KP žáci starší předehrávka 15 . kolo 3.9.

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

KP starších žáků – aktuální výsledky

V POOTAVSKÉ DERBY BYLY ÚSPĚŠNĚJŠÍ HORAŽĎOVICE

Krajský přebor žáků pokračoval opět anglickým týdnem cyklem zápasů víkend – středa  3. září předehrávaným 15. kolem. V něm došlo na první derby mezi týmy z Pošumaví  a skončil úspěchem Horažďovice, které využily domácího prostředí těsnou výhrou nad Sušicí. Poprvé v KP poznal nováček  Start Luby jak chutná vracet se ze hřiště soupeře v roli vítěze. Cenné body si Lubští v obou kategoriích přivezli z Plzně ze hřiště svého hostitele SK Smíchova .

SKP OKULA NÝRSKO – JISKRA DOMAŽLICE 0 : 10   (0 : 6)

Ivan Pavlík

Zcela zasloužený debakl domácích. Hosté z Domažlic byli rychlejší, pohyblivější a důraznější. Nýrským dělali problémy hlavně střelci Selnar a Kruml, kteří si na hřišti dělali, co chtěli.

Branky: 18´, 30´, 49´ Selnar Jakub, 2´, 26´ Kruml David, 29´, 31´ Souček Tomáš, 37´, 55´ Černý Vojtěch, vlastní

Rozhodčí: Brůha Radek ;Diváků : 30.

SK SMÍCHOV PLZEŇ  -  TJ START LUBY  2 : 4 (1 : 3)

Mladý tým hostů poprvé v sezoně okusil, jak chutná vítězství a po velmi dobrém výkonu si zaslouženě odvezl všechny body za hřiště Smíchova Plzeň.  Zejména v prvním poločasu  se hostům dařila kombinace a dokázali proměňovat i šance, které si vytvořili. Jako správný kapitán otevřel skóre v 11. minutě povedenou střelou Matěj Pivoňka, ve 13. minutě na 0 : 2 zvyšoval Zdeněk Krejčiřík a v 15. minutě na 0 : 3 upravil Sebastian Malát. Domácí do konce poločasu dokázali jen snížit na 1 : 3 ve 33. minutě Miroslavem Fujanem. V úvodu druhého poločasu měli hosté také více ze hry, s ubývajícími silami se však nedařila kombinace tak,  jako v první půli. Přesto si hosté vytvořili několik slibných brankových příležitostí, ale využít dokázali pouze jednu ve 44. minutě, kdy se Pavel Flosman prosadil přes fyzicky vyspělejšího obránce domácích a zvýšil na 1 : 4. Domácím se do konce utkání podařilo už jen snížit v 51. minutě na 2 : 4, když gól dal Kopecký Radek. Škoda, že se minutu před koncem utkání nechal zbytečně vyloučit hostující Martin Svoboda po druhé žluté kartě za zakopnutý míč, ale jinak zanechali hosté dobrý dojem a od trenérů sklidili za svůj výkon pochvalu.

Sestava Luby : Schejbal David, Svoboda Martin, Štilip Jakub, Toman Petr, Háša Martin, Flosman Pavel, Černý Dominik, Kaiser Ondřej, Böhm Marek, Pivoňka Matěj, Maňas Vít, Krejčiřík Zdeněk, Malát Sebastian,  Votava Tomáš a Kafka Filip.

Branky: 33. Fujan Miroslav, 51. Koecký Radek  -  11. Pivoňka Matěj, 13. Krejčiřík Zdeněk, 15. Malát Sebastian, 44. Flosman Pavel

Rozhodčí: Pálek Ondřej;ŽK:0 : 2;ČK:0 : 1;Diváků : 50.

FK HORAŽĎOVICE – TJ SUŠICE  4:3  (3:2)

Branky:  Pivnička 2, Hnídek, Bartheldy M - Frolík 2, Němec

KLATOVY -  PŘEŠTICE  5: 2 ( 2: 2)

Petr Ulrych

Domácí byli v počátku utkání nedůrazní v osobních soubojích a dopustili se dvou hrubých chyb, které hosté dokázali využít a po 12 minutách tak vedli o dvě branky. Potom se klatovští hráči probudili, přidali na důrazu i rychlosti a vystupňovali tím svůj tlak, který vedl k přestávkovému nerozhodnému stavu. Ve druhém poločasu pak už hrálo prakticky jen jedno mužstvo a Přeštice se jen bránily. Odměnou pro domácí starší žáky pak byly další tři góly v síti hostů, čímž rozhodli o svém zaslouženém vítězství.

Branky:  Shklyarskyy, Brant, Hranáč, Kolerus, Petrmichl - Frýbert, Fabián.

Rozhodčí Maranec, bez karet, diváků 40.

Sestava Klatov: Mareš O., Daněk, Mareš F., Brant, Kolerus, Koliha, Hranáč, Shklyarskyy, Šimek, Petrmichl, Barborka. Střídající hráči: Havlíček, Partyngl, Kapusta, Baxa, Berka

Stříbro - Tachov   2: 2 ( 1: 1) PK 3:4

Vejprnice – Senco   3: 2 ( 0: 1)

Košutka -  Blšany  2: 4 ( 1: 3)

Dynamo ZČE – Nepomuk  3: 1 ( 1: 0)