Divize 5. kolo 6.-7.9. 2014

DIVIZE MUŽI - skupina A

Divize –aktuální výsledky

ZŮSTALO POUZE U PŘÁNÍ – KLATOVY DOMA NA BODY NEDOSÁHLY

Páté divizní kolo , derby Klatovy – Doubravka bylo tím, ve kterém domácí nováček se chystal sahat po plném počtu bodů. Zkušený tým hostů, který již na podzim v Pošumaví jednou raboval ziskem bodů v Sušici, ale byl proti. Proti domácím byly další okolnosti, včetně řízení utkání, které se mnohým přítomným divákům nejevilo, že by bylo ze strany mladého ambiciózního hlavního arbitra zrovna z kategorie objektivních. Dílo zkázy v tomto kole divize z pohledu obou zástupců z Pošumaví bylo dokonáno v neděli v Sušici. Domácí o místní poušti před pěknou kulisou 550 diváků podali výkon se kterým byli diváci spokojeni, až na ten konečný výsledek. Sušickým se lepí smůla na paty již od úvodního kola a ne jinak tomu bylo i v duelu s pražskou Aritmou. Když se již nadychovali k závěrečnému náporu zvrátit vítězství na svojí stranu, třeba jen z pokutových kopů,  přišel vlastní gól  a další body uplavaly po Otavě .

KLATOVY 1898 – DOUBRAVKA   1:3 (1:2)

Martin Janda

Do Klatov přijel velice zkušený a divizí ostřílený soupeř. Domácí nezvládli úvod utkání a po protiútoku soupeř vstřelil branku už ve druhé minutě. Navíc po pětadvaceti minutách hlavní rozhodčí Vlček vyloučil Jůdu, který tahal za záchranou brzdu. Přesto se domácím podařilo vyrovnat, když pěknou přihrávku Kadlece nacentroval před bránu Žáček a Krejčí uplatnil důraz. Jenže do kabin se šlo za nepříznivého stavu pro domácí, když minutu

před koncem se ze závaru ve vápně trefil plzeňský hráč. Druhý poločas přišly šance domácích na vyrovnání, ale Janda střílel vedle a Lukeš v dobré pozici do brankáře. Patnáct minut před koncem uzavřel skóre hostující útočník a o bodech bylo rozhodnuto!

Branku za domácí  Krejčí.

Sestava: Rojík (ŽK) - Žáček(ŽK), Janda, Meszároš, Procházka - Sýkora (67´Krásný), Jůda(ČK v 26´), Gyorgy (58´Kohout), Kadlec - Krejčí (ŽK), Lukeš (ŽK)(86Veselka).  Připraveni do hry : Herman, Matějka Daniel.  Trenér: Jakš Jiří

TJ SUŠICE - ARITMA PRAHA   1:2 (0:0)

Jonáš  Bartoš

Promarněné body. Sušice pálila šance, soupeř z Prahy trestal

Pouťová neděle sušickým fotbalistům příliš radosti neudělala. Domácí tým odehrál s Aritmou Praha velmi slušnou partii, kterou potleskem ocenil i zaplněný stadion. Jenže slušný výkon na body nestačil. Sušice zejména kvůli mizerné koncovce nakonec prohrála 1:2 a v nové sezoně pod trenérem Jaroslavem Voříškem stále čeká na první divizní vítězství.

Předváděná hra vypadá na trávníku slušně, jenže zatím nepřináší to nejdůležitější, body a výsledky. Sušičtí fotbalisté odehráli proti Aritmě Praha v poli relativně povedené utkání. Bohužel, hráči pohořeli na svou největší bolest, neproměňování šancí.

Ve vyrovnaném duelu začaly padat branky až ve druhém poločase. Jako první mohla jít do vedení Sušice. Miroslav Vrhel po centru Kysilky hlavičkoval jen do břevna, domácí nevyužili ani jiné slibné momenty. Soupeř naopak trestal. V 65. minutě dotlačil míč do sítě důrazný Obusanya.

Domácí mužstvo se dál snažilo a trpělivě obléhalo branku Aritmy. Nakonec se dočkal Miroslav Vrhel, který po sérii nevyužitých šancí napodruhé dorazil svou vlastní střelu po krásném uvolnění střídajícího Fusche. Stadion vybuchl radostí a zdálo se, že domácí začali obrat utkání.

Pražský soupeř ale zmrazil veškeré sušické naděje. Aritma uspěla ze své největší síly, precizních standardních situací. Velmi pěkně zahraný přímý kop těsně před brankou přizvedl Jakub Melka, gólman Gill neměl šanci reagovat a hosté šli pět minut před koncem znovu do vedení.

Přes veškerou snahu už se domácím srovnat nepodařilo, Sušice si připsala čtvrtou porážku v sezoně. Celku z Pošumaví zatím v tabulce svítí pouze jeden bod za remízu 2:2 s Doubravkou. V následujícím kole (13. září) Sušice jede do Zličína, doma se představí o týden později – v neděli 21. září (od 16:30) změří síly s Mariánskými Lázněmi.

Branky: 81. Vrhel – 65. Obusanya, 85. vlastní Melka. Rozhodčí: Šlapák, Henych, Cupl. Diváků: 400.

Sestava Sušice: Gill – Kysilka, Melka, Jech, Skrbek (85. Varga) – Hrach (36. Krejčí), Skála (83. Matějka) – Linhart, Szedmák (80. Fusch), Vrhel – Kočí.Branky: 61.Miroslav  Vrhel – 55. Abayomi Obusanya, 85. vlastí.  ŽK 3:3, diváků 550.

Rozhodčí: František Šlapák - Karel Henych, Zbyněk Cupl

Hvězda Cheb - Hořovicko  0:2 (0:0)

Karlovy Vary - Zličín 2:2 (na PK vyhráli hosté)

Český Krumlov -  Čížová 3:0 (2:0)

Roudné - Tachov 5:3 (2:1)

Táborsko B - Rokycany  1:0 (0:0)

Milevsko - Mar. Lázně   2:4 (2:1)