KP žáci starší 6. kolo 13.-14.9.

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

KP starších žáků – aktuální výsledky

NEPOMUK ODJEL Z KLATOV S DVOUCIFERNOU PORÁŽKOU

Podzimní souboj dvou největších rivalů a favoritů krajského přeboru starších žáků Domažlice – Klatovy se odehrává zatím na dálku, kdy o tom kdo povede tabulku rozhoduje skóre. V podobném duchu se hrálo i toto kolo ve kterém Klatovy podle očekávání porazily poslední Nepomuk dvouciferným výsledkem. Nicméně této přestřelce na dálku již bude konec. V následujícím kole dojde na hřišti v Domažlicích k prvnímu vzájemnému ale i k přímému souboji o čelo tabulky ! V pořadí již šesté odehrané kolo přineslo zlom pro starší žáky TJ Sušice, kteří konečně prolomili podzimní smůlu a v Plzni s domácím Smíchovem si připsali do tabulky první podzimní body. Další úspěšné derby mají za sebou doma Horažďovice, které po výhře nad Sušicí nenechaly dosáhnout na body dosud velmi Okulu Nýrsko, která všechny tři předcházející zápasy na hřištích soupeřů dokázala stoprocentně bodově zužitkovat.

HORAŽĎOVICE - NÝRSKO 1:0 (1:0)

Ivan Pavlík

Utkání v Horažďovicích se proměnil ve festival promarněných šancí nýrských hráčů. Kdyby po půl hodině vedli o několik branek, nemohl se nikdo divit. Domácí se na půlku hostů dostávali sporadicky a to hlavně díky odkopům a nákopům na rychlonohého Hájka. Ve 30 minutě pak při signalizovaném ofsajdu nechal rozhodčí pokračovat ve hře a domácí se šťastně ujali vedení. Druhý poločas byl přesným obrazem prvého. Hosté opět neproměňovali ani ty nejvyloženější šance. Domácí měli také své příležitost v závěru utkání, kdy hosté vsadili vše na útok. Výsledek se však už nezměnil, a tak platilo, že se nehraje na šance, ale na góly.

Branky: 30´ Mareš Karel. Rozhodčí Kašpar Zdeněk, ŽK 1 : 0, diváků 20.

Branka: Mareš Karel

Rozhodčí Zdeněk Hájek. ŽK 1:0, diváků 30.

SK KLATOVY - NEPOMUK 10:1 (4:0)

Petr Ulrych

Klatovští starší hráči měli tentokrát utkání pod kontrolou po celou jeho dobu, čemuž výrazně napomohl jejich velmi dobrý vstup do hry, který byl korunován brzkým gólem. Pak se hosté přeci jen více osmělovali a domácí trestuhodně zahazovali svoje šance, ale před poločasem domácí definitivně rozhodli o svém vítězství, které po přestávce ještě navýšili.

Branky : Hranáč 3, Shklyarskyy 3, Bilíček 3, Havlíček - Nový

Rozhodčí Milan Hovorka, ŽK 1:1, diváků 40.

sestava Klatov: Mareš O., Daněk, Mareš F., Baxa, Kolerus, Koliha, Hranáč, Shklyarskyy, Šimek, Havlíček, Barborka. Střídající hráči: Kapusta, Berka, Bilíček, Javorský O.

SMÍCHOV PLZEŇ - TJ SUŠICE 2:2 (PK 2:4)

Branky : Lukáš Kavale, Florian Svoboda

PK za Sušici proměnili: Rauner, Němec, Frolík, Hanč

START LUBY - TACHOV 5 : 0(1 : 0)

V dalším utkání krajského přeboru starších žáků přivítali domácí na náhradním hřišti velmi mladé družstvo z Tachova. Za nepříznivého počasí a na těžkém terénu se hrálo od úvodu vyrovnané utkání, domácí hráči, kteří byli o něco fyzicky vyspělejší, se prosadili ve 13. minutě, kdy na 1 : 0 upravil rychlonohý Sebastian Malát. Druhý poločas začali domácí náporem a povedlo se i několik kombinačních akcí, které se podařilo gólově zakončit. Nejdříve ve 32. minutě poslal přihrávku Sebastian Malát Martinu Svobodovi, který prostřelil hostujícího brankáře a zvýšil na 2 : 0. Ve 42. minutě po faulu na Radka Mužíka proměnil bezpečně pokutový kop na 3 : 0 kapitán Matěj Pivoňka. O minutu později, už na 4 : 0, zvyšoval svým druhým gólem Sebastian Malát. Domácí ve druhé půli měli převahu a hostům prakticky nedovolili vážněji ohrozit svoji branku. V 61. minutě uzavřel skóre utkání na 5 : 0 pěknou střelou Víťa Maňas.

Domácí nastoupili v sestavě: Gajdoš Kamil, Stelzer Jakub, Toman Petr, Mužík Radek, Svoboda Martin, Flosman Pavel, Černý Dominik, Kaiser Ondřej, Pivoňka Matěj, Maňas Vít, Krejčiřík Zdeněk, Malát Sebastian, Votava Tomáš a Kafka Filip.

Branky: 13. a 43. Malát Sebastian, 32. Svoboda Martin, 42. Pivoňka Matěj (PK), 61. Maňas Vít. Rozhodčí Jakš Jan, diváků 30.