1.A TŘÍDA - 7.kolo 20. -21.9.2014

1.A  TŘÍDA

NÝRSKU SE VE SVÉRADICÍCH OPĚT DAŘILO

Svojí mimořádnou bodovou úspěšnost potvrdilo v očekávaném derby Nýrsko ve Svéradicích.  Na svéradické hřiště v letošním roce zajížděli nýrští fotbalisté podruhé. Na jaře zde vyhráli 4:2 a tento úspěch zopakovali i nyní na podzim. Normu čtyři branky na zápas z posledních třech utkání zopakoval Sokol Pačejov opět doma a v tabulce na třetím místě ztrácí na vedoucí tým jediný bod. Pačejov má stejně bodů jako druhé Luby, které doma ztratily poměrně nečekaně bod za remízu s Nýřany. Potřetí za sebou nebodovaly Žichovice a to je stálo propad ve vyrovnané tabulce na 9. místo.

FK STAŇKOV - ŽICHOVICE  2: 1 ( 1: 0)

Radim Šiška

Ve Staňkově se utkala dvě družstva, kterým to momentálně moc nejde, a na úrovni zápasu to bylo znát. Sérii tří porážek v řadě nakonec ukončili domácí, my nebudeme chtít prohrát počtvrté v řadě za týden s Pačejovem.

První poločas jsme prospali, domácí byli rychlejší a důraznější, nám se nedařilo fotbalově a i nasazení mělo k ideálu daleko. Domácí hrozili ze standartních situací a střelami z dálky. Do vedení se dostali po výborně zahraném rohu a hlavičce Bauera. Rojík pak chytil domácím penaltu a před poločasem jsme mohli vyrovnat. Butnaru však sám před brankářem domácích neuspěl a v síti neskončila ani dorážka Haranta.

Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší. Špírek ani Butnaru ještě své šance neproměnili, ale Butnaru pak využil nedorozumění domácí obrany a zakončoval do prázdné branky. Nerozhodně to však bylo jen 3 minuty. Protiútok Staňkova po našem špatně zahraném rohu zakončil Bozděch. My jsme se pak sice snažili, ale ve vyrovnání nám bránil především do očí bijící nedostatek elementárních fotbalových dovedností, které většina hráčů může získat jen kvalitním tréninkem. Kromě bodů jsme dnes přišli asi na delší dobu o zraněné bratry Benešovi.

Branky: 25.Bauer, 51.Bozděch – 48.Butnaru, rozhodčí Duda, ŽK 0:2,  diváků 80

Sestava Žichovic: J.Rojík – L.Mourek, J.Šimáček, J.Frýzek, K.Brož – J.Beneš (20. T.Harant), J.Bálek, R.Beneš (55.A.Štěpán), R.Šiška, I.Butnaru – J.Hlaváč (46. M.Špírek)

PAČEJOV - CH. ÚJEZD   4: 2 ( 2: 0)

V prvním poločase toho však hosté popravdě moc neukázali a hrálo se prakticky na jednu  branku. Už v 8.minutě Lukáš Šmrha našel ve vápně Vaška Kláska a ten poslal domácí do vedení.  V 10. minutě pálil Jarda Kubaň těsně vedle a dvě minuty poté si jeho rohový kop srazil brankář hostů na břevno. Domácí měli trvalý tlak a z něj podruhé zahřmělo v 17. minutě. Pepa Ticháček poslal do brejku Jardu Kubaně a ten zvýšil na 2 : 0. V 37. minutě nastřelil Vašek Brůha tyč, ve 39. minutě Klásek netrefil odkrytou branku a 45. minutě neproměnil další šanci Brůha. Hosté mohli být rádi, že v prvním poločasu inkasovali jen dvě branky.

Po změně stran během tří minut Pačejov rozhodl o výsledku. Ve 47. minutě se přesně k tyči trefil Brůha a o minutu později proměnil svůj brejk Ticháček. Domácí tak splnili svou čtyřbrankovou normu z posledních zápasů. Ukolébáni vysokým vedením pak ale zbytečně polevili a hosté v 67. minutě Josefem Peštou snížili na 4 : 1. Branka je nakopla a v těchto fázích zápasu začali domácí přehrávat. V 75. minutě dokonce snížili na rozdíl dvou branek, poté co po faulu na jejich nejlepšího hráče Petra Pikla proměnil pokutový kop Ondřej Suchý. V době, kdy se hosté začali nadechovat k závěrečnému náporu, je však nepochopitelně oslabil Ladislav Pikl, který v nepřerušené hře nakopl protihráče a musel se jít předčasně sprchovat. Domácí pak závěr zápasu zvládli a připsali si již čtvrté vítězství v řadě. V 90. minutě pak byl hostům po druhé žluté kartě vyloučen ještě kapitán Suchý.

Branky: 47. Brůha Václav ,8. Klásek Václav , 17. Kubáň Jaroslav, 48. Ticháček Josef - 69. Pešta Josef , 75. Suchý Ondřej(PK)

Rozhodčí Kastl Jan, Kulhánek Milan, Schwarz Petr, ŽK  3 : 6,  ČK  0 : 2  81. Pikl Ladislav ,  90. Suchý Ondřej , 130 diváků

Sestava Pačejov:  Kalčík J..  -   Šmrha L. – Kolářík A. – Hosnedl J.   - Pavelec P. –  Brůha V. -   Hlůžek J /53. min. Kubaň M./ – Polena P. -  Klásek V.  - Ticháček J.  – Kubaň J. /70. Fiřt J./

Rozhodčí:  Jan Kastl, Milan Kulhánek, Petr Schwarz

START LUBY – NÝŘANY  2: 2 ( 1: 0) PK 4:3

Karel Křížek

V dalším utkání I. A třídy přivítali domácí na svém hřišti hosty z Diossu Nýřany. Hned od úvodních minut si domácí vytvořili převahu, ale ze šancí, které si vytvořili, se žádná neujala.Po polovině první půle  domácí v tlaku polevili, hra byla plná nepřesností, přesto se domácím podařilo vstřelit branku, když se ve 31. minutě na 1 : 0 trefil  Honza Voráč z trestného kopu, který rozehrál Přemek Voráček. Začátek druhé půle vyšel lépe hostům, kteří také z trestného kopu v 59. minutě vyrovnali na 1 : 1, úspěšným střelcem byl Voráček Tomáš. V 76. minutě se hosté ujali vedení 1 : 2, když po ztrátě míče a rychlém protiútoku prostřelil brankáře Kalaše Cvachoušek Jan. Domácí ale hned o minutu později srovnali na 2 : 2, když z trestného kopu přesně trefil Marek Pivoňka. Vyrovnaný stav utkání vydržel až do konce utkání a tak přišly na řadu pokutové kopy. V těch byli úspěšnější domácí a výsledkem 4 : 3 si připsali k remízovému bodu ještě jeden pomocný. Úspěšnými exekutory na straně domácích byli Filip Pelouch, Jan Voráč, Marek Pivoňka a Honza Kalaš, Vojta Koželuh trefil jen do břevna.

Branky: 31. Voráč Jan, 77. Pivoňka Marek  -  59. Voráček Tomáš, 76. Cvachoušek Jan

Rozhodčí: Mezera Tomáš, Černý Tomáš, Majerčík Jaroslav , ŽK 6 : 5, ČK 1:1 (87. Sýkora Filip  -  82. Kočí Viktor ,oba po 2 ŽK), diváků 100.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Voráč Jan, Křížek Karel, Sýkora Filip,Koželuh Vojtěch,  Vejskal Martin, Švátora Karel (79. Čipera Pavel),  Voráček Přemysl (87. Sysel Petr),  Pelouch Filip, Kazmirčík David (74. Nešpor Jakub) a Pivoňka Marek

Sestava hostů: Hinterholzinger Václav, Duspiva Petr, Cink Zdeněk, Voráček Tomáš, Niedermayer Jan, Kočí Viktor, Zdvihal Zdeněk (74. Šimek Radim), Folk Jan, Sláma Vojtěch, Cvachoušek Jan (Šlégl Libor) a Rosol Jan.

SVÉRADICE – NÝRSKO 1: 3 ( 0: 1)

Byl to zápas dvou rozdílných poločas. Zatímco první půle se odehrávala v režii hostujícího mužstva, ve druhé byli daleko lepší domácí. Po nepovedeném poločase Svéradice na začátku druhého dějství hodně přidali a zatlačili soupeře na dlouhé minuty na jeho polovinu. Po několika nadějných šancí se nakonec podařilo srovnat skóre v 72. minutě, kdy Šorna dostal kolmou přihrávku od Chaloupky a sám před brankářem se nemýlil. Tlak domácích pokračoval a vypadalo to, že se jim vývoj zápasu podaří otočit na svoji stranu. Zápas nakonec dopadl z různých příčin úplně jinak. Hosté v závěru proměnili "odmávanou" penaltu a v nastaveném čase pak udeřili potřetí.

Sestava Svéradice :  Soukup - Prokopec, Herout, Vonášek, Němec - Kába, Chaloupka, Makovec, Šorna, Klas M. - Jiřinec

Sestava Nýrsko: Moravec Jiří-Bastl Miroslav, Lužný Jakub, Antonovics Andrei, Kolář František ,  Kvítek Patrik /77' Rubáš Tomáš/,Štengl Tomáš,Šteiner  Rostislav, Kalivoda Karel ml.-Trefanec Micha l/56' Výtisk Petr/ ,György Ivo /88' Kalivoda Karel st/

Branky: 72. Šorna -  21.Kalivoda ml., 86. Lužný (PK), 94. Rubáš,  ŽK: 2:2, diváků 60.

Rozhodčí: Špoták Rudolf-Petržílka Jiří,Pressl Václav. DS - Havlík Václav