Divize 3 . kolo 23.-24.8.2014

DIVIZE MUŽI - skupina A

Divize –aktuální výsledky

KLATOVY I SUŠICE DOMA BODOVALY

Třetí kolo divize bylo první, ve kterém v tomto ročníku tandem  z Pošumaví  Klatovy –Sušice bodoval. Klatovy k základu položeném  v minulém kole cennou remízou získanou na půdě Hořovicka přidaly další remízu a bonus za vítězství na pokutové kopy. Oba zápasy Klatov potvrdily, že  tento kolektiv má morální volné vlastnosti nutné pro to , aby byl schopen zvládat vypjaté , náročné souboje v této soutěži. Důkazem to je, že  jako tým vždy dokázal otočit nepříznivý poločasový stav v konečný bodový efekt.

Sušice získala první bod rovněž na domácí půdě v derby s Doubravkou. Před zraky 300 diváků domácí tým v dramatickém utkání dokázal s plzeňským soupeřem uhrát remízu 2:2. V následných pokutových kopech se radovali hosté, kteří získali bonusový bod za výhru 3:1.

KLATOVY 1898 - MALŠE ROUDNÉ  1: 1 ( 0: 1) na PK 5:4

Martin Janda (foto M.Kilián KD)

V úvodu utkání jsme přečkali tlak hostujícího mužstva, když hned ve třetí minutě vykopával z brankové čáry míč Žáček. Roudné pak ještě nastřelilo tyčku, když po rohovém kopu hlavičkoval její hráč. Největší šanci měl György, kterého po pěkné akci našel centrem Lukeš, ale domácí útočník špatně sladil krok a netrefil balón ideálně. Trest přišel deset minut před koncem první půle. Jasanský dostal na vápně chvilku času a krásným lobem přehodil Rojíka. Začátek druhého poločasu nasvědčoval tomu, že náš tým chce vyrovnat. Odměna přišla po čtvrt hodině hry, kdy Krejčí vystihl přihrávku Trněného a řítil se sám na brankáře hostů. Ve vápně byl ale zezadu faulován a rozhodčí odpískal pokutový kop. Zároveň poslal hostujícího hráče do kabin. György se z jedenácti metrů nemýlil a bylo srovnáno. Poté se předvedli oba brankáři. Nejprve ten hostující vychytal Kadlece a pak Rojík čaroval při nájezdu Jasanského. Zápas tedy skončil asi spravedlivou remízou. V pokutových kopech byla rozhodující první série, ve které selhal Jasanský. A když všichni klatovští hráči (Janda, Lukeš, Jůda, Krejčí, Kohout) proměnili, o druhém bodu bylo rozhodnuto.

Sestava: Rojík – Žáček, Janda, Mészáros, Veselka (85. Vítovec) – Lukeš, György (81 Krásný), Jůda, Kadlec (78. Kohout), Procházka – Krejčí (ŽK)

Branka György z PK

TJ SUŠICE -  DOUBRAVKA  2: 2 (0:1) PK 1:3

Jonáš Bartoš

Sušice musela v zápase dohánět dvoubrankové manko. Po opatrném začátku dostal Doubravku do vedení ve 26. minutě Róth, když využil zaváhání domácí obrany a z velké dálky přehodil vyběhlého gólmana Jarolíma.

V další fázi hry góly dlouho nepadaly, ke změně skóre došlo až v závěrečných minutách. Čtvrt hodiny před koncem utkání využili hosté rychlý protiútok a Pavel Švec (sušický odchovanec) zvýšil na 2:0.

Domácí se však nevzdali, nabudila je především parádní kontaktní branka Tomáše Linharta. Ostřílený ofenzivní hráč přišel před sezonou na hostování z Písku (několik posledních sezon odehrál v Německu) a v utkání prokázal své velké kvality. V 79. minutě prošel po nádherné individuální akci přes čtyři protivníky až do vápna, kde z úhlu překvapivě zakončil. Šlo o jeho první soutěžní branku v sušickém dresu.

Hráči po snížení vycítili, že ještě mohou zvrátit utkání. To se povedlo až v samotném nastavení. Po velkém náporu se míč dostal do vápna, kde ho do branky uklidil Tomáš Fusch. Domácím se podařilo vyrovnat z úplně poslední akce zápasu, po gólu přišel jen závěrečný hvizd rozhodčího. Divizní novinku, v případě remízy střelbu pokutových kopů, nakonec zvládli lépe hráči Doubravky a po vítězství 3:1 si ze Sušice odvezli dva body.

Branky:  79´ Tomáš Linhart, 90+2´ Tomáš Fuchs - 26´ Ferenc Róth, 73´ Pavel Švec

ŽK  1 : 3   (za Sušici 87´ Petr Matějka), diváků 350.

Rozhodčí: Pavel Rejžek - Milan Vrzal, Miroslav Novotný.  DS:  Jaroslav Hamouz

Sestava TJ Sušice:  František Jarolím, Martin Krejčí, Lukáš Kodýdek, Tomáš Linhart, Miroslav Vrhel, František Hrach (K), Jiří Kysilka, Radek Kočí (75´ Václav Jech), Jakub Szedmák (46´Jan Skála), Tomáš Fuchs, Petr Matějka