podzim doma  paběrkoval.  Po třech zápasech se konečně jeho střelci rozpomněli na své lepší časy, kdy zatěžovali výrazně branková konta soupeřů a pěti góly si připsali první domácí podzimní výhru.

HORAŽĎOVICE B - KOŠUTKA PLZEŇ   0:4 (0:1)

Jiří Motl

Branky: 6. Forejt Tomáš, 50. Zigmund Tomáš, 61. Kalaš Pavel, 89. Kovařík Libor

Rozhodčí: Mazanec Marek ;ŽK:2:3;ČK:1:0(65. Šedivý Michal).Diváků : 50

Sestava FK Horažďovice:  Sova Jan, Šedivý Michal (2xŽK/ČK), Pařil Tomáš, Turek Jiří, Jánský Radek, Vonášek Daniel, Želíska Jan, Masopust Marek (55. Rybár Jiří), Macoun Tomáš (75. Jedlička Dalibor), Pikeš Tomáš, Šašek Martin

DLOUHÁ VES - ST. SMOLIVEC  5:1(2:0)

P.  Beránek

První čtvrthodina přinesla jasnou herní převahu domácích, která přinesla několik vyložených šancí včetně nastřeleného břevna. Z této převahy ve 13.minutě skóruje Petr Pechek hlavou po vyraženém balonu hostujícího  brankáře. Ve 43. minutě zvyšuje na 2:0 Martin Kulhánek hlavou. Hned na to tentýž hráč neproměňuje PK. V 51. minutě skóruje opět Martin Kulhánek, který využil nedorozumění v obraně hostů a technickou střelou k tyči zvyšuje na 3:0. V 73. minutě hostující Boušek Karel snižuje po volném přímém kopu hlavou na 3:1. V 77. minutě přichází nádherná akce, dvojice Pechek, Kochjar kdy  druhý jmenovaný zvyšuje na 4:1. V 89. minutě se podařila výše uvedené dvojici podobná akce z rychlého protiútoku. Tentokrát skóruje Petr Pechek a Dlouhá Ves vede 5:1, což je zároveň konečný výsledek zápasu. Domácí předvedli velmi dobrý výkon, což ocenilo i 100 přítomných diváků.

Branky: 13. a 89. Pechek Petr, 43. a 51.Martin Kulhánek, 77. Kochjar František – 73 . Boušek Karel

Rozhodčí:  Hovorka;ŽK:1:3 ;ČK:0:2(80. Brejcha, 87. Eisman).Diváků : 100.

MOCHTÍN - SK STRÁŽOV 2: 1 ( 2: 0)

Pošumavské derby této soutěže vyhrál zaslouženě domácí Mochtín. Musel sice zápas odehrát s několika hráči "B" týmu, ale měl v něm více ze hry i více šancí na gol. Strážov se zaměřil na poctivou defenzivu, ale jako první se dostal do velké příležitosti. Ve 13.minutě ji měl Milan Denk, ale z jasné pozice netrefil branku. Pak již přišly šance domácích, ze kterých  šli do dvoubrankového vedení. V 18.minutě otevřel skore Jiří Dolejš, ve 33.minutě potrestal chybu hostujícího stopera Jan Potužník, zvýšil na 2:0. I ve druhém poločase byly šance na obou stranách, Mochtín jich měl více i větší, ale ani jednu neproměnil. Tu největší pak v 68.minutě zlikvidoval Potužníkovi střídající hostující golman Jiří Franc. Kontaktního golu se hosté dočkali v 80.minutě, kdy potrestali chybu mochtínského předstopera. Šli do brejkového přečíslení, první střelu jim domácí golman Rajtmajer zlikvidoval, ale na dorážku Aleše Presla již neměl nárok. Těsnou výhru Mochtín uhájil, vybojoval  tři body.

Branky: 18. Jiří Dolejš,  33. Jan  Potužník – 80. Aleš Presl; ŽK: 3:2, diváků 70.

Rozhodčí Miroslav Pena z Horažďovic, ŽK 3:2

Sestava Strážov: Javorský M. (46.Franc J.), Janka L., Presl A., Michel J., Franc J.( 46. Šlegl M.), Uruba O., Faltín T., Kološ D., Hosnedl J., Mayer B., Denk M.

Petr Presl (trenér hostů)

Strážov začal utkání zbytečně nervózně a bojácně, a tak díky nedůslednému bránění a chybě v rozehrávce prohrávali ve 30. minutě 2:0. Hra hostů nebyla špatná, ale některé slibné akce nepřinesly své ovoce v podobě branky.

Do druhého poločasu nahradil v bráně zraněného M. Javorského Jirka Franc, který už branku nedostal. Strážov zvýšil svou aktivitu a pohyb po hřišti, což přineslo kontaktní branku, když střelu B. Mayera vyrazil brankář Reitmaier s námahou před dobíhajícího A. Presla, který neměl problém míč dopravit do brány Mochtína. Zbytek utkání se domácí museli obávat o výsledek, protože tlak Strážova narůstal a některé akce museli zastavovat jen pomocí nedovolených zákroků. Nakonec už branku diváci neviděli a tak spokojenější byli tentokrát domácí. Strážov podal hlavně ve II. poločase slušný výkon, který by měl v dalších zápasech na body stačit.

MĚČÍN - FK ŽÁKAVA 0: 2 ( 0: 1)

Branky: Huňáček, Soukup; ŽK: 1:1, diváků 100.

TJ PŘEŠTICE B - HAAS CHANOVICE 2: 2 ( 0: 2) PK 5:3

Branky: Šindelář, Švarc - Černohorský 2; ŽK: 0:1, diváků 50.

Sestava Chanovice : Soukup Karel, Prýmas Jaroslav, Chalupný Jakub, Zoubek Václav /65" Klásek Jakub/, Klíma Tomáš, Srb Ondřej, Šebek Jan, Pavlovský David, Polena Michal, Polena Josef / 46" Šulc Jiří/, Černohorský Lukáš.