KS dorostu, sk. B 9.kolo 4. – 5.10.2014

KS dorost – skupina B

STŘÍDÁNÍ NA ČELE TABULKY NA POKRAČOVÁNÍ

Krajská soutěž dorostu má za devět odehraných kol. V těch předcházejících se postupně na čele tabulky vystřídal y vedle Chotěšova také trojlístek z Pošumaví, Mochtín, Sušice a nejčastěji to byly Horažďovice. Tento trojlístek se rozšířil na čtyřlístek.  Po zaváhání Horažďovic v posledním kole se do čela tabulky probojoval nováček soutěže Sokol Hradešice. Na druhé místo se vrátil Mochtín a třetí po výhře doma nad Sušicí je Chotěšov. Zatím co Horažďovice a Sušice klesly na páté, resp. šesté místo, výrazně se v tabulce posunulo až na 4. místo po výhře v Merklíně Nýrsko. Poslední zástupce z Pošumaví v KS Start Luby dokázal zopakovat úspěch z předminulého kola. Po vítězství ve Stodu a tentokráte si přivezl plný počet bodů ze Staňkova.

MOCHTÍN - ŽÁKAVA  7:0 (4:0)

Hosté přijeli jen s devíti hráči a tak se hrálo prakticky pořád jen na jejich polovině. Domácí vedli od 4.minuty 1:0, ale pak se předháněli v zahazování vyložených šancí, začali se trefovat až v závěru poločasu. Do druhé půle nastoupila Žákava jen v osmi, pak se jim v 77.min. zranil obránce a tak bylo utkání předčasně ukončeno.

Branky:  Kotlan 2, Bejvl, Ji.Peleška, Strejc, Rašek a Vil.Pretzelmayer po 1. Rozhodčí Tereza Hessová, hráno bez karet, 20 diváků.

MERKLÍN – NÝRSKO  0 : 3 (0:0)

Petr Janovský

V prvním poločase skončila největší šance hostí na břevně domácí branky. Ve druhém poločase se hosté již dokázali kombinačně prosadit a zaslouženě si

odvezli 3 body.

Sestava hosté: Kubečka, Novotný, Kněz, Kováč, Mahovský, Vlček, Janovský, Němec, Vávra, Toman, Jelínek. Střídali: Nguyen, Irlbek, Kopecký

Branky: Vlček 2x, Němec, ŽK 1:1

CHOTĚŠOV - TJ SUŠICE  2: 0 ( 1: 0)

Podrobnosti nehlášeny.

FK STAŇKOV - START LUBY  2: 3 ( 1: 1)

SLAVOJ STOD – HORAŽĎOVICE  3:2 (:0)

Sestava FK Horažďovice: Přibyl, Pikeš, Kovář M., Hnídek, Stulík, Petřík, Sládek, Macoun, Masopust, Boček, Vachuška, Vítovec, Štěch, Forman.

Branky za Horažďovice : Vachuška Aleš 2

HRADEŠICE – NEPOMUK  3:1 (1:0)

Milan Černík

Domácí nastoupili do zápasu oslabeni o 3 hráče základní sestavy (Makovec, Prokopius, Havránek) a se zdravotně indisponovanými M. Buchtou a P. Naušem. Přesto se jim podařilo dobře hrající ale málo disciplinované hosty porazit a po zaváhání Sušice a Horažďovic překvapivě dostat na 1. místo tabulky.

Zápas se musel divákům líbit, protože se hrál otevřený fotbal s mnoha šancemi na obou stranách, ve kterých dominovali oba brankáři. Domácí šli do vedení brankou F. Vaněčka, který tak napravil předchozí zaváhání svého bratra Davida, který neproměnil "samostatný nájezd" na gólmana hostů.

Ve 2. poločase si domácí koledovali o vyrovnání tak dlouho, až se po nedorozumění obrany v 57.´ prosadil hostující Pavelka. Naštěstí pro domácí vstřelil P. Nauš hned po jedné minutě 2. branku domácích. Když pak přidal stejný hráč svoji druhou brankou upravil na 3:1 a za urážku rozhodčí byl vyloučen hostující útočník, bylo o výsledku zápasu a zisku 3 bodů pro domácí rozhodnuto.

Branky: 20. Vaněček Filip, 58. a 66 Nauš Pavel - 57. Pavelka Petr