Krajský přebor dorostu starší 26 . kolo 14.-15.6.2014

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ DOROST

V PŘEŠTICÍCH SPÁLILI CO SE DALO

Velice smolný zápas na závěr celého ročníku krajského přeboru starších dorostenců sehráli klatovští mladíci na hřišti v Přešticích.  Domácí, kteří se na ně dívali po celý ročník  v tabulce se spodních pater tabulky  a před tímto duelem je  dělilo od sebe 12 bodů  měli velkou kliku. Zatím co oni proměnili na, co sáhli, hosté naopak spálili z pohledu využití gólových šancí  co se dalo.  Konečná  remíza po prohrané první půli 4:0  se jeví  jako přijatelný výsledek. Trenér Ján Gašpár  rozhodně nemohl být spokojen, zejména po té, kdy na podzim jeho svěřenci nasázeli do sítě Přeštic osm branek.

V souvislosti s ukončeným soutěžním ročníkem  se nabízí srovnání umístění týmů z Pošumaví v ročníku předcházejících. Klatovy a Horažďovice si oproti loňskému roku polepšily . Klatovy vylepšily osmé místo o dvě příčky a získaly o pšět bodů více. Ještě výraznější zlepšení měly  Horažďovice , které z desátého  místo postoupily na sedmé a markantnější je bodový zisk, který je o skvělých 22 bodů lepší. Naopak si pohoršila Sušice, která klesla z loňského  6. místa na    místo dvanácté a získala o 16 bodů méně.

Předehráno:

HORAŽĎOVICE – DOMAŽLICE  9:1 (4:0) -předehráno

Podrobnosti nehlášeny.

SUŠICE - NEPOMUK 7:4 (2:2)

Rozhodčí Radim Koura, ŽK: 2:1, diváků 30.

PŘEŠTICE - KLATOVY  4: 4 ( 4: 0) PK 4:2

Těžko se hodnotí takové utkání, při kterém cítíte naprostou bezmoc. V prvním poločase soupeř vystřelí 4 x na bránu a dá 4 góly. Naší útočníci přitom zahodí osm gólových příležitostí, kdy naprosto neatakovaní postupují sami na brankáře domácích a výsledkem je 0 ve skóre. Ve druhém poločase se však hrálo jenom na polovině hřiště domácích. Byla tam jasná převaha, tlak do branky, dávali jsme góly, ale taky jsme další čisté brankové příležitosti neproměnili.

Branky: Krásný 3, Harmady

Sestava: Šít - Bláha, Čabrada, Kučera, Urs - Kozák, Dolanský, Macháček, Pitel Jakub - Krásný, Harmady. Do utkání dále nastoupili střídající   Pitel Jan, Zedek.

Ostatní výsledky:

Kralovice - Tachov  5: 2 ( 1: 2),  Vejprnice - Stříbro 11: 0 ( 4: 0),  SŠ Plzeň – ZČE  4:1 (2:1), Senco  - Rokycany  8 : 3 (5 : 0)