Krajský přebor mladších žáků 26.kolo 14. - 15.6.2014

KRAJSKÝ PŘEBOR – MLADŠÍ  ŽÁCI

KLATOVY MAJÍ DOUBLE

V právě ukončeném krajském přeboru mladších žáků  ve kterém startují stejném týmy mladších žáků  podle účasti starších v KP.  Z nich si vedli nejlépe stejně jako v kategorii starších žáků  SK Klatovy 1898.  Po zisku druhého místa v minulém ročníku se ještě o jeden stupínek polepšili  a také jejich zásluhou můžou v klatovském klubu slavit double. Výhra v obou kategoriích má svojí váhu a v tomto případě váhu nejtěžší !  Ostatně konečná bilance jedné prohry  a skóre 18:23 má dostatečnou vypovídající hodnotu . Dvakrát zlato v KP žáků , tak to tu dlouho v Pošumaví již  nebylo !!! Blahopřejeme.

Své standardní výkony , a výrazné zlepšení Nýrska i Sušice zejména na jaře   vyneslo jen o stupínek nižší umístění než dosáhli jejich starších klubový  žáci,  horažďovičtí žáci byli oproti staršíkům lepší a skonči na 12.místě.

I zde patří poděkování za práci úspěšným trenérům a za jejich spolupráci na zveřejňování výsledků.

KLATOVY - PŘEŠTICE  5 : 2 (2:2)

Radimír Bilíček

V posledním zápase jarní části krajského přeboru jsme na domácím hřišti přivítali tým

Přeštic.

Zápas měl být vítězným loučením s velmi úspěšnou sezónou, ale zisk posledních tří  bodů se nerodil vůbec lehce. Již v první minutě nás hosté překvapili rychlou akcí, na  jejímž konci byla hlavička, po níž míč poprvé překročil brankovou čáru, bohužel naší branky. Z tohoto šoku jsme se ještě nedokázali vzpamatovat a přišel další, kdy si po zbytečně dohraném souboji hostujícím hráčem ošklivě zlomil ruku M.Bilíček. I z těchto  dvou šoků se kluci dokázali vzpamatovat a po brankách M.Barborky a V.Petrželky otočili skóre ve svůj prospěch. Hosté ale neřekli svoje poslední slovo a dvě minuty před přestávkou srovnali na 2 : 2.

Druhý poločas byl podobný prvnímu s tím rozdílem, že góly dávali už jenom domácí. Kluci v tomto posledním poločase ukázali, že kromě fotbalových dovedností mají i srdíčko a utkání chtěli i pro v nemocnici čekajícího M.Bilíčka jednoznačně vyhrát.   Skóre na naši stranu těsně po přestávce naklonil náš nejmladší, věkem ještě hráč starší přípravky A.Sojka. Pak už se až v poslední desetiminutovce trefovali jenom starší hráči. Nejdříve na rozdíl dvou branek zvyšoval M.Barborka a úplně poslední slovo si jako správný kapitán vzal K.Petrmichl a upravil na konečných 5 : 2. Přesto  zaslouží hosté velké uznání, protože svým obětavým výkonem dokázali domácí přeborníky  pořádně potrápit.

Branky: M.Barborka  2, V. Petrželka, A.Sojka, P.Petrmichl

Rozhodčí J. Mazán, bez karet, diváků 30.

DOMAŽLICE – HORAŽĎOVICE   9: 3 ( 4: 2)

Podrobnosti nehlášeny.

NEPOMUK - SUŠICE 2:5 (1:0)

Branky : 20. a 54.  Viktora Antonín - 31. Krouský Michal 39., 45. a 47. Mašat Filip , 53.   Rauner Václav.

TACHOV – NÝRSKO  2 : 3 (2 : 2)

Zasloužené vítezství hostů po velmi povedeném fotbalovém a taktickém výkonu.

Branky za Okulu:  Jarko Marek, Jarko Martin, Vacek Adam

Ostatní výsledky:

Stříbro - Vejprnice  4: 5 ( 2: 2), Košutka – Senco 7:5 (4:2), ZČE -  Smíchov 2:1 (2:1)