KRAJSKÝ PŘEBOR - MUŽI 29.kolo 7.-8-6.2014

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

KLATOVSKÝM SE PODAŘILA OBHÁJIT TŘETÍ MÍSTO

Před závěrečným kolem letošního ročníku jsou bezesporu z trojlístku týmů z Pošumaví v krajského přeboru  nespokojenější. Svěřencům trenéra Jiří Jakše se podařilo úspěšným finišem obhájit třetí místo z minulého roč. 2012/2013. Tento úspěch je o to cennější, neboť se jim podařilo třetí místo udržet po vítězství v přímém souboji na hřišti dalšího adepta na bronzový stupínek v Horní Bříze.  Dařilo se také Startu Luby, který doma dokázal vyhrát prestižní zápas nad sousedem v tabulce mající rovněž sestupové starosti. Luby ziskem třech bodů tak vykřesaly jiskřičku naděje na záchranu. Úspěšná cesta do baráže vede před vítězství v Nepomuku a pak bude čekat, jak dopadne souboj Slavoje Stod doma se suverénem přeboru a jistým vítězem Slavojem Koloveč.  Nicméně co je neméně důležité, Luby se se svými příznivci doma s jarní sezónou rozloučili tím nejlepším způsobem, vítězstvím. Úspěšný víkend do Pošumaví měli také na úkor Horažďovic a Sušice hráči Rokycan. V sobotu vyhrála jejich rezerva v Horažďovicích a  v neděli pak áčko v divizním klání v Sušici.

HORNÍ BŘÍZA - SK KLATOVY   2 : 4 ( 2: 2)

Milan Janda

Již v první minutě vstřelil branku Sýkora, který dorážel hlavou Gyorgyho  střelu, rozhodčí ale branku neuznali pro údajný ofsajd. Ve druhé minutě pálil těsně vedle Meszároš a tlak narůstal. Na první regulérní branku se čekalo do desáté minuty. Sýkora se ukázkově uvolnil u rohového praporku nahrál před branku a Procházka se natlačil do koncovky - 0:1. Vyrovnávací branka přišla v minutě patnácté, kdy střelu Rouse dorazil do sítě domácí

útočník - 1:1. Ve dvacáté minutě trefil po rohovém kopu Janda tyč a neuspěl ni dorážející Meszároš. Domácí šli poprvé do vedení po půl hodině hry, kdy  Lorence přehodil po svém úniku Chocholatý - 2:1. Poslední slovo měl v první půli klatovský Matějka. Procházka mu přihrál na hranici vápna a autor branky propálil domácího gólmana - 2:2.

Druhou půli jsme začali opět lépe my.  Procházka si píchl v 51. minutě míč ve vápně, byl faulován a pokutový kop bezpečně proměnil Gyorgy - 2:3. Poslední branku zápasu si připsal opět střelec úvodní branky Procházka. Gyorgy nacentroval a Procházka skvěle

uklidil - 2:4. Z tohoto gólu se už domácí neoklepali a i když si vytvořili mírný tlak, tak nedokázali vážněji ohrozit Lorencovu branku. Velice důležité tři body si tak odvážíme my a s nimi i konečné třetí místo v tabulce.

Branky: Chocholatý, Vrla - Procházka 2, György, Matějka; ŽK: 1:3, diváků 80.

Sestava: Lorenc - Štengl, Janda, Blažek, Procházka - Sýkora, Meszároš, Matějka Daniel, Kadlec, Gyorgy – Votípka.  Střídali: Opl, Brož Martin, Brož Jan, Lužný

Branky: Procházka 2x, Gyorhy (PK), Matějka Daniel

LUBY - SLAVOJ STOD    2  :  0  (0 : 0)

V posledním mistrovském utkání jara před domácím publikem podali domácí hráči velmi dobrý výkon a nad soupeřem ze Stoda zvítězili zaslouženě 2 : 0. Do  20. minuty první půle drželi hosté krok s domácími hráči, postupně ale domácí převzali iniciativu a do konce poločasu si vytvořili několik šancí, které ale nedokázali proměnit. Nejprve ve 29. minutě chtěl hostující obránce v tísni zahrát na roh a nastřelil břevno vlastní branky, ve 31. minutě měl největší šanci Vojta Koželuh, který sám před brankářem nedokázal proměnit  a hlavička Filipa Peloucha ve 34. minutě skončila jen těsně nad brankou hostů. Také ve druhém poločasu měli domácí hned od počátku navrch a dokázali se prosadit i střelecky. Nejprve v 51. minutě rozehrál Karel Švátora dlouhý aut na Vojtu Koželuha, který hlavou přehodil hostujícího brankáře a upravil na 1 : 0. V 54. Minutě unikl po levém křídle Honza Voráč, nacentroval před branku a důrazný Aleš Čížek přes obránce zvýšil na 2 : 0. Do konce utkání se již stav nezměnil, domácí si výsledek pohlídali a zaslouženě si tak připsali důležité tři body.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Voráč Jan, Křížek Karel, Sýkora Filip. Koželuh Vojtěch, Švátora Karel,  Šnour Daniel,  Turner Václav,  Pelouch Filip, Čížek Aleš a Pivoňka Marek, střídali  Šůs Miroslav, Kostolanský Ondřej, Sydorenko Vasyl a Voráček  Přemysl.

Sestava hostů: Krásl Janča Lukáš, Höfler Filip, Brychcín Martin, Karlíček Pavel, Snášel Roman, Lukášek Radek, Pešek Martin, Kaas Václav, Valachovič Jan, Tlustý Tomáš a Kubina Josef, střídali Jelínek Martin, Hruška Jakub a Bilík Petr.

Branky: 51. Koželuh Vojtěch, 54. Čížek Aleš

Rozhodčí:Homr Michal, Bogdan Gabriel, König Michal;ŽK: 2 : 3;Diváků : 150.

HORAŽĎOVICE - ROKYCANY B  1 : 2 (0 : 1)

Branky: 76. Jůda Tomáš (PK)- 23., 85. Cibulka Lukáš

Rozhodčí: Kastl, Cihlář, Štökl;ŽK:1:7;Diváků : 80.