Krajský přebor žáci starší 25. kolo - 5. – 8.6.2014

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

PŘEKVAPENÍ NA ÚKOR KLATOV - POSLEDNÍ PORAZIL PRVNÍHO

Předposlední kolo měli na programu také účastníci krajského přeboru žáků. Právě toto kolo přineslo největší překvapení možná celého soutěžního ročníku, když poslední v tabulce plzeňský  Smíchov  zvítězil doma na již jistým přeborníkem tohoto ročníku SK Klatovy 1898. Tento neúspěch Klatov snad jen částečně omlouvá to, že k utkání nastoupili bez pěti hráčů základní sestavy které nahradila pěti z týmu mladších žáků. Na body nedosáhly  v tomto kole na domácím hřišti  Nýrsko ani  Sušice.

SKP OKULA NÝRSKO – SK ZČE PLZEŇ    2 : 3          (2: 1)

Ivan Pavlík

Remízové utkání rozhodli hosté ve druhém poločasu. Domácí oslabeni nemocemi šli během prvního poločasu do dvoubrankového vedení zásluhou spolupráce Vávry s Trumpešem. Hosté stačili do konce poločasu korigovat lacinou brankou po střele z vápna, která propadla za domácího brankáře. Ve druhé půli docházeli domácím síly, přestali běhat a hosté je dvakrát potrestali, když se dvakrát prosadil Hubka.

Branky: 13´, 22´ Trumpeš Martin – 31´ Procházka Daniel, 41´, 61´ Hubka Matěj

Rozhodčí Bína Roman, bez karet, diváků 30.

SUŠICE - STŘÍBRO  0 : 3 (0 : 2)

Rozhodčí: Mazanec, ŽK 2:0, diváků 50.

SMÍCHOV PL. - KLATOVY   2 : 1 (1 : 1)

Petr Ulrych

Souboj posledního s prvním za úmorného vedra vyhrál ten poslední, tedy domácí Smíchov. Sice byli hosté po většinu zápasu lepším a fotbalovějším týmem, ale dokázali ze svých šancí proměnit jen jedinou. Domácím však tentokrát nabídli svými hrubými individuálními chybami dost příležitostí ke skórování a ti dvě z nich využili, což jim stačilo k zisku 3 bodů. Je pravdou, že Klatované odjížděli k zápasu bez 5 hráčů základní sestavy a do hry naskočila v průběhu zápasu hned pětice mladších žáků, ale i tak měl tým tento zápas zvládnout a první jarní prohra byla naprosto zbytečná.

Branku  za Klatovy  dal Shklyarskyy.

Rozhodčí Duda, bez karet, diváků 30.

Sestava Klatov:  Blahník, Šobek, Benda, Sojka, Daněk, Marek, Partyngl, Shklyarskyy, Knap, Žižka, Havlíček. Střídající hráči: Petrmichl, Barborka, Bilíček, Baxa.

OSTATNÍ VÝSLEDKY

Senco - Domažlice  0: 2 ( 0: 1), Přeštice -  Nepomuk 2 : 3 (0 : 2), Vejprnice –Košutka 2 : 4 (1 : 2)