Divize 2 . kolo 16. – 17.8.

DIVIZE MUŽI - skupina A

Divize –aktuální výsledky

KLATOVY  PŘIVEZLY PRVNÍ BOD , SUŠICE  Z TACHOVA S PRÁZDNOU

Druhé kolo které oba týmy absolvovaly na hřištích soupeřů  dopadlo lépe pro nováčka z Klatov, který si veze z duelu s Hořovickem  premiérový první divizní bod. Sušice měla těžký úkol v Tachově kde domácí naplnili v regionálním derby roli favorita. Po dvou odehraných kolech  je více spokojenosti v Klatovech , které do prvního domácího zápasu v následujícím kole proti Roudné , které v prvním kole vyhrálo vysoko v Sušici nastupuje ze dvou zápasů odehraných venku  v tabulce s jedním kladným bodem  . Sušici po neúspěchu s Roudnou doma čeká v neděli doma další derby v podobě duelu s plzeňskou Doubravkou.

Do nového ročníku divize již poprvé zasáhla mánie penaltových rozstřelů po té, kdy skončí utkání dělbou bodů. V sobotních sedmi duelech došlo čtyřikrát na penaltový rozstřel a třikrát v nich byli úspěšné hosté!!! Ke smůle příznivců z Pošumaví mezi nimi chybí Klatovy, ke kterým se štěstěna obrátila v rozstřelu zády. Nicméně ale získaný bod po prohraném poločase a na horké půdě Hořovicka odkud se nevozí body snadno sice potěšil dostatečně, nicméně ještě bod navíc…., ale nebuďme neskromní, nemusí pršet, stačí,  když bude kapat!

HOŘOVICKO – KLATOVY 1898  1:1 (PK 5:4)

Martin Janda

Do Hořovic Jely Klatovy  s tím, že je  nečeká snadné utkání, přesto ale hráči toužili získat první body do tabulky. Trenér Jakš udělal oproti prvnímu kolu a středečnímu pohárovému utkání pár změn v sestavě.

Do první příležitosti se dostali domácí, ale Rojík skvěle zasáhl. Druhá šance už byla ale gólová. Po nepřesné rozehrávce nacentroval domácí hráč před branku a tam uplatnil větší důraz hořovický útočník, který hlavou otevřel skóre. Hra v prvním poločase byla spíše vyrovnaná, ale do šaten se odcházelo pro nás za nepříznivého stavu. V druhém poločase se hra hostů více otevřela a soupeř mohl trestat. Jenže dvě vyložené šance neproměnil, když střelci pokaždé vyhořeli na Rojíkovi. Důležitý moment přišel dvacet minut před koncem, kdy rozhodčí udělil diskutabilní červenou kartu Matějkovi za faul na půlce. Domácí se paradoxně zatáhli a začalo se hrát na jejich půlce. Do vápna posílal nebezpečné balóny Kadlec a v 85. minutě jeden z jeho pasů využil Krásný, který byl na hřišti pouhé dvě minuty. Penaltová loterie skončila lépe pro domácí, kteří vyhráli po osmé sérii 5:4.

Sestava: Rojík - Janda, Veselka, Meszároš, Procházka - Lukeš, Matějka Daniel, Jůda, Kohout, Kadlec – Krejčí.  Střídali: Herman, Blažek, Krásný, Štengl, Gyorgy, Sýkora.

TACHOV – SUŠICE  2:0 (1:0)

Aritma Praha – AS Táborsko B  2:2 na PK vyhrálo Táborsko B

Zličín – Hvězda Cheb  3:1 (1:1)

Mar. Lázně – FC Rokycany  0:0 (na PK vyhrály Rokycany)

Doubravka – Karlovy Vary  0:0 (na PK vyhrály K. Vary)

Čížová Milevsko  3:2(3:2)

Roudné – Český Krulmov  2:2 (na PK vyhrál Č.Krumlov)