Divize 8. kolo 27.-28.9.2014

DIVIZE MUŽI - skupina A

Divize –aktuální výsledky

KLATOVY PŘIŠLY O BODY I VYLOUČENÉHO SÝKORU

Poslední zářiový víkend je tradičně ve znamení, kdy se první  část fotbalových soutěží v poločase láme  do své druhé podzimní poloviny. Tento přechod nevyzněl pro oba týmy z Pošumaví, Klatovy a Sušici vůbec dobře. Oba čekaly zápasy na hřištích soupeřů a v nich vyšly bodově naprázdno. Klatovy čekal Zličín, tedy soupeř, který má v domácím prostředí dlouhodobě vysokou úspěšnost. Body si z něho soupeři vozí jen zřídka. V tomto ročníku se to podařilo pouze Sušici (remizovala zde 1:1), nicméně myšlenky na bodový zisk hostů vzaly za své, kdy od úvodu prohrávaly brankou z penalty a následně šli pro nedisciplinovanost Sýkory do deseti. I jejich enormní úsilí něco udělat s výsledkem z důvodu jejich střeleckou  nemohoucnosti vzaly za své. Spokojený Zličín si tak vylepšil svojí domácí úspěšnost na 83 procent. Klatovy naopak z pěti zápasů venku mají třinácti procentní úspěšnost a to k 44% bodů získaných bodů doma zatím musí stačit jen na myšlenky záchrany, než nějakého vzestupu vzhůru. To by určitě chtěli také sušičtí borci, kteří i po osmém kole zůstávají v tabulce poslední a stále čekají na své první vítězství.  Prognózy vycházející ze vzájemných zápasů před regionálním derby v Rokycanech a hovořící pro domácí se jednoznačně potvrdily. Jediné pozitivní na výsledku je, že se Sušici až ve třetím vzájemném divizním klání podařilo do rokycanské sítě vstřelit branku, nicméně skóre z nich 12:1 pro Rokycany je hrozivé a leccos o celkové střelecké impotenci sušických i tato bilance napovídá.

Stále je ale čas na zvrat a ten třeba může přijít již v následujícím kole, kdy oba celky z Pošumaví doma nabízí ve svém jídelníčku pro fotbalové příznivce menu v podobě soupeřů z karlovarského kraje.  Sušice v neděli doma hostí Hvězdu Cheb a Klatovech o den dříve bude ve znamení souboje nováčků, ke kterému se dostaví dosud v tabulce daleko úspěšnější Mariánské Lázně.

FC ZLIČÍN - KLATOVY 1898  1:0 (1:0)

Martin Janda

Zápas začal vyrovnanou partií, jenže po několika minutách hry rozhodčí pískl penaltu pro

domácí, když o ležícího Žáčka zakopl domácí kapitán. A exekutor se ze značky  pokutového kopu nemýlil. Od této chvíle bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a domácí to rozhodně nebyli. Jenže začínající tlak utnul opět hlavní rozhodčí, když dal nejprve žlutou kartu Sýkorovi, který se snažil vyhnout střetu s domácím brankářem, což se mu nepovedlo. Při ošetřování gólmana pak neudržel Sýkora nervy na uzdě a byl za kontakt s domácím hráčem vyloučen. Druhou půli se hrálo pouze na jednu branku. I v deseti jsme si vytvořili tlak a domácí se zmohli jen na odkopy. Jenže trestný kop Meszároše skončil na břevně stejně jako šance Jandy po standardní situaci pět minut před koncem. Vyhecované utkání tak domácí doslova ukopali a připsali si tři body.

Sestava: Rojík - Veselka, Žáček (ŽK), Janda, Lukeš (ŽK) - Butnaru, Meszároš (ŽK), Jůda, Kadlec, Sýkora (ŽK + 42. minuta ČK) - Krejčí.  Střídali: Herman, Štengl, Procházka, Cibulka. Trenéři: Krejčí, Dlesk

ROKYCANY - TJ SUŠICE 4:1 (1:0)