1.A TŘÍDA 8. kolo 27.-28.9.2014

1.A TŘÍDA

NÝRSKU ZMĚNA PROSPĚLA, OPĚT PŘIVEZLO BODY Z VENKU

Na základě dohody mezi Nýrskem a Stodem došlo ke změně pořadí sehrání vzájemného zápasu oproti rozlosování (se původně mělo utkání hrát v Nýrsku), zajížděla Okula také k dalšímu zápasu na hřiště soupeře. Tato změna prospěla týmu náramně! Po vítězství v minulém kole v derby ve Svéradicích přivezla další tři body. Tento úspěch je o to cennější, že body byly získány na horké půdě ještě na jaře účastníka   KP.  Navíc to byla po čtyřech předcházejících výhrách domácích jejich první porážka. Stojí za zmínku, že v nich dosud Stod pouze v jediném z nich inkasoval a bylo to dvakrát od Žichovic! Pro Nýrsko tento výsledek znamená další vzestup v tabulce. Svéradice čela stejně jako Nýrsko čtvrtý zápas venku a opět z někoho vyšly bodově naprázdno. Duel o šest bodů s předposledním nováčkem soutěže vyzněl pro domácí, (mají ještě odložený zápas s béčkem Doubravky doma k dobru) kteří se dotázali Svéradice v tabulce na rozdíl jediného bodu. Očekávané derby v Žichovicích kde hostoval dosud velmi úspěšný nováček z Pačejova skončilo obdobně jako to derby poslední z května tohoto roku, které rovněž vyhráli domácí rozdílem jedné branky. Tenkrát byli ale diváci  spokojenější viděli pět branek(3:2), nyní se museli spokojit pouze s jedinou, když tu další v síti domácích odmítl přidat hostující Ticháček, který neproměnil pokutový kop!  (foto Klatovský deník Milan Kilián)

SLAVOJ STOD - NÝRSKO  2: 4 (2: 1)

Stanislav Steiner

Mistrovské utkání sehrálo mužstvo Nýrska po dohodě se soupeřem na hřišti ve Stodě. Důvodem je rekonstrukce travnaté hrací plochy na domácím hřišti v Nýrsku. Už v 1' utkání mělo domácí mužstvo možnost otevřít skoré. Domácí hráč, Fořt, obehrál nýrskou obranu, ale jeho střela skončila vedle branky. V 6'se po spolupráci Rubáše a Györgyho dostal do vyložené brankové šance Šteiner, ale přestřelil jenom domácí branku. V 10' utkání další příležitost nevyužil Rubáš, kdy jeho střelu odvrátil z branky jeden z domácích obránců na roh. Ve 20’ Fořt nacentroval míč do trestného území Nýrska, kde obrana nechala volného Tlustého a ten hlavou skóroval. Domácí mužstvo se dostalo do hry a postupně získávalo převahu. Některé situace musel řešit brankář hostů Moravec. Zvláště se vyznamenal ve 34', kdy zlikvidoval rychlý brejk domácího Fořta. V 36' hráči Nýrska ztratili na vlastní polovině míč, akci domácích zakončil opět hlavou Tlustý a upravil tak stav na 2:0. V té době se se hostů moc nedařilo, ale přišla 38',kdy domácí obránci v pokutovém území srazili Kalivodu ml., následoval PK ze kterého Lužný snížil na poločasových 2.1. Po poločasové přestávce, ve které trenér Nýrska, Kalivoda st., rázně promluvil hráčů do duše, se hra hostů rapidně změnila. Ve 48'Kalivoda ml. vystřelil, domácí brankář míč vyrazil a Výtisk míč dopravil do branky, ale pomezní rozhodčí mu odmával sporný ofsajd. V 58’ z hloubky vlastní poloviny hřiště, za obranu domácích, nacentroval míč Kalivoda ml. a Rubáš pře sprintoval domácího stopera a podél brankáře srovnal na 2:2. Další příležitost zahodil Kvítek v 70’, kdy ve velmi dobré příležitosti tak dlouho váhal se střelou, až o míč přišel. V 77¨utkání ohrozili domácí nýrskou branku, ale Moravec byl na místě a střelu chytil. V 79' opět Kalivoda ml. přihrávkou za obranu našel Výtiska, který uplatnil svou rychlost a poslal Nýrsko do vedení. V 83' a 86' domácí zahrávali dva trestné kopy, ale bez úspěchu. Při druhem trestném kopu trefil Tlustý tyč nýrské branky a domácí hráč, Pešek, nedokázal míč dopravit míč z pěti metrů do nýrské branky. To bylo pro hosty velké štěstí, protože domácí mohli vyrovnat. V závěru utkání se dvou brankových příležitostí dostal Bastl, ale špatnou koncovkou je zahodil. V 88' utkání, Lužný, našel přesnou přihrávkou Trefance a ten sice mladík, šanci zakončil jako starý mazák a upravil tak stav utkání na konečných 4:2 pro Nýrsko Vítězství hráčů Nýrska je zcela zasloužené,i když hra v prvním poločase za moc nestála, ale druhá polovina utkání už byla o něčem jiném a bylo by jenom dobré v těchto výkonech pokračovat.

Branky : 20. a 36. Tlustý Tomáš - 38. Lužný Jakub/PK/, 58. 'Rubáš Tomáš, 79. Výtisk Petr, 88. Trefanec Michal .

Rozhodčí:Černý Tomáš-Burda Miloš,Mezera Tomáš , ŽK 11, diváků 120.

Sestava Nýrsko :  Moravec Jiří-Hvězda Jiří,Antonovics Andrei,Lužný Jakub,Kolář František-Kalivoda Karel ml.,Výtisk Petr,Šteiner Rostislav/88'Kalivoda Karel st./,Kvítek Patrik/72'Bastl Miroslav/- Rubáš Tomáš, György Ivo(ŽK)/77' Trefanec Michal/

Nýrsko - brankáři

CHOD. PLANÁ – SVÉRADICE 2: 1 (1: 0)

Sestava FK Svéradice: M. Soukup, Z. Prokopec, M. Herout (ŽK), J. Vonášek, D. Klas – M. Klas, S. Makovec (ŽK), J. Šorna (25. T. Červený), M. Chaloupka, R. Kába – V. Beránek.

Branky: Chval P. 2 - Beránek; ŽK: 2:2 , diváků 125.

Brankáři - Svéradice

CH. ÚJEZD - START LUBY  0:0 (0:0) PK 4:2

Radek Pikhart

Zápas v Horní Jadruži u Plané na kvalitním trávníku branku nepřinesl, blíže k ní měl zejména v prvním poločase domácí Chodský Újezd - v 43. min šel domácí hráč sám na brankáře Kodeše, míč naštěstí těsně minul branku. Druhý poločas přinesl zlepšenou hru Lub, paradoxně zejména po vyloučení stopera Pivoňky, kdy domácí hráli přesilovku. Vyloženou brankovou příležitost si už ani jedno mužstvo nedokázalo vytvořit, domácím byl v závěru rovněž vyloučen hráč po druhé ŽK. V penaltách selhali hned 2 lubští exekutoři, domácí byli naopak bezchybní.

ŽK: 5:3; ČK: 1:1 (60.Pivoňka Marek), diváků 100.

Sestava Luby: Kodeš - Voráček P. (46. Sýkora), Pivoňka, Sysel Petr, Turner - Voráč (58. Šnour), Koželuh, Sysel Marek, Křížek K. - Švátora, Kazmirčík (74.Nešpor).

Luby - brankáři

ŽICHOVICE – PAČEJOV 1:0(0:0)

Radim Šiška

V 8.kole 1.A třídy jsme na domácím trávníku přivítali Pačejov, se kterým jsme ještě loni soupeřili o soutěž níže. Hosté přijeli povzbuzeni čtyřmi výhrami v řadě, my jsme naopak měli na svém kontě tři po sobě jdoucí porážky.

Momentální forma se projevovala v úvodu zápasu i na hřišti, kde pačejovští působili fotbalověji. My jsme se jim však tentokrát vyrovnali důrazem, a tak se na hřišti odehrával boj o každý metr. Hosty podporovala početná skupina fanoušků, kteří však stejně jako domácí příznivci v prvním poločase žádnou gólovou příležitost neviděli. Po vyrovnaném průběhu se tak šlo do kabin za bezbrankového skóre.

Druhý poločas přinesl otevřenější fotbal a konečně se začaly rodit i šance. V jedné z nich zastavil nedovoleně Frýzek Ticháčka a šel předčasně do sprchy. Hosté si však s početní výhodou nevěděli rady. V jediné větší šanci Kubaň těsně minul Rojíkovu branku, a tak z protiútoků hrozili spíše domácí. Důležitý moment se odehrál čtvrt hodiny před koncem. Domácí Bálek zahrál rukou a k penaltě se postavil dle svých vlastních slov neomylný exekutor Ticháček. Rojík však předvedl výborný zákrok a udržel naděje domácích na bodový zisk. Ke gólu měli po standartních situacích blízko Janda, Hlaváč i Šimáček, ale rozhodnutí přišlo až těsně před koncem. Pravý bek Mourek začal akci, která pokračovala střelou Hlaváče. Tu vyrazil Kalčík jen k levému bekovi Brožovi, který neměl problém trefit prázdnou branku. Cenné vítězství mohl v závěru potvrdit Butnaru, ale ve dvou únicích vždy těsně minul.

Branka: 86. K.Brož, rozhodčí Homr, Bína, Krauz, delegát Harmady, ŽK 1:2 (L.Mourek), ČK 1:0 (55. J.Frýzek), diváků 200

Sestava Žichovic: J.Rojík – L.Mourek, M.Janda, J.Frýzek, K.Brož – I.Butnaru, J.Bálek, R.Šiška, T.Harant, M.Špírek (57. J.Šimáček) – J.Hlaváč