1. A TŘÍDA 25. kolo 7.-8.6.2014

1. A  TŘÍDA

JIŽ POPÁTÉ SE NA JAŘE NEVRACELI DOMŮ S PRÁZDNOU

Ve 29.kole naposledy Nýrsko a Svéradice v tomto soutěžním ročníku 1.A třídy zajížděly na hřiště soupeřů. Oba  týmy měly před tímto kolem vyrovnanou jarní bilanci úspěšnosti v podobě třech výher a jedné remízy, kterou v předposledním kole oba rozšířily o další plichtu . Nýrsko nečekaně přivezlo bod ze hřiště druhého postupujícího do KP Dynama H. Týn a Svéradice byly ještě o bod po remíze v derby Mochtíně a úspěšném penaltovém rozstřelu ještě o bod úspěšnější. Ziskem bodů se Nýrsko vyhnulo přímému sestupu a aby nemuselo hrát baráž o udržení v soutěži, musí v poslední kole tyto body potvrdit na domácím hřišti proti Chodskému Újezdu.

H. TÝN - NÝRSKO  1 : 1 (0 : 1) PK 4:5

Stanislav Steiner

Začátek utkání patřil hostujícímu mužstvu. Po dvou šancích,kdy ve 2' a v 7' nebezpečně ohrozili domácí branku Výtisk a Bastl, se podařilo  Rubášovi  v 8' vstřelit vedoucí branku utkání.Domácí mužstvo postupně získávalo herní převahu ,ale obětavý výkon hráčů Nýrska nedovolil srovnat stav utkání.Největší šanci prvního poločasu měli domácí ve 12' ,kdy Lužný ve spolupráci s Kalivodou st.vykopávali míč z brankové čáry. Do dalších šancí se domácí dostávali postupně v 30' a 31',kdy obrana Nýrska nechala propadnou centrované míče do trestného  území a jenom nemohoucnost domácích útočníků zabránila vyrovnání. V 38' vyzkoušel pozornost domácího brankáře Výtisk, prudkou střelou  z 25 m..

Do druhého poločasu nastoupilo Nýrsko opět s velkou chutí a výsledkem byla branková šance Koutníka v 48'.,kdy nastřelil vybíhajícího domácího brankáře do nohou. V průběhu druhého poločasu se domácí mužstvo tlačilo před nýrskou branku , ale bez brankového efektu.

Hosté ohrožovali domácí branku z několika protiútoků, ale rovněž bez využití. Když se blížil konec utkání přišel v 88' faul v pokutovém území Nýrska , následoval pokutový kop, který domácí Šindelář proměnil a srovnal tak stav utkání.

V penaltovém rozstřelu bylo Nýrsko úspěšnější ,když jeho pokutové kopy proměnili: Lužný,György,Kalivoda ml.,Kolář.

Ziskem bodů se Nýrsko vyhnulo přímému sestupu a aby nemuselo hrát baráž o udržení v soutěži, musí v poslední kole tyto body potvrdit na domácím hřišti proti Chodskému Újezdu

Branky:  88.  Šindelář Tomáš (PK) -  8.  Rubáš Tomáš

Rozhodčí : Sladký Stanislav - Čermák Václav,Kanta Vlastimil, Hráno bez karet, diváků 60.

Sestava NÝRSKO : Moravec - Korschinský,Kalivoda st/84'Valenta/.,Lužný,Kolář-Koutník /58'Šlehofer/,Kalivodaml.,Výtisk,Bastl/78'Raiser/-Rubáš/81'Trefanec/,György.

MOCHTÍN – SVÉRADICE  0 : 0 PK 5:3

Okresní derby této soutěže přineslo za nepříjemného vedra řadu zajímavých momentů i gólových šancí na obou stranách. Golů se však fanoušci obou táborů nedočkali a tak přišla na řadu závěrečná penaltová loterie. V té byli úspěšnější domácí fotbalisté, kteří si do tabulky připsali 2 body, na soupeře zůstal bod jeden. Utkání odřídil Tomáš Černý z Plané u M.Lázní, ŽK 4:3 , ČK 1:0 (Riška), 120 diváků.

Ch. Újezd - Rozvadov  4: 3 ( 3: 1).

Branky: Suchý 2, Chval, Pešta J. - Janoušek, Mraček, Slowik. Diváků 100, hráno bez karet.