Krajský přebor žáci starší 2.(3.). kolo 30.-31.8.

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

KP starších žáků – aktuální výsledky

NÝRSKO PŘEKVAPILO VÝHROU V BLŠANECH

Ve 3. kole krajského přeboru starších žáků příjemně překvapili starší žáci Okuly Nýrsko. Ty čekala dlouhá cesta za soupeřem, až do Blšan na kterou museli vyrazit v sobotu v brzkých ranních hodinách. Přesto se s cestou i podmínkami při utkání vyrovnali na výbornou a odměnou jsou tři body, které jsou o to cennější, neboť žáci FK Blšany v minulém zápase vyhráli v Lubech 5:2. Po dvou vítězných zápasech tentokráte Horažďovice narazily na velkou kvalitu, kterým bezesporu Domažlice jsou a doma od tohoto soupeře obdržely nepříjemný debakl. Obdobný osud čekal i starší žáky TJ Sušice ve Vejprnicích. Přesvědčivě si tentokráte nevedly ani Klatovy, o čemž vypovídá jejich hubené vítězství 1:0.

FK BLŠANY - NÝRSKO 1 : 3 (0 : 2)

Ivan Pavlík

K tomuto utkání vyrazili nýrští již brzo ráno, a to bylo znát prvních 15 minut, kdy byla hra neurovnaná, neboť si hosté zvykali na měkký terén a nezvykle tvrdé míče. Po čtvrt hodině se prosadil po individuální akci Mašek a poslal hosty do vedení. Od této chvíle byli nýrští do poločasu lepším týmem a vypracovali si několik šancí, ale proměnili pouze jedinou. Domácí spoléhali na dlouhé nákopy brankáře na rychlonohého útočníka, kterého si však hosté pohlídali. Ve druhém poločase si hosté vytvořili převahu, ale ze série standardních situací proměnili pouze jedinou. Hosté v závěru zlobili, kdy vsadili vše na útok a paradoxně se trefili, když hráli o deseti. Nýrští měli opět spoustu šancí na zvýšení, ale v cestě jim stál brankář domácích.

Sestava Nýrska: Toul, Hájek, Nový, Jarko Martin, Hoidn, Šmíd, Mašek, Vacek, Bastl M., Pavlík,  Valenta. Střídali: Bastl A., Paroubek, Jeřábek, Jarko Marek

Branky:62´ Dražil – 17´, 50´ Mašek Zbyněk, 33´ Pavlík Jakub.Rozhodčí: Schneider Josef, ŽK 4 : 2, ČK 1 : 0, diváků 40.

VEJPRNICE -  SUŠICE  7 :0 (4:0)

Sestava Sušice: Václ, Mach, Gajdečka, Krouský, Potužák P., Potužák M., Frolík, Svoboda, Křížek, Holeček, Rauner, Soumar, Macháček, Holman, Němec, Samek. Trenér: Mottl Radek

HORAŽĎOVICE – DOMAŽLICE  1:8  (0:8)

Branky: Hájek Marek -  Selnar Jakub 2, Souček Tomáš 2, Bílik Kryštof, Kvítek Jan, Černý Vojtěch, Kraml David.

Rozhodčí: Jakš Jan, bez karet , diváků 30.

SK KLATOVY 1898 - FK TACHOV 1:0  (0:0)

Petr Ulrych

Nepříliš podařený zápas dokázali klatovští starší žáci vyhrát díky brance Karla Kolihy vstřelenou až 10 minut před koncem. Hosté se soustředili na pečlivou obranu, protože v předchozích zápasech inkasovali velký počet branek, a tato snaha se jim dlouho vyplácela. Stíhali se přesouvat a včas obsazovat klatovské hráče a svou bojovností vyhrávali většinu soubojů. Domácí byli dlouho nedůrazní a lehkovážní v koncovce, což se jim v dalších zápasech může vymstít.

Rozhodčí: Říha, ŽK 0:1, diváků 30, ŽK: 0:1, branky: Koliha

Sestava Klatov: Mareš O., Daněk, Baxa, Brant, Kolerus, Partyngl, Hranáč, Shklyarskyy, Šimek, Havlíček, Barborka. Střídající hráči:Koliha, Kapusta, Bilíček, Mareš F.