KP mužů 30 . kolo 14.-15.6.2014

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

POSLEDNÍ NADĚJE STARTU LUBY SKONČILY V NEPOMUKU

FotkaZákladní část ročníku 2013/2014 odehráním 30. kola skončila. Vzhledem tomu, že čelu tabulky v jeho průběhu vládl pevnou rukou suverén přeboru Slavoj Koloveč se prakticky naše největší pozornost ubírala na suterén tabulky, ve kterém se rozhodovalo o přímém sestupu a kdo půjde v nadstavbě přeboru do baráže o záchranu. Sestupovou matematiku tak jako každoročně ovládá umístění týmů z kraje v divizi, respektive počet sestupujících z divize do kraje, který řídí Plzeňský krajský fotbalový svaz.  Průběh divize již od podzimu připravoval účastníky KP , ale také ostatní účastníky krajských soutěží mužů na tu nejhorší variantu a to sestup obou kolektivů z kraje, ZČE Plzeň a TJ Sušice. Také počet sestupujících z divize je závislý na počtu sestupujících z od II. ligy a zda se tento sestup týká týmů z Čech nebo z Moravy.  Sestupy v předcházejících ročnících ještě byly poznamenány dalšími regulacemi z různých důvodů (odstoupení týmů ze soutěží, neakceptování postupů apod.),což nelze vyloučit ani letos.

Pro jsme byli v průběhu jarní části velice zdrženliví v tom smyslu, zda bude katastrofický scénář při variantě dvou sestupujících do KP . Bohužel, jak jsou zatím dostupné informace (do zákulisí u zeleného stolu ale nikdy nemůžeme vidět detailně a ani kolik přihlášek nakonec řídící komise pro Čechy od účastníků soutěží které organizuje, obdržela.  Nicméně nyní musíme pracovat s variantou, že Sušice i ZČE Plzeň sestoupí do kraje.  tomto případě se dostáváme k jádru věci.

Při sestupu dvou týmů z divize by tudíž krajský přebor měly opustit z důvodu přímého postupu tři týmy a těmi jsou 14. Luby, 15. Nepomuk a 16. Příkosice.  Týmy na 12. místě (Holýšov) a na 13. místě Stod čeká baráž o záchranu . Jejich soupeři jsou rovněž již z konečné tabulky 1.A třídy známí  a jsou to 3. Černice a 4. Zruč.

Z důvodu již známého postoje Slavoje Koloveč , který jako vítěz odmítl postup do divize a údajně stejně tak tuto možnost postupu nevyužije ani druhá Slávie Vejprnice, je více než pravděpodobná varianta, že Pošumaví z pohledu zastoupení v divizi nepřijde. Třetí v tabulce SK Klatovy 1898 dle vyjádření , které poskytl  předseda SK Klatovy 1898 Jindřich Sojka  jeho klub bude postup ze 3.místa v KP do divize akceptovat. Ostatně je to přirozenější, než tomu bylo s týmy, které do divize z krajů postupovaly z daleko nižších umístěních v konečné tabulce KP.

Pro zasvěcení do fotbalové legislativy i širší fotbalové veřejnosti v souvislosti s různými spekulacemi kdo přihlásí, nepřihlásí do soutěže, nebo  odstoupí z divize či  z jiné soutěže ještě dodejme několik postřehů.

Doplňování míst v soutěžích, uvolněných z jakýchkoli důvodů, se uskutečňuje především zvýšením počtu postupujících družstev z nižší třídy soutěže následovně:

do divize  družstvo, které se umístilo na 2. místě  z toho  krajského  přeboru,  do něhož územně patří družstvo, jehož místo se v divizi  uvolnilo. Pokud toto družstvo nemá zájem o postup,  nabídne řídící orgán soutěže postup družstvům, která se umístila na 3. resp. 4. místě. Pokud ani tato družstva  nemají zájem o postup, nejvýše  umístěné družstvo  z těch, která měla sestoupit, nesestupuje.

Družstva,  které se nepřihlásí do nového ročníku v příslušné soutěži, ve které startovala, (mají právo využití zařazení v nejbližší i nižší soutěži) nepomohou být považována za automaticky sestupující, ale počet sestupujících by měl být zachován podle rozpisu soutěží příslušné soutěže.

Nepřihlásí-li se družstvo do soutěže, bude pro příští soutěžní ročník  zařazeno do nejnižší třídy  soutěže  svého okresu.

KLATOVY - PŘEŠTICE   1 : 1 ( 0 : 1)  PK 2:4

Martin Janda

V posledním zápase sezóny už měli oba soupeři jistotu, že se nemůžou v  tabulce posunout na jinou pozici, než na které momentálně jsou. Přesto bylo vidět, že oba chtějí vyhrát a připsat si tři body. Nejprve pálili v páté minutě hosté těsně vedle. V deváté minutě přestřelil v dobré pozici Meszároš. O tři minuty později vychytal hostujícího útočníka Lorenc a nedovolil změnu stavu. První branky se diváci dočkali ve 29. minutě. Bylo to ale do sítě Klatov. Janda fauloval a rozhodčí Cihlář nařídil pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Mrázek. Šance se střídali na obou stranách, ale gólmani byli vždy úspěšnější než střelci. A když už se podařilo v poslední minutě prvního dějství Sýkorovi brankáře hostů překonat, netrefil v těžké pozici branku. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1. Druhý poločas nenabídl snad ani jednu vyloženou šanci. Vyrovnání si nechali domácí až na konec. V poslední minutě utkání se Sýkora protáhl od rohového praporku, předložil míč Jandovi a ten prostřelil brankáře hostů! V penaltovém rozstřelu byli šťastnější hosté, a tak si odváží bod navíc. Pro nás to byl minimálně na rok poslední zápas v krajském přeboru mužů. Celý tým by chtěl poděkovat všem divákům, kteří si během sezóny našli cestu na stadion a podporovali náš mladý tým nejen když se dařilo. Zároveň doufáme, že se na klatovský fotbal  bude chodit v hojném počtu i příští rok!

Branky: Janda - Mrázek; ŽK: 3:3, diváků 180.

Sestava: Lorenc (Herman) - Štengl, Janda, Blažek, Cibulka - Sýkora, Meszároš, Matějka Daniel, Gyorgy, Harant (Dolanský) – Rejthar.  Trenéři: Jakš, Dlesk

Foto z utkání Klatovy - Přeštice Jitka Kilbergerová _KD

NEPOMUK  -  LUBY    3 : 1 ( 0: 1)

Branky: Kozák, Ticháček, Vosyka - Voráč; ŽK: 3:1; ČK: 0:1, diváků 100.

CHOTÍKOV – HORAŽĎOVICE   7 : 1 ( 1: 1)

Branky: Lopata 3, Hartl, Mika D., vlastní, Šlajs - Juda; ČK: 0:1, diváků 100.

Ostatní výsledky:

Stod -  Koloveč    2 : 7 ( 1: 3)   Branky: Tlustý 2 - Došek T. 2, Pavlík 2, Lucák, Milota, Černohorský

Holýšov   - Horní Bříza  1 : 0 ( 1: 0)  Branky: Vraštil; ŽK: 3:3; ČK: 1:1

Bolevec -  Domažlice B    0 : 2 ( 0: 1)    Branky: Kohout, Vísner; ŽK: 1:1

Rokycany B -  Rapid    2 : 2 ( 1: 1) PK 4:3 Branky: Cibula, Korelus - Žák, Čupalka; ŽK: 2:2