Divize 1. kolo 9. - 10.8. 2014

DIVIZE MUŽI - skupina A

Divize–aktuální výsledky

ŽIVOTNÍ VÝKONČESKOKRUMLOVSKÉHO GÓLMANA PŘIPRAVIL DIVIZNÍHO NOVÁČKA Z KLATOV  O PRVNÍ BODOVÝ ZÁPIS

FotkaDivizní nováček SK Klatovy 1898 má zasebou první soutěžní duel ve vyšší soutěži. Přestože na jihu Čech ambicióznítým pod vedením trenéra Jiřího Jakše nebyl v roli favorita, úspěšné výsledky v přípravě ozdobenépostupem před druholigový Most do dalšího kola poháru  FAČR České pošty, nové posily a velkéodhodlání  bylo velkou devizou, se kteroudo zápasu Klatovy vstupovaly. Pokud v Českém Krumlově nakonec nebodovaly,pak to nebylo proto, že byli hosté horší svého hostitele. V cestě jimnestál nepřekonatelný soupeře, ale nepřekonatelný domácí gólman Michal Trnka. Otomto brankáři se ještě musí klatovským hráčům ještě dlouho zdát, neboť to cojim chytil se mu podařilo snad jen jednou v životě. Také proto u domácíchbyl po životním výkonu hrdinou zápasu. Když k tomu přidáme, že jediná branka,která rozhodla o klatovské prohře byla dosažena z pokutového kopu, pak jeto jasné resumé. Klatovští v Č.Krumlově zaplatili očekávanou nováčkovskou daň a na body nedosáhli. Nicméně svýmvýkonem poslali ostatním soupeřům v soutěži vizitku se vzkazem -  jsme tu a musíte s námi všichni počítat .To se také očekávalo od Sušice, která ovšem první svůj domácí duel prohrála a také ona vyšla z úvodního kolabez bodového zisku. Snad pro útěchu, nebo povzbuzení je třeba uchlácholení v duchupořekadla, první vyhrání z kapsy vyhání !

ČESKÝKRUMLOV – KLATOVY 1898  1 : 0(1 : 0)

Připravil:František Lippl (převzato zweb. stránek Českého Krumlova)

Domácí vstoupilido nového divizního ročníku úspěšně. Podařilo se jim nejen zlomit jarnívýsledkové prokletí, ale také ukázali, že mají týmové srdce. I když se jimmnohdy až tak herně nedařilo, udrželi čisté konto a společným nasazením odolalii závěrečnému sevření v kleštích snaživého a velmi mladého západočeskéhonováčka. Bojovali jako jeden muž, přesto jedno jméno je třeba uvést – brankářMichal Trnka. Podal svůj snad nejlepší výkon v českokrumlovském dresu apředevším včasným vyběhnutím proti pronikajícímu soupeři v 65. minutě aneskutečným zákrokem v poslední minutě korunoval své dnešní vystoupení apodtrhl výkon spoluhráčů.

Dalším hrdinoubyl autor jediné branky Babouček, který v 31. minutě proměnil penaltu nařízenouza faul střídajícího Sýkory na Beránka. Úspěšný exekutor se tak zapsal donejnovější divizní kroniky klubu, protože ve všech čtyřech divizních sezonách vřadě skóroval pokaždé v úvodním kole a tentokrát za tři body. Slavoj byl odúvodu aktivnější a stále více zaměstnával klatovského nováčka, jehož hráčiváhavě vyčkávali, co se vlastně na divizních hřištích bude dít. Domácí trávilivíce času na útočné polovině. Rosůlkovu střelu, jíž překonal brankáře, všakvykopl před lajnou Meszáros, Klivandovy dvě hlavičky po standardkách se minulyúčinkem. Až ve 31. minutě Baboučkova penalta korunovala zeleno bílé snažení.

Hostům nezbylonež ukázat, že dobrá pověst, která toto posílené mužstvo v létě provázela, máreálný základ. Postupně jich bylo plné hřiště, technicky a kombinačně se stálevíce prosazovali. Naštěstí pro Slavoj pouze před šestnáctku, kde jim chybělafinálka či účinné zakončení. Jakmile i tyto atributy zapojí do svéhorepertoáru, o další divizní účinkování nemusí mít žádné obavy. Dnes však nedotáhliani závěrečný atak podpořený gólmanem Rojíkem, jenž se na poslední třiminuty přesunul do domácí šestnáctky. Českokrumlovští však mohli definitivněrozhodnout již v 86. minutě Rosůlkem. Ten si umně navedl míč od lajny došestnáctky, ale v tísni již jen trefil tyč.

Branka:31.minuta Babouček (11)

Rozhodčí:Duchoň– Štefan, Hádek. ŽK 3:2 (44. Klivanda, 90. Rosůlek, 90. Wagner – 87.Veselka,89. Lukeš). 118 diváků.

Sestavy:

Český Krumlov:Trnka – Kabele, Klivanda, Dudák, Dvořák – Kroupa (63. Jakeš), Novák(89.Peťule), Wagner, Beránek – Babouček (71. Žilenko), Rosůlek (90. Mertl).

Klatovy:Rojík –Štengl (19. Sýkora), Janda, Meszáros, Veselka – Lukeš, Kohout (60.Gyórgy),Kadlec, Jůda, Procházka – Krejčí.

TJ SUŠICE- MALŠE ROUDNÉ  0:4 (0:2)

Podrobnostinehlášeny.

SestavaSušice : Jarolím - Kysilka, Matějka, Melka, Fuchs - Hrach, Králík, Szedmák,Linhart - Kočí, Vrhel . Střídali : Gill, Krejčí, Budil, Jech, Skála