Okresní přebor mužů 7.kolo 4. – 5.10.2014

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

VARGŮV STŘELECKÝ KONCERT UPEVNIL SUŠICKÉ REZERVĚ VEDENÍ

Deváté hrané kolo okresního přeboru mužů poprvé v průběhu podzimu nabídlo TJ Sušice B výhrou v Janovicích odskočit svým soupeřům a bezpečně si upevnil v tabulce první místo. Svým způsobem k zisku třech bodů napomohl sušické rezervě jejich kanonýr Imrich Varga, který se čtyřmi góly se dostal také do čela tabulky střelců. V přímém souboji o první místo mezi kanonýry zastínil domácího,  dosud  nejlepšího kanonýra přeboru Míru  Urbana.

Podle sušických not skončily výsledky jejich konkurentů. Hradešice nechaly bod ve Vrhavči a Klatovy B se vrátily s prázdnou z velkého Boru.

V tabulce si polepšily domácí výhrou nad svým sousedem v tabulce Měcholupy, které se opět přesvědčily, že se vyplatí bojovat o úspěch v utkání až do poslední minuty. Po té kdy  v Hrádku  minutu před koncem  brankou Bálka vyhrály,  podruhé pak v minulém kole v derby s Bolešiny ve kterém            zachraňoval bod v závěru O. Brož a potřetí v tomto kole doma, kdy hostům z Nezamyslic dával vítězný gól  Vlastimil Kovařík.  O tom, že se dá prohrát zápas během dvou minut se přesvědčila  v Hrádku lubská rezerva. Ta od  stejného hráče domácích Rychtaříka inkasovala v poslední minutě první a v úvodní minutě druhé části  tohoto duelu.

VRHAVEČ - HRADEŠICE  2:2 (1:1) na PK 3:4

Milan Černík

Hosté se připravili o tříbodové vítězství sami, když po rychlém vedoucím gólu J. Kopala po přihrávce D. Nováka neproměnili další 2 dobré šance. Místo kombinační hry a držení míče se ve snaze co nejrychleji přidat další branky stereotypně a někdy až naivně hnali dopředu zbrklými přihrávkami. Ty domácí obrana pohodlně odvracela a dlouhými nakopávanými míči a důrazem v osobních soubojích dělali domácí útočníci hostující obraně stále větší problémy. Ty vyústily nejprve velkou šancí domácích po standardní situaci, kdy míč směřující do branky zázračně vyrazil na brankové čáře gólman hostů D. Vávra a poté přísně nařízeným PK po zákroku J. Hnojského ve 45.´, po kterém bylo vyrovnáno.

Druhou velmi lacinou branku dostali hosté krátce po poločase, když gólmana D. Vávru zmátl pohyb domácího útočníka a nepříliš prudká střela domácích skončila za jeho zády v síti. Pak i hosté přidali na důrazu, vytvořili si několik standardních situací, které precizně rozehrával D. Novák. Vyrovnání padlo po několika šancích hostů právě po této situaci a hlavičce M. Hlaváče a skóre se do konce zápasu již nezměnilo. V následném penaltovém rozstřelu se po velmi dlouhé době podařilo hráčům Hradešic zvítězit, když úspěšnými exekutory byli J. Kopal, M. Florian, F. Melka a D. Novák, neúspěšný byl jen M. Hlaváč. Domácím jednu penaltu chytil D. Vávra a další skončila na tyči.

Branky: , 45' Hrach Václav (PK), 51' Jandečka Tomáš - 8' Kopal Jiří, 70' Hlaváč Milan,

Rozhodčí Bureš Jiří, Petrželka František, Presl Václav , ŽK  1:1 , diváků 100 .

Sestava hostů: D. Vávra - M. Hlaváč, P. Řezáč, P. Melka (M. Melka), V. Nauš, J. Kopal, F. Šašek, J. Hnojský, V. Metlička (M. Florian), F. Melka, D. Novák. Náhradníci: L. Mareš, A. Čugujev.

VELKÝ BOR - KLATOVY B 3:2 (3:2)

Miloslav Kolář

Na předposlední domácí zápas přijela do Velkého Boru klatovská rezerva a než se stačila rozkoukat, mohlo to být již v 1’minutě pro domácí 1:0, ale Kodýdek těsně u tyče nedokázal umístit míč do prázdné branky. Vše ale napravil o 5 minut později, když krásně trefil přímý kop a dostal domácí do vedení. V následujících minutách byl zřetelný věkový rozdíl mezi oběma mužstvy, ale domácí soustředěnou defenzivou dokázali mírnému tlaku hostů úspěšně čelit. Až ve 25‘ po průniku hostů a zákroku Václavíka dorážel na vyrovnání Kotáb. Domácí ale našli sílu a po akci Šimanovského, nebojácném průniku Klimenta a důsledném sledování míče a dorážkou Červeného šli do vedení. Hosté si to ale nenechali líbit a v téže minutě stačili umístěnou střelou Brože k tyči opět vyrovnat. Domácí nemohli reagovat lépe, když po standardce Hody se před golmanem hostů ocitnul sám Šimanovský a jeho tečovanou střelu dokázal umístit do sítě Kliment. Hosté byli ještě do konce poločasu blízko vyrovnání, ale v poslední minutě z malého vápna trefili pouze břevno a naopak museli vzápětí vykopávat ještě míč z brankové čáry. V úvodu poločasu druhého několikrát podržel domácí bravurně Václavík a ten byl také oporou v celém dalším průběhu hry, kdy už domácím začaly trochu ubývat síly, a hosté byli aktivnější. Závěr zápasu byl pro domácí hodně krušný, ale s vypětím všech sil a někdy trochu se štěstím dokázali cenný výsledek uhájit.

Branky: 6. Kodýdek Pavel, 30. a 35. Kliment Ladislav - 25. a 31. Brož Jan

Rozhodčí Hájek Zdeněk, ŽK 1:2, diváků 30.

JANOVICE - SUŠICE B   1:4 (0:3)

Branky: 65. Drmola Luboš  - 21., 30., 42. a 84. Varga Imrich.  Rozhodčí  Lojík Václav, ŽK 1:2, diváků 40.

MĚCHOLUPY - NEZAMYSLICE  2:1 (0:1)

Branky: 55. Bálek Dušan, 89. Kovařík Vlastimil - 37. Pánek Jaromír.  Rozhodčí Javorský Josef ,  ŽK 2:4 , ČK  0:1 (88. Pánek Jaromír), diváků 60 .

BĚŠINY - MOCHTÍN B  2:0 (0:0)

Branky: 75. Kolář Zdeněk (PK), 81.  Vališ Jaroslav

Rozhodčí  Pastyřík Vladimír , ŽK  3:2,  diváků 30.

HRÁDEK - LUBY B  2:0 (1:0)

Branky: 45. a 46. Rychtařík Leoš . Rozhodčí  Šmrha Miroslav , ŽK 3:1,  diváků  80.

MALÝ BOR - BOLEŠINY  0:0 (0:0) PK 3:2

Rozhodčí Švátora Petr ,  bez karet,  diváků 110 .