Přípravný fotbal 2.8.: PAČEJOV - BĚLČICE

PAČEJOV  -  BĚLČICE  0 : 4  (0:1)

Kéž by za týden platilo rčení: „Špatná generálka – dobrá premiéra.“  Ta dnešní pouťová generálka s Bělčicemi se totiž Pačejovu příliš nevydařila, i když to byl hodně zvláštní zápas. Konečný výsledek rozhodně neodpovídá poměru sil na hrací ploše. Hosté však uštědřili domácím lekci z produktivity, když dokázali zužitkovat prakticky všechny příležitosti, které si během zápasu vytvořili. Domácí přistoupili k utkání zodpovědně, snažili se, hráli fotbal, dobře kombinovali, ale v koncovce selhali. Bělčice se dostali do vedení ve 27. minutě, když se krásnou křížnou střelou prosadil nedůsledně bráněný Adam Nesl. Týž hráč v 50. minutě technickou střelou z dálky přehodil brankáře Ondru Štěpána. Vzápětí přišly velké šance domácích. V 53. minutě po pěkné kombinační akci Lukáš Šmrha zblízka neuklidil hlavou míč do sítě. O minutu později obránce hostů vykopával z brankové čáry míč, který Vašek Klásek vzápětí napálil do tyče. Po další chybě zvyšoval v 60. minutě bělčický Karel Hosnedl zadarmo na 3 : 0 a to už nevypadalo s domácími dobře. Když v 80. minutě skončila hlavička domácího Pavla Poleny opět na tyči, bylo jasné, že branka hostů je doslova zakletá. Výhru hostů pak pečetil z po brejku do otevřené obrany v 84. minutě David Říský.

Utkání před 100 diváků řídil rozhodčí Jan Cihlář.