Divize 6. kolo 13.-14.9.

DIVIZE MUŽI - skupina A

Divize –aktuální výsledky

PREMIÉROVÝ PENALTOVÝ ROZSTŘEL VENKU SUŠICE ZVLÁDLA

V šestém kole divize zajížděly oba týmy z Pošumaví na hřiště soupeřů. Sušičtí si museli přivstat, když je čekala v ranních hodinách cesta na hřiště předměstského klubu pražské metropole do Zličína. Přestože většina hráčů z města na Otavě ještě po cestě dospávala, na hřišti ale ospalý výkon nepředvedli a odměnou jsou pro ně získané body. Po té kdy skončil tento duel nerozhodně již tak cenný bod ještě vylepšili o další venku v premiérovém penaltovém rozstřelu. Ten domácí s Doubravkou jim nevyšel, ale z Praze již byli úspěšnější. Bylo to také zásluhou gólmana Gilla tím, že zlikvidoval dva střelecké pokusy domácích. Pokud by  byla vyhlášena doplňková soutěž pro krále remíz této skupiny divize, pak by zatím na tuto cenu kandidovaly dva  týmy z plzeňského regionu, Rokycany a Klatovy. Oba plnou polovinu dosud odehraných zápasů absolvovaly dělbou bodů , z toho Klatovy dvakrát na hřištích soupeřů Po remíze na horké půdě Hořovicka tentokráte plichtily v Čížové s dvěma změnami. Na rozdíl od duelu s Hořovickem seděl na místě odstoupivšího kouče Jiřího Jakše jeho zatím dočasný nástupce Karel Krejčí. Ten svojí premiéru u klatovského týmu odstartoval  malou výhrou  na pokutové kopy.

FC ZLIČÍN - TJ SUŠICE 1:1(0:0)  PK 3:4

Branku za Sušic dal  Tomáš Linhart

V penaltovém rozstřelu byli za Sušici úspěšní Kočí, Vrhel, Skrbek, Linhart, neproměnil Krejčí, ale vše zastřešil brilantní gólman Gill, který byl dvakrát úspěšný v souboji s domácími střelci a zasloužil se velkou měrou o to, že dva se vezly domů. Však již bylo na čase!  Věřme, že si  snad Sušice již svojí smůlu odbyla v těch úvodních pěti kolech.

ČÍŽOVÁ – KLATOVY  1 : 1 (0:0) PK 2:4

Martin Janda

Na malém, ale velice dobře připraveném hřišti v Čížové, jsme odehráli čtvrtý venkovní zápas z šesti kol. Nový trenér Karel Krejčí udělal v sestavě některé změny. Například Žáčka postavil na stopera, Lukeše na beka. Dva defenzivní záložníky hráli Matějka s Meszárosem, před kterými byl Kadlec. Na levém okraji zálohy se představil Ion Butnaru, který v týdnu přišel na střídavý start ze Žichovic. Zápas začal našim mírným tlakem, kdy byla nebezpečná zejména hra naší pravé strany. Největší šanci prvního poločasu měl Kadlec, který se ocitl sám na vápně. Jeho přízemní střelu ale brankář vyrazil na roh. Do kabin se šlo za stavu 0:0. Druhý poločas nezačal nejlépe. V 51. minutě si do volného prostoru u pravé lajny naběhl čížovský hráč, poslal přesný centr do vápna a Rosůlek hlavou otevřel skóre. Zbraně jsme ale neskládali a přišli i naše šance, jenže domácí obrana dokázala vždy v poslední chvíli zareagovat a uklidit balón na rohový kop. Vyrovnání přišlo v

73. minutě, kdy se uvolnil Krejčí, vystřelil a domácí obránce ve snaze zblokovat jeho střelu, stečoval balón za domácího brankáře. A když pokutové kopy proměnili postupně Janda, Gyorgy, Kadlec i Krejčí a domácí mířili jednou do tyče a jednou se předvedl Rojík, odváželi jsme si z Čížové zasloužené dva body!

Branka: Krejčí. Trenéři: Krejčí Karel, Dlesk Josef

Klatovy: J. Rojík – M. Lukeš, M. Janda, D. Záček, K. Veselka – V. Sýkora, M. Mészáros, D. Matějka (68. T. Gyorgy), Butnaru (88. T. Kohout) – O. Kadlec, K. Krejčí.