Krajský přebor žáci starší 24 . kolo 31.5.-1.6.

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

KLATOVŠTÍ MLADŠÍ I STARŠÍ ŽÁCI SI MOHLI ZAKŘIČET :

"Tak jsme první no a co !"

Dvě kola před koncem se povedl  oběma kolektivům , mladším i starším žákům husarský  kousek. Po utkání doma s Nepomukem žáků starším žákům si již mohli zakřičet : „tak jsme první no a co“ !! Starším žákům se podařilo obhájit  své dominantní  vítězství ve dvou soutěžních ročnících krajském přeboru za sebou.  Výhrou nad Nepomukem potvrdili, že v Klatovech mají nejlepší žáky v kraji.  Mladším žákům titul v minulém ročníku unikl o bod , který jim chyběl na  vítězné Domažlice. Rozhodující po tento úspěch bylo to, že na rozdíl od předcházejícího ročníku oba zápasy s Domažlicemi prohráli, v tomto ročníku to byly Domažlice, které na body s Klatovy nedosáhly a také proto loňský titul neobhájili.  K tomuto skvělému úspěchu všem klatovským žákům,  trenérům a celému klubu SK Klatovy 1989 blahopřejeme ! Klatovy  v žákovských kategoriích v kraji v tomto ročníku zářily  a vzorně svůj klub i region v silné konkurenci reprezentovali.

KLATOVY – NEPOMUK  2:1 (1:0)

Petr Ulrych

Klatovští starší žáci dokázali oplatit svým soupeřům z Nepomuka podzimní porážku a vybojovat další tři velice cenné body. Domácí byli po většinu času aktivnější a dokázali si vypracovat mírnou převahu, kterou brzy vyjádřili i brankově. Pak už ale jejich střely trefovali konstrukci branky nebo je hostující obránci dokázali zblokovat. Hosté podnikali rychlé protiútoky, které však nedokázali střelecky zakončit, ale ve druhém poločasu začali být hosté nebezpečnější a svoje umění musel několikrát ukázat i domácí brankář Blahník. Klatováci však přidali druhý gól a zdálo se být rozhodnuto, ale 5 minut před koncem hrubě chybovali v obraně, hosté snížili na rozdíl jedné branky a domácí se tak do konce zápasu báli o výsledek.

Branky : Kapusta, Skýpala - Šmíd.

Rozhodčí: Mazanec, ŽK 0:2, diváků 40.

KOŠUTKA – SUŠICE  4:0 (3:0)

ZČE PLZEŇ  – HORAŽĎOVICE  11: 0 ( 5: 0)

Předehrávka  24.kola – 1.5

SK SMÍCHOV PLZEŇ -  NÝRSKO    0 : 4 (0 : 2)

Ivan Pavlík

Hosté získali na půdě posledního týmu tabulky povinné body. Ze začátku se těžko prosazovali, ale postupem času získávali více ze hry a zvláště ve 2. poločase předváděli pěkný fotbal. Skóre otevřel po rohovém kopu dorážející Robin Hranáč, druhou branku přidal z přímého kopu Zbyněk Mašek za přispění domácího brankáře. Třetí branku vstřelil opět po rohovém kopu Martin Bastl a účet zápasu uzavřel nádhernou střelou z dálky Dominik Vávra, který vymetl pavučiny v domácí šibenici. A tak se o překvapení postaral jinak výborný arbitr utkání, který uděloval žluté karty za střídání hostů, zatímco dva hrubé fauly domácích nechal bez povšimnutí.

Branky: 14´ Hranáč Robin, 32´ Mašek Zbyněk, 52´ Bastl Martin, 59´ Vávra Dominik

Rozhodčí: Šlauf Jiří;  ŽK: 0 : 2 ; Diváků : 56.

Ostatní výsledky: Domažlice – Vejprnice 7:1, Stříbro - Přeštice  3: 2 ( 0: 2), Tachov - Senco   2: 1 ( 0: 0),