Krajská soutěž dorostu, sk. B 1. kolo 23.-24.8.2014

KRAJSKÁ SOUTĚŽ , SKUPINA B – DOROST

KS dorostu sk.B – aktuální výsledky

DOROST Z POŠUMAVÍ BUDE  V KS OPĚT USILOVAT O POSTY NEJVYŠŠÍ

Poslední dva ročníky krajské soutěže dorostu patřily zásluhou tandemu Mochtín –Chanovice , kterému v minulém ročníku úspěšně sekundoval Tatran Dlouhá Ves k neúspěšnějším vystoupením týmů mládež v krajských soutěží. O odstoupení Chanovic i Dlouhé Vsi tuto soutěž doplnily další dva celky z Pošumaví TJ Sušice FK Horažďovice a postupující z okresního přeboru Sokol Hradešice.  Přestože se jedná o dlouholeté a také velmi úspěšné účastníky krajského přeboru, byly z důvodu nedostatku hráčů k vytvoření kolektivu mladších dorostenců, kteří jsou podmínkou účasti v KP přeřazeny do KS. Vedle Nýrska, které spojilo své síly s dorostem ze Železné Rudy ,  talentovaných hráčů Startu Luby a obhájce prvenství z minulého ročníku Sokolu Mochtín věříme, že budou všichni patřit opět v KS k nejlepším. Výsledky  prvního  kola nového ročníku  tyto předpoklady potvrdily.

FK HORAŽĎOVICE – FK NEPOMUK  14:0 (7:0)

Branky:  Vachuška 5, Boček 4, Masopust, Greger 2, Šašek, Kovář

Sestava domácích: Přibyl, Pikeš, Sládek, Šašek, Stulík, Petřík, Kovář, Macoun, Masopust, Boček, Vachuška, Greger, Vrzal

Rozhodčí: Jakš , bez karet, diváků  70.

NÝRSKO - HOLÝŠOV  5 : 1 (2:0)

Petr Janovský

Nově vytvořený kolektiv, jehož základem jsou dorostenci Nýrska a Železné Rudy v první kole soutěže obstál. Na hřišti v Železné Rudě domácí kontrolovali průběh utkání a umožnili nastoupit všem hráčům z lavičky. Hosté se dokázali prosadit pouze z penalty nařízené poté co si domácí hráč smolně nastřelil ruku.

Sestava Nýrsko : Kubečka, Kucharik, Kněz, Kováč, Idlbek, Toman, Janovský, H.Nguyen, Němec, Trefanec, Jelínek. Střídali: Vávra, T.Nguyen, Irlbek, Kopecký, Mahovský Penc

Branky:  13' Němec,  23' Vávra, 51' Kucharik, 60' Janovský, 72' Kováč - 65' PK Mráz

MOCHTÍN - SUŠICE  3:1 (1:0).

Vyrovnaný první poločas přinesl jen jeden gol a to vlastence v síti Sušice ve 42.minutě, kdy střelu domácího Smolíka zatečoval hostující obránce přesně k tyči, golman to nečekal. Po přestávce domácí získávali stále větší územní převahu a přidali i další branky. Na 2:0 zvyšoval v 51.min. Jiří Peleška, stejný hráč pak v 58.min. upravoval po centru z rohového kopu hlavou na 3:0.Hosté, vedeni zkušeným trenérem Pavlem Hubáčkem, bojovali, snažili se, ale dokázali jen korigoval na konečných 3:1, když se v 64. minutě golově

prosadil Jakub Pojar. První tři mistrovské body tak získali domácí hráči, svěřenci rovněž zkušeného mládežnického trenéra Jaroslava Pavlíka. Hrálo se bojovně, ale slušně, přesto se domácím smolně zranili dva hráči.

Branky : Peleška Jiří 2, vlastní - Pojar Jakub, Rozhodčí Václav Pressl z Klenové, ŽK 0:2, 30 diváků

LUBY - ŽÁKAVA  8: 2(5:2)

POSTŘEKOV - HRADEŠICE 1:2 (1:0)

Roman Mácal

Deset statečných vyrazilo z Hradešic ke svému dalšímu mistrovskému zápasu na hřiště soupeře do Postřekova. V prvním poločase družstvo hostů statečně odolávalo útokům domácích, přesto se jedna tečovaná střela našla cestu do branky.

Ve druhém poločasu přeskupili Hradešice sestavu a to se ukázalo jako velmi úspěšné. Dorážka střely Davidem Vaněčkem znamenal vyrovnání, tentýž hráč vzápětí z průniku trefil břevno. Tři body vystřelil hradešickému družsvu tvrdou střelou levačkou Tomáš Nováček. Velmi dobře řidil zápas rozhodčí Rubáš.

Sestava Hradešic: Z. Říha, J. Kovanda, M. Buchta, D. Vaněček, F. Vaněček, T. Nováček, L. Buchta, T. Stratorski, M. Panuška, T. Braun

Ostatní výsledky:

Stod - Blovice  2:5 (0:0)

Staňkov - Chotěšov   1:5 (1:2)

Merklín - Mrákov  4: 3 ( 3: 2)

Předehrávky  vloženého 2.kola – středa 20.8.

TJ SUŠICE - FK HORAŽĎOVICE  3:1 (3:1)

Pavel Hubáček

V prvním poločase byl domácí celek lepším týmem a měl i dost vyložených šancí, ale dokázal proměnit jen dvě. Úspěšnými střelci byli Ondra Skrbek a Honza Čanecký. Ke konci poločasu udělali domácí v obraně velikou hrubku a hostující hráč ji dokázal využít. To hosty povzbudilo a ještě do poločasu nastřelili střelou z velkého vápna tyč. Druhý poločas již hosté prokazovali svoje kvality a domácí přehrávali. Do vyložených šancí se ovšem nedostávali. Konec zápasu byl hodně nervózní z obou stran, faulů přibývalo. Rozhodnutí

padlo z rohového kopu, kdy vítězství pro domácí pojistil hlavou svou druhou brankou Ondra Skrbek.

Sestava TJ Sušice: Šoural, Klas D., Vichr, Skrbek, Vítovec, Hájek, Čanecký, Jána, Pojar, Skala, Klas M., Hubáček Patrik, Černý, Löffelmann, Hubáček Daniel, Miškovič

Branky za TJ Sušice: 18., 88. Skrbek, 25. Čanecký.

HRADEŠICE - STAŇKOV 0:1 (0:0)

Roman Mácal

Bohužel domácím první mistrovský zápas nevyšel. Po zcela vyrovnaném zápase prohráli brankou z brejku v 84. minutě. Škoda několika neproměněných šancí, protože to byl zápas kdo dá gól - vyhraje. Snad se štěstí obrátí v příštím zápase, kdy v neděli 24.8. zajíždějí k dalšímu zápasu do Postřekova.