Okresní přebor mužů předehrávka 12 . kolo 9.-10.8.2014

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

SVATOBORU DOMA VELKÝ BOR NESEDÍ

První kolo nového ročníku okresního přeborupotvrdilo, známé pravidlo o tom, že i mistr tesař se utne, což v tomtopřípadě  byl Svatobor Hrádek. S přihlédnutímke konečnému umístění v minulém ročníku kdy skončil Svatobor na 2. místěse tento tým zařadil vedle sestupujících Hradešic z 1.B třídy mezifavority OP.

Zatím co Hradešice svojí úlohu domav úvodním kole přeboru splnily, Hrádek klopýtl po té, kdy doma prohráls Velkým Borem. Jak je vidět, Svatoboru tento soupeř doma nesedí. Po té,kdy v minulém ročníku v závěrečném podzimním zápase prohrál  1:2 se, tudíž jedná se o druhou prohru nadomácím hřišti , což kontrastuje s tím, že Velkého Boru si dosudvozil body jako na běžícím páse.  Inu imistr tesař se utne!

Svůj návrat do nejvyšší soutěže v Pošumavíse nevydařil podle jejich představ oběma klubům, které v minulém ročníkuvýrazně svými výsledky převyšovali ostatní soupeře ve III. třídě Sokolu MochtínB a TJ Měcholupy. Pod  prohru Mochtína Bdoma se podepsal hattrickem  kanonýrhostující sušické rezervy . Obdobně si vedl v Běšinech domácí JaroslavVališ v podobě hattricku přispěl k vysoké výhře nad TJ Měcholupy.Jeden z bratří Vališů měl vůbec úspěšný  střelecký víkend. Nejdříve v sobotním zápaseoblékl dres Sokola Týnec , týmu,  kterýje v tomto ročníku farmou Běšin ve kterém přispěl dvěma góly v ŽeleznéRudě k zisku bodu . O den později  bylstřelecky nejúspěšnějším hráčem svého mateřského klubu Sokola Běšiny. Úspěšnývíkend prožily i Bolešiny. Po sobotní výhře jejich rezervy doma nad OkulouNýrsko B si A tým poradil na hřišti v Lubech s domácí zálohou Startu.

Hradešice - MalýBor  3:1 (1:1)

Milan Černík

Domácí vstoupili do zápasudoslova katastrofálně, když si nechali dát gól po neuvěřitelné chybě již ve 25.vteřině utkání. Tato situace notně nalomila psychiku domácího týmu, který se doprvní šance dostal až ve 27.´ utkání. O 10 min. později vyrovnal na 1:1 D.Novák a stanovil tak výsledek 1. poločasu.

Druhý poločas byl již zcela vrežii domácích, kteří si vypracovali nejméně 10 gólových šancí, ale brankářhostů Petržilka byl k nepřekonání. Nejen že celkem 7 krát za zápas vykopl nohoumíč směřující do branky, ale v 62.´ zneškodnil i PK domácímu P. Melkovi. Domácíšli do vedení až v 75.´ z druhého pokutového kopu z kopačky M. Hlaváče, když pozákroku na Miroslava Kodýtka byl vyloučen hostující Tomáš Kalčík i domácífaulovaný hráč. Po dalších nevyužitých šancí domácích upravil skóre hlavou na3:1 pro domácí F. Melka po přesném pasu D. Nováka.

Branky: 37. Novák David,75.  Hlaváč Milan, 84.  Melka František - 1.  Melka Václav.

Rozhodčí Abraham Josef, bezŽK, ČK 1:1 (Kodýtek Miroslav - Kalčík Tomáš), diváků 80.

Sestava domácích: D. Vávra -M. Hlaváč, P. Řezáč, P. Melka, V. Nauš, F. Šašek, J. Hnojský, M. Kodýtek, J.Kopal, L. Melka, D. Novák. Střídali: F. Melka, P. Nauš, L. Mareš, V. Metlička,M. Melka

Svatobor Hrádek -TJ Velký Bor   0:1 (0:0).

Branka: Hoda

Rozhodčí Lažánek, ŽK 2:3, diváků 60.

Vrhaveč - Janovice4:2 (3:2)

Branky: 17. Lorenc Marek , 38.  a 60. Krýsl Alois   , 40. Mundl Karel ml.     - 2.Šlégl Jan, 5.Urban.

Rozhodčí Bureš Jiří, ŽK 0:1,  ČK 1:0 (20.Mayer Vít),diváků 60.

Běšiny –Měcholupy   5:1 (1:0)

Branky:  22., 69.,90. Vališ Jaroslav , 52. a  75. MatějkaTomáš  - 79. Kaňák Jan.

Rozhodčí Habada, ŽK 4:1, diváků 60.

Klatovy B –Nezamyslice  2:0 (0:0)

Branky:  62 . SkalaMartin, 78.  Votipka Jan

Rozhodčí Špindlerová Zuzana, ŽK  1:1, diváků 60.

Luby B –Bolešiny  1:2 (0:2).

V prvním utkání podzimní částiokresního přeboru domácí rezerva doplatila na neproměňování šancí a mužstvu Bolešin podlehla 1 : 2. Úvod utkání bylvyrovnaný, první velkou šanci promarnil domácí Sydorenko v 17. minutě utkání.Ve 26. minutě  utkání při útočné akcihostů centroval před branku z levé strany Martínek a jeho centr k překvapenívšech skončil v brance domácích – 0 : 1. Ve 37. minutě se hosté prosadilipodruhé, když centrovaný míč  zpravadorazil do branky hostující Juřina a hosté tak vedli 0 : 2. Do konce poločasuještě mohl snížit stav utkání Kováč, ale ani on svoji velkou šanci nevyužil. Vedruhém poločasu  domácí přidali a mělivíce ze hry,vytvořili si několik vyložených gólových příležitostí, ale hostypodržel dobře chytající Hromada, který vychytal šance Křížka, Sydorenka aKováče. V 75. minutě utkání se domácím podařilo snížit na rozdíl jediné branky,kdy přímý kop rozehrál Přemysl Voráček na Honzu Voráče a jeho tvrdá ránaskončila v brance hostů a znamenala snížení na 1 : 2. Ale ani v závěrečnémnáporu se již domácím nepodařilo překonat brankáře hostů a tak si vítězstvíodvezli  hosté z Bolešin.

Sestava domácích: Vlach Karel,Rückl Zdeněk, Křížek Miroslav, Heřman Štěpán, Blohmann Tomáš, Hanus Jakub,Voráček Josef, Pikhart Radek, Sydorenko Vasyl, Sysel Petr a Kováč Pavel,střídali Voráček Přemysl, Voráč Jan, Johánek Marek a Vlach Jiří.

Sestava hostů: HromadaVlastimil, Rašek Josef, Stupka Tomáš, Matějka Pavel, Martínek

Aleš, Pitel Jiří, JuřinaRoman, Zahálka Pavel, Hess Petr, Babka Ondřej a Jandík Zdeněk,

střídali Matoušek Daniel aRajšl Ladislav

Branky : 73.  Voráč Jan - 3. Martínek Petr ,  39. Juřina Roman .

Rozhodčí : Šmrha Miroslav, ŽK2:0 diváků 100.

Mochtín B - SušiceB  2:3 (1:2)

Mochtín B - Sušice B  2:3 (1:2). Vyrovnaný zápas, ve kterém aledomácí "vyrobili" více chyb v obraně a to rozhodlo. Dokonale jepotrestal pohotový sušický útočník Imrich Varga, který svým hattrickem rozhodltento duel. Domácí záloha vždy dotahovala, patřil jí závěr utkání, ale nakýženou remízu nedosáhla. Zkušení hráči soupeře, v čele s kapitánem Hubáčkem,si těsnou výhru pohlídali, z Mochtína si odvezli všechny tři body.

Branky:  40..2Babka Tomáš, 85 min. Dolejš Jiří – 36.,39. a 56   Varga Imrich

Rozhodčí Stach Vladislav , ŽK  2:3 , diváků 50.