1. B TŘÍDA skupina B 1 . kolo 23.-24.8.2014

1.B  TŘÍDA  - SKUPINA B

1.B třída – aktuální výsledky

V ÚVODNÍM KOLE TO NEBYLA  ŽÁDNÁ VELKÁ SLÁVA

Prvním  kole nového ročníku krajské soutěže 1.B třídy sk. B  z pohledu výsledků  týmů z Pošumaví  nepřineslo žádnou velkou bodovou žeň. Uspokojilo pouze jediné vítězství posilněné horažďovické rezervy doma. V dalších zápasech se jednalo spíše o paběrkování a tak až další průběh podzimu ukáže, jak na tom týmy v z našeho regionu výkonnostně v měření sil s ostatními celky jsou. Noví účastníci budou hodně kousat. O tom mohou vyprávět své hráči SK Strážov, kterým v domácím prostředí nováček z plzeňské Košutka toho moc nedovolila a nakonec si po zásluze odvezla i všechny body.

SP. POŘÍČÍ - HAAS CHANOVICE 4: 1 ( 2: 0)

Branky: Novák 2, Fiala, Homolka - Klásek; ŽK: 1:3, diváků 130.

DLOUHÁ VES - TJ PŘEŠTICE B 1:1 (1:1) PK 2:1

P. Beránek

V prvním poločase domácí herně přehrávali hosty, což se ve druhém poločasu trochu změnilo. Hosté měli míč častěji na svých kopačkách. První gól za domácí dával Martin Krůs z PK. K vyrovnání došlo ve 34 minutě, hostujícím Michalem Šindelářem, který se po chybě domácí obrany dostal lacino k míči a prudkou střelou prostřelil domácího brankáře. Do konce zápasu se stav 1:1 nezměnil a došlo na pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější domácí.

Branky: 19. Krůs Martin (PK) - 34. Šindelář Michal

Rozhodčí: Schwarz Petr , ŽK:2: 3, diváků 100.

MOCHTÍN - S. MĚČÍN 2: 2 ( 2: 2) PK 5:4

Mochtín ztratil v úvodním derby zápase jeden bod po výkonu, který domácí fanoušky rozhodně nenadchl. Byl jen slabým odvarem toho, co mochtínští fotbalisté předváděli v přípravě. Měčín šel do vedení již ve druhé minutě, kdy naprosto volný Lukáš Čejka pohodlně zblíska otevřel skore. Ve 12.minutě sice domácí Zdeněk Plánička vyrovnal na 1:1, ale o minutu později Měčín znovu vedl, když se ze 24 m přesně do šibenice trefil opět Lukáš Čejka. Vyrovnání zařídil kapitán Mochtína Jiří Dolejš ve 25.min., kdy proměnil penaltu za faul na Pláničku. Hosté si za první poločas remisu 2:2 zasloužili, ale po přestávce byli blíže vítězství domácí hráči, kteří měli více golových šancí, v koncovce však selhali. Především samostatný nájezd Jiřího Dolejše v 63. minutě na golmana hostů Radka Šlajcha, volal po golu, ale ten ho zlikvidoval. Své mužstvo podržel i v dalších složitých situacích, měl velkou zásluhu na cenné remise. V následné penaltové loterii byli

úspěšnější domácí hráči, vybojovali druhý bonusový bod.

Branky : Zdeněk Plánička, Jiří Dolejš - Lukáš Čejka 2

Rozhodčí Ladislav Kvasnička ze Žlutic, ŽK 2:1, 100 diváků

HORAŽĎOVICE B - ŠTĚNOVICE   2:1(1:0)

Branky:  33. Greger Tomáš, 66. Šafanda Marek - 61. Boček Michal

Rozhodčí Klička Jiří , ŽK 1:3 , diváků : 50

Sestava FK Horažďovice: Ondrejíčka Vladimír, Šedivý Michal, Vrzal Václav, Greger Tomáš (64. Kovář Roman), Zdichynec Lukáš (81. Macoun Daniel), Šafanda Marek, Želísko Jan (ŽK), Sova Jan, Nauš Josef, Forman Michael, Vachuška Aleš (60. Hlaváč Marek)

STRÁŽOV – KOŠUTKA PLZEŇ  1:3 (0:0)

Nováček z Plzně se představil ve Strážově ve velmi dobrém světle. Celkově vynikl tento mladý tým zodpovědným kolektivním výkonem , který  je  pro tuto soutěž fyzicky i herně na výši a bude bezesporu i pro ostatní účastníky tvrdým oříškem. Domácí po  bezbrankovém poločase měli v první části II.poločasu překvapivě více ze hry , dostávali se do šancí, nicméně   do kolen je poslala  v době rodícího se tlaku vlastní branka. Ve snaze vyrovnat zbytečnou chybou v rozehrávce v 80.vminutě podruhé inkasovali. V poslední minutě sice snížili Alešem Preslem , ale po další chybě ve středu hřiště v nastaveném čase ještě jednou inkasovali. Pro domácí to byl smolný, zápas, poučný v tom, že za chyby se platí a domácí ztráta bodů bolí nejvíc..

Branky: 90. Presl Aleš – 57. vlastní, 80. a 92.  Kovařík.

Rozhodčí Fanfule Adam, ŽK 0:1, diváků  80.

Sestava Strážov : Javorský – Michel, Chaluš (Hosnedl Jiří), Denk M., Kološ, Čížek , Uruba (73.Drmola), Faltín, Janka, Mundl (77. Mayer B.).

St. Smolivec - Žákava  3: 1 ( 2: 0)

Branky: Procházka, Strejc, Štěpánek – Soukup

Chlumčany  - Blovice   1 : 2 ( 0: 1)

Branky: Herman 2 - Tomášek; ŽK: 5:4