Krajský přebor žáci starší 1. kolo 23.-24.8.2014

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

KP starších žáků – aktuální výsledky

LUBY ZAPLATILY NOVÁČKOVSKOU DAŇ

V začínajícím soutěžním ročníku  krajského přeboru mladších a starších žáků  má mezi šestnácti účastníky Pošumaví téměř třetinové  zastoupení z mládežnických základen nejsilnějších klubů v našem regionu.  Vedle tradičních účastníků, který je předně dvojnásobný  vítěz posledních dvou ročníků SK Klatovy 1898 , TJ Sušice , Okuly Nýrsko , FK Horažďovice doplňuje tuto pětici  týmů  nováček,  Start Luby. V prvním kole starších žáků také ostřílený trojlístek si připsal plný počet bodů. Do přeboru zatím nezasákla Sušice z důvodu odložení  dvojzápasu se Stříbrem na 10. září. Nebodovaly pouze Luby v duelu s dalším novým účastníkem , fotbalově vyspělým družstvem  FK Blšany .

KOŠUTKA PLZEŇ – NÝRSKO   0:9 (0:7)

Ivan Pavlík

Hosté nemají na tohoto soupeře z minulé sezóny dobré vzpomínky, kdy vždy nedokázali dovést do vítězného konce dobře rozehranné zápasy. Nyní vstoupili do utkání aktivně a již během prvního poločasu dobrou kombinační hrou rozhodli o osudu tohoto utkání. Dostávali se do šancí, z nichž zhruba polovinu proměnili. Ve druhém poločase se sestava hostů dosti proměňovala, ale obraz hry nezměnil a nýrští opět udávali tempo hry.

Sestava Nýrska: Toul, Šmíd, Nový, Jarko, Gondek, Mašek, Pukač, Vacek, Bastl, Pavlík, Valenta. Střídali: Malát, Hájek, Keřlík, Paroubek, Jeřábek

Branky: 8´, 27´ Vacek Adam, 35´, 67´ Bastl Martin, Mašek Zbyněk, Valenta Matěj, Pavlík Jakub, Malát Filip, Gondek Patrik

Rozhodčí:  Orlík Vladimír, bez karet, diváků 30.

DOUBRAVKA - SK KLATOVY 1:3  (0:1)

Petr Ulrych

První zápas nové sezony přinesl velké množství nepřesností, pokažených přihrávek a zbytečných ztrát míče, což jsou typické znaky hry nově se tvořícího mužstva. To však platilo pro oba soupeře stejně. Domácí přeci jen více kontrolovali míč a měli optickou převahu, ale hosté byli nebezpečnější v koncovce. Nejlepším klatovským hráčem byl brankář Ondřej Mareš, který mužstvo několikrát podržel spolehlivými zákroky. Hosté se dostali do dvoubrankového vedení, ale 10 minut před koncem naprosto zbytečně dovolili domácím korigovat na rozdíl jedné branky a zadělali tak na dramatickou koncovku. Konečnou podobu výsledku však dal v poslední minutě Robin Hranáč svou tvrdou dalekonosnou střelou, kterou otřel o tyč a rozvlnil síť domácí branky potřetí, čímž definitivně rozhodl o tom, že první tři body se stěhují do Klatov.

Rozhodčí: Schweinert, ŽK 1:1, DIVÁKŮ 40.

Branky: Fleisig - Brant, Barborka, Hranáč

sestava Klatov: Mareš O., Daněk, Baxa, Brant, Kolerus, Partyngl, Hranáč, Koliha, Šimek, Petrmichl, Barborka. Střídající hráči: Kapusta, Berka, Bilíček, Trumpeš, Mareš F.

NEPOMUK - HORAŽĎOVICE  0:7 (0:4)

Podrobnosti nehlášeny.

START LUBY - FK BLŠANY  1:5 (1:2)

Karel Křížek

Omlazený tým starších žáků přivítal doma na úvod v krajském přeboru zvučného soupeře z Blšan. Zkušenější a fyzicky vyspělejší hosté potvrdili roli favorita a zvítězili 2 : 5, ale domácí hráči podali sympatický výkon a předvedli, že by nemuseli hrát v krajském přeboru roli úplného outsidera. Během prvního poločasu se domácí snažili držet krok se svým soupeřem  a dostali se i do dobrých střeleckých příležitostí,  z nichž největší měl Matěj Pivoňka  po přímém kopu, kdy  hlavou nastřelil pouze břevno soupeřovy braky.  Hosté se v prvním poločasu prosadili v 6. a 19. minutě a vedli 0 : 2, za domácí v závěru poločasu, po chybě hostujícího brankáře, kterého dobře atakoval Sebastian Malát, snižoval na 1 : 2 Radek Mužík.

Ve druhém poločasu hosté fyzicky předčili domácí hráče a přidali ještě 3 góly. Také domácí si vytvořili několik šancí, zejména po standardních situacích, ale v koncovce scházely zkušenosti. Přesto se v závěru utkání ještě jednou prosadil

Radek Mužík a svým druhým gólem stanovil konečný stav utkání na 2 : 5.

Za domácí nastoupili: Schejbal David, Svoboda Martin, Kafka Filip, Štilip Jakub, Toman Petr, Flosman Pavel, Černý Dominik, Kaiser Ondřej, Böhm Marek, Krejčiřík Zdeněk, Malát Sebastian, Votava Tomáš, Maňas Vít a Mužík Radek.

Branky: 35. a 67. Mužík Radek  -  6. a 64. Pospíšil Jan, 19. Frýdecký Ondřej, 41. Popule Miloš, 46. Kerda Jaromír

Rozhodčí Koura Radim, ŽK: 1:2, Diváků 60.

TJ SUŠICE - STŘÍBRO (ODLOŽERNO NA 10.9.)