Divize 7. kolo 20.-21.9.2014

DIVIZE MUŽI - skupina A

KLATOVY TO DALY, SUŠICE NE A JE POSLEDNÍ

První podzimní výhrou položily v sobotním divizním duelu doma Klatovy základy k tomu, aby bylo sedmé kolo pro oba týmy z Pošumaví maximálně úspěšné. Jejich vítězství založené na bezchybné práci obrany bylo naprosto zasloužené. Do poločasu získaly jednobrankové vedení, které v úvodu druhé půle pojistil druhou brankou Michal Lukeš. Hosté hráli od 70. minuty bez vyloučeného Martina Ambrose o deseti a domácí v bez problémů dotáhli zápas do vítězného konce. Klatovy tedy svůj úkol splnily na sto procent. Sušici nikoliv ! Doma v duelu  s nováčkem z M. Lázní na body nedosáhla . Klesla v tabulce na poslední místo a na něm se jí  bude nyní čím dál tím hůře dýchat. Blýskání na lepší časy po zisku dvou bodů v minulém kole na hřišti Zlíčína se tedy odkládá! Škoda pro přízníce sušického týmu, škoda pro hráče , kteří na hřišti dřou, ale jejich koncovka je stále tragická . Na druhé straně velké hrubky ve hře  které stále dělají, tak za ty   se ve škole propadá . Ve fotbalových soutěžích se to projevuje umístěním v tabulce a nikdo v divizi na tom není hůř než Sušice a také proto je po sedmi kolech asi poslední.

KLATOVY - ARITMA PRAHA  2:0 (1:0)

Jitka Kilbergerová

Fotbalisté SK Klatovy 1898 vybojovali v divizi pod novým trenérem Karlem Krejčím další body.  Po remíze v Čížové a výhře na pokutové kopy porazili v  sobotu doma Aritmu Praha.

Zápas se hrál od začátku ve slušném tempu. Domácí kombinovali, hosté posílali přesné

centry hlavně na rychlého Obusanyau a výborně bránili klatovské útoky. Hra se pak zklidnila a byla chvílemi z obou stran až příliš upracovaná, ale jiskru do zápasu vnesl první gól. Domácí Lukeš rychle zatáhl ve 34. minutě míč po pravé straně, výborně odcentroval před branku a Krejčí byl přesně tam, kde měl být. Klatovští ožili, bojovali, napadali soupeře. Krejčí mohl zvýšit ve 36. minutě, ale jeho střelu vyrazil gólman na roh.

Domácí začali druhou půli náporem a odměnou jim byl druhý gól ve 49. minutě. Po kombinaci Sýkora -  Krejčí -  Lukeš posledně jmenovaný ze strany propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosty druhá branka rozhodila a ta tam byla jejich precizní hra z první půle. Otevřeli hru, ale ohrozit klatovského gólmana Rojíka se jim nepodařilo. Naopak se na ně valil jeden klatovský útok za druhým. Domácí další branku nepřidali, ale zcela zaslouženě vyhráli.  Prostě jak pronesl po zápase jeden z klatovských fotbalistů: "Léčba šokem funguje".

"Byly tam chyby, nebyl to lehký soupeř.   Hrál na brejky a útoku měl nebezpečné hráče. Naštěstí jsme v první půli dali gól, krásně se trefil Krejčí. Naše defenziva byla úžasná, ve druhé půli jsme soupeře do ničeho nepustili. Měli jsme šancí dost, ale nakonec z toho byly jen dvě branky," řekl po zápase trenér Krejčí a dodal, že si myslí, že se kluci už odrazili, že je vidět, že mají z fotbalu radost. Potěšilo ho, že makají a dodržují disciplínu.

Branky: 34. Krejčí, 49. Lukeš.

Rozhodčí: Štefan, Brda, Myška. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (69. Ambrus po 2 ŽK). Diváků: 208.

Sestava Klatov: Rojík, Veselka, Žáček, Lukeš, Jůda (80. Kohout), Janda, Mészáros, György (13. Matějka), Sýkora, Krejčí (90. Cibulka), Kadlec (85. Procházka).

Neoficiální statistika hráčů SK Klatovy 1898 po 7.kole:

TJ SUŠICE - M. LÁZNĚ  1:2 (1:1)

J.Bartoš

Smůla v koncovce a marné čekání na bodové přísuny stále nekončí. Fotbalisté Sušice v divizi během sedmi zápasů stále nevyhráli za plný počet bodů. Naposledy před zraky domácího publika podlehli 1:2 Mariánským Lázním. Nejlepším počinem zůstává penaltový úspěch po remíze 1:1 na Zličíně. V tabulce divizní skupiny A tak se třemi body klesli na poslední místo.

Snaží se. Bojují, se soupeři většinou drží vyrovnané partie. Jenže body stále nepřichází. Sušičtí fotbalisté pod novým trenérem Voříškem odehráli v sezoně zatím sedm divizních zápasů, ani v jednom nevyhráli v normální hrací době.

Největším problémem zůstává proměňování šancí, což se projevilo i v posledním domácím zápase. Sušice hostila Mariánské Lázně. Poté, co tým přivezl dva body za remízu 1:1 a následnou výhru v penaltovém rozstřelu ze Zličína, si před vlastními fanoušky věřil, že trápení konečně zlomí.

Sušičtí ale hned od začátku museli dohánět nepříjemnou ztrátu. Po individuální chybě se už v 5. minutě prosadil Francisc Labai. Domácí se nesesypali, naopak. Hráči svého soupeře přitlačili a velmi aktivně se snažili o obrat v utkání.

Jenže mocně toužené góly stále nepřicházely. Sušice si vylámala zuby na své největší bolesti, zakončení. Množství brankových příležitostí, do kterých se nejčastěji dostávali Kočí s Vrhelem, bohužel pro domácí nevedli k vyrovnání. Kdyby útočníci proměňovali své šance, mohla Sušice vést 5:1, ne 0:1 prohrávat.

Domácím se nakonec podařilo vyrovnat, stejně jako předchozí týden na Zličíně se prosadil Tomáš Linhart. Po přestávce ale z rychlého protiútoku nečekaně udeřili znovu hosté, když Kabelák využil výbornou přihrávku unikajícího spoluhráče.

Na každé straně pak padla jedna červená. Nejprve šel ze hřiště Jakubík, brzy ho následoval sušický Petr Matějka. Oba hráči opouštěli nedobrovolně trávník po dvou žlutých kartách, Matějka se vyfauloval snad během pěti minut.

Sušice přes veškerou snahu branku v závěrečných minutách nepřidala, zhruba 250 diváků odcházelo zklamaných po konečné prohře 1:2. Pro mladý tým to znamenalo už pátou porážku v sezoně, v divizní tabulce Sušice klesla na poslední místo.

Napravit reputaci si Sušice může v následujících dvou kolech. V sobotu 27. září (od 16:30) se tým představí na hřišti Rokycan, další domácí zápas odehraje Sušice v neděli 5. října od 16:00 s Chebem.

Branky: 27. Linhart – 5. Labai, 62. Kabelák. ČK: 1:1, za domácí Matějka. Diváci: 250

Sestava TJ Sušice: Gill – Kysilka, Kodýdek, Melka, Skrbek(75. Fuchs) – Skála, Matějka, Linhart – Budil(58. Szedmák), Kočí, Vrhel.

Neoficiální statistika hráčů TJ Sušice po 7.kole(nejsou uvedeny všechny obdržené ŽK a ČK):