OKRESNÍ PŘEBOR MUŽI dohrávka 24.kola(11.6. Ž.Ruda _M.Bor ) a 26. kolo 14.-15.6.2014

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

ANI  SKALP VÍTĚZE NA ZÁCHRANU TO NESTAČIL

FotkaPříběhy  účastníků fotbalových soutěží jsou vzhledem k jeho dlouhodobému průběhu různé. Jeden z nich napsali hráči SRK Železná Ruda, kteří v   závěrečném kole končícího soutěžního ročníku okresního přeboru mužů vyhráli nad lídrem tabulky, ale ani tento tříbodový zisk na záchranu v OP nestačil. Postačil pouze na srovnání počtu bodů se Sokolem Malý Bor. Při rovnosti bodů jako druhé kritérium rozhoduje bilance skóre ze vzájemných zápasů a to hovoří 8 : 4 pro Malý Bor. Druhým sestupujícím o jehož vzhledem k počtu získaných pouhých sedmi bodů nemůže být pochyb je FC Švihov. Tuto dvojici sestupujících nahraní první dva z tabulky III. třídy Měcholupy a Mochtín B a úplné složení OP pro nový ročník 2014/2015 završí sestupující z 1.B třídy Sokol Hradešice.

BĚŠINY - NEZAMYSLICE   4 : 2 (2:1)

Branky: 26. a 43.Vališ Miroslav, 51. Ceplecha Martin, 71. Holub Radek- 5.,88. Musil

Ondřej. Rozhodčí Vladislav Habada, ŽK 1:1, diváků 40.

VELKÝ BOR - KLATOVY B  2 : 0 (0 : 0)

Miloslav Kolář

Poslední utkání soutěžního ročníku sehráli na jaře bodově poměrně úspěšní domácí proti téměř sousedovi v tabulce, mužstvu klatovské rezervy. A protože žádnému z mužstev už o nic nešlo, mohl se hrát fotbal bez emocí a pro diváky, a oba soupeři se toho snažili zhostit. Úvod zápasu byl vyrovnaný, poté převzali trochu iniciativu věkově mladší hosté, ale závěr poločasu byl zase v režii domácích. Protože si ale ani jeden ze soupeřů nedokázal vytvořit jasnou gólovou šanci, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.  V úvodu poločasu druhého měli více chuti do hry domácí, nejdříve se ocitnul v ložené šanci  Zoubek,ale trestuhodně přestřelil, poté Vrána nedoskočil na centr Netušila, těsně vedle šla i střelaTurka z přímého kopu a tak v 50‘ přišla chvíle matadora Bláhy, který hlavou přeloboval brankáře a dostal domácí do vedení. Následovala dvacetiminutovka, kdy se zdálo, že hosty přestal trochu fotbal bavit, ale domácí této situace nedokázali využít, a když se neprosadil ani sám na brankáře Vrána, byl závěr zápasu po probuzení hostů pro domácí  těžký, ale branka Němce před koncem je uklidnila. Bodový zisk byl pro domácí potěšitelný a za výkony v jarní části soutěže  zasloužený.

Branky: 50‘ Bláha Vladislav, 87‘ Němec Jan

Rozhodčí Pastyřík Vladimír, ŽK 0:1, diváků 60.

HRÁDEK  - JANOVICE  4 : 0 (4 : 0)

Branky: Franěk Pavel, Šoural Luboš, Drahoš Marián, Mareš Karel

Rozhodčí Karel Lažánek, ŽK 1:1, diváků 150 .

Trenér Brabec Jiří na závěr sezony uvedl :  „ Chtěl bych hráčům poděkovat  za celou sezonu, předváděli  kvalitní  fotbal a poděkovat chci také  divákům za podporu v zápasech na domácím hřišti.  Příští týden pečením prasátka a vypitím par piv ukončíme sezonu dokopnou.“

VRHAVEČ  - FC ŠVIHOV  9 : 1 (6 : 1)

Branky: 3',15',26',73' Alois Krysl,28',50'Ondřej Fait ,59' Tomáš Vejskal ,36',40'Michal Minařík -40' Osvald.

Rozhodčí Miroslav Šmrha, ŽK 1:0, diváků 60.

ŽEL. RUDA – CHANOVICE   1 : 0 (0 : 0)

Kačírek

Zasloužené vítezství domácích, kteří předvedli velmi bojovný výkon před zaplněnými ochozy. Pochvala patří i soupeři , kterému přejeme hodně úspěchů v I.B. třidě.

Branka: 61.Krátký Antonín.

Rozhodčí Blaheta Josef, ŽK 1:2, diváků 110

SUŠICE B - MALÝ BOR   7 : 0 ( 3 : 0 )

Jednoznačná záležitost sušického záložního týmu, který předčil soupeře ve všech  směrech.

Branky:  29´, 32´, 68´ a 75´ Jaromír Králík, 34´ Marek Halas, 56´ Václav Žežulka,

69´ Tomáš Klíma

Rozhodčí Lovík Václav, ŽK 2:1, ČK 1:1( 85´ Martin Mataše - Miroslav Šipla), diváků 100.

Foto z utkání Sušice B - Malý Bor Jitka Kilbergerová - Klatovský deník

LUBY  B - BOLEŠINY 0 : 1 (0 : 1)

V posledním utkání jara domácí rezerva nepodala optimální výkon a zůstala bez bodového zisku. Ve vyrovnané první půli byli hosté bojovnější a rychlejší a před koncem prvního poločasu šli do vedení po střele Pavla Matějky. Domácí měli největší šanci ve 35. minutě, kdy za sražení Přemka Voráčka kopali pokutový kop. Sydorenko však mířil pouze do břevna a tak první půle skončila 0 : 1. Ve druhé půli měli domácí více ze hry, ale branku se jim nepodařilo vstřelit a tak si vítězství odvážejí hosté z Bolešin.

Sestava domácích: Kodeš Petr, Blohmann Tomáš, Heřman Štěpán, Voráč Jan, Bešta Jiří, Sydorenko Vasyl, Koželuh Vojtěch, Kováč Pavel, Voráček Přemysl, Šůs Miroslav a Havlovic Marek, střídali  Nový Jiří, Sysel Petr a Gebel Alexandr.

Sestava hostů: Hromada Vlastimil, Stupka Tomáš, Koželuh Jan, Matějka Pavel, Farný Radek, Pitel Jiří, Šmolc Jiří, Babka Ondřej, Jandík Zdeněk, Roháč Jan a Zahálka Pavel, střídali Slováček David, Martínek Aleš a Vraný Dominik.

Branka: 44.  Matéjka Pavel. Rozhodčí Abraham Josef, ŽK 1 : 0, diváků 80.

Dohrávka 24.kola 11.6.:

ŽELEZNÁ RUDA – MALÝ BOR   3 : 2 (1 : 0)

Branky:  26. vlastní, 68. Hájek Vítězslav, 73. Greiner David - 80. Vodička František, 90. Petřík Václav.  Rozhodčí Josef Abraham ŽK 1:0, diváků 60.