1.B TŘÍDA skupina B 6 . kolo 27.-28.9.2014

1.B  TŘÍDA  - SKUPINA B

1.B třída – aktuální výsledky

HORAŽĎOVICKÁ REZERVA K UTKÁNÍ NEDORAZILA

Výsledky 6. kola byly ve znamení několika nerozhodných výsledků a tak se diváci dočkali větší porce branek v penaltových rozstřelech. Body se dělily v pošumavském derby v Chanovicích, kde vyhráli na PK zásluhou brankáře K. Soukupa domácí. V pokutových kopech byl úspěšný Mochtín , kterému se podařilo o uspět v duelu se Žákavou.

Měčín  a Žákavá tak dominují v průběhu podzimu jako králové remíz . Toto bylo  již čtvrté utkání s šesti, které skončilo remízou, Žákavé se to přihodilo dokonce čtyřikrát  za sebou.

V nepříjemné situaci se v sobotu ocitl B tým FK Horažďovice. Ve středeční dohrávce ve Strážově se řada hráčů  na marodce z důvodu zranění rozšířila a tak situace vyvrcholila v sobotu tím, že nakonec tento tým k utkání ve Spáleném poříčí nenastoupil. Přestože vyhlídky na bodový zisk v tomto duelu velké nebyly, každé nesehrané utkání má dopad i na soupeře, diváky, delegované rozhodčí a následně i disciplinární.

HAAS CHANOVICE - S. MĚČÍN   1: 1 ( 0: 0)  PK 4:2

Jiří Štěrba

Hosté se prezentovali výbornou obranou a rychlými protiútoky. Několikrát za zápas šli sami na brankáře domácích Soukupa, ten je ale vychytal. Když už se zdálo, že 3 body si odvezou hosté, tak se nádherně po centru z pravé strany hřiště trefil střídající Klásek Jakub. V penaltovém rozstřelu domácí ani jednou nezaváhali, hostům dvakrát chytil penaltu výborný gólman Soukup.

Branky: 90.  Klásek Jakub - 46.  Bureš Karel. Rozhodčí  Říha Zdeněk, ŽK 3:3, diváků 100.

Sestava Haas Chanovice: K. Soukup – J. Šulc, J. Prýmas, J. Chalupný, V. Zoubek, O. Srb (86. J. Klásek), J. Šebek, D. Pavlovský, M. Polena, J. Polena (89. J. Petřík), L. Černohorskýe

FK ŽÁKAVA - MOCHTÍN   2: 2 ( 1: 1) PK 3:5

Mochtínští fotbalisté přivezli dva cenné body ze Žákavé. Od 17. minuty vedli brankou Jiřího Dolejše, ale domácím se podařilo nejen srovnat na 1:1 ( ve 37. min. Mezelem), ale v 52. minutě šli do vedení 2:1 po nekompromisním zakončení Soukupa ze 7 metrů, měli nakročeno ke třem bodům.  Od 60. minuty hráli hosté navíc jen o deseti, bez vyloučeného Špindlera, přesto se jim podařilo v 78. minutě srovnat na 2:2, když se opět golově prosadil kapitán Dolejší. V dramatickém závěru se domácí snažili vstřelit vítězný gol, ale to se jim nepovedlo, navíc jim nevyšla ani následná střelba pokutových kopů a tak na ně zbyl jen jeden bod, do Mochtína putovaly dva.

Branky: Mezel, Soukup - Dolejš Jiří 2

Rozhodčí Václav Reiprich ŽK: 3:2; ČK: 0:1(Špindler), diváků 150.

SP. POŘÍČÍ - HORAŽĎOVICE B 3:0 (kont.)

Nehráno, hosté k utkání nenastoupili.

SK STRÁŽOV - DLOUHÁ VES 2:0 (1:0)

První podzimní vítězství domácích v duelu o šest bodů zajistil autor obou branek  Aleš Presl, který ještě v 28. minutě neproměnil pokutový kop za faul na pronikajícího Davida Kološe.  Nicméně obě branky potěšily oko fotbalového fanouška , zejména ta na 2:0 – (čistý angličan) byla z kategorie výstavních!

Hodnocení průběhu utkání trenéra domácích Petra Presla : „Strážov vstoupil do nelehkého utkání s tradičním soupeřem v pozměněné sestavě a hlavně s výrazně lepším přístupem , než v předešlých kolech soutěže. Branka Aleše Presla už v 7. minutě po přesné přihrávce Tomáše Faltína domácí nervozitu trochu zmírnila a tak domácí hru zpřesnili a vytvořili si několik dalších příležitostí včetně pokutového kopu, který však kryl hostující brankář. Do útočné fáze se velmi dobře zapojoval mimo velice dobře hrajících útočníků Karla Mundla a Aleše Presla také z druhé vlny Tomáš Faltín a David Kološ.Na druhé straně defenzivní hráči nedovolili soupeři příliš zaměstnávat brankáře Javorského a tak hrozili jen ze zahrávaných standardních situací. Výborně svou novou roli zvládl také Ondra Uruba, který naprosto vymazal nebezpečného útočníka hostí Švece, kterého nepustil vůbec k ničemu. Hosté více řečnili než hráli a tak v 80.minutě po výborné práci několika hráčů, kteří míč vybojovali, poslal Karel Mudl  přesnou přihrávku do běhu Aleši Preslovi, který krásnou brankou utkání definitivně rozhodl. Celý tým tentokrát zaslouží pochvalu hlavně za přístup k utkání, který přinesl výrazně lepší herní projev a snad nasměroval hráče k posunu v tabulce vyrovnané soutěže směrem nahoru. Utkání velmi dobře vedl rozhodčí Koura . Strážovští fanoušci si museli na domácí vítězství sice počkat, ale myslím, že tentokrát  odcházeli již spokojeni.“

Branky 29. a 80. Presl Aleš. Domácí za stavu 1:0 neproměnili PK.

Rozhodčí Koura Radim, ŽK 3:4, ČK 0:1(85. Kulhánek Martin), diváků 110.

Sestava SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – J. Hosnedl, V. Čížek, L. Janka, J. Franc (ŽK) – O. Uruba, T. Faltín (ŽK), D. Kološ, L. Drmola (46. M. Denk) – A. Presl (90. L. Míšek), K. Mundl (ŽK) (90. B. Mayer).

Sestava Tatran Dlouhá Ves: R. Hanzl – O. Goby (70. F. Blažek), S. Valvoda (ŽK), P. Šperl (87. V. Hopa), M. Krůs, J. Mirvald (ŽK).