1.A TŘÍDA 28 . kolo 31.5.-1.6.

1.A  TŘÍDA

POZDNÍ PROBUZENÍ MOCHTÍNSKÝCH STŘELCŮ

Již dlouho signalizovaná negativní zpráva o sestupu týmů z divize do  kraje začíná nabývat skutečné podoby , což bude mít konečný dopad na všechny soutěže v kraji i v okresech. Již  jistý sestup ZČE Plzeň nemá již  pro Sokol Mochtín  další alternativu, neboť v tomto případě sestoupí z 1.A třídy tři celky z 14.,15, a 16. místa. Mochtín při teoretickém maximálním zisku 6 bodů již 14. místo nemůže vylepšit a řadí se na seznam těch, kteří by měly  1.A třídu opustit.

Ani další dva týmy z Pošumaví ještě nemají nic jisté.  Je tu ještě hrozba sestupu TJ Sušice a v tomto případě by se zvýšil počet přímých sestupujících  z 1.A třídy na  4 týmy . Kdyby  nyní 1.A třída skončila, pak by bylo vše OK a např.  Nýrskou na 9.místě by se již nemohlo nic stát . Jelikož je v možnostech každého týmu zisk šest bodů  a  vzhledem k tomu, že další tři týmy budou muset hrát baráž o záchranu  musí se zejména Nýrsko ještě bodový výpadek doma s Mochtínem napravit. Svéradice mají jedinou jistotu, jako jediné z trojlístku z Pošumaví již nemohou přímo sestoupit!

NÝRSKO -  MOCHTÍN 0: 5 ( 0: 0)

Stanislav Steiner

Další nepovedené utkání domácího mužstva, teré totálně zklamalo své příznivce. Utkání se mohlo pro domácí mužstvo vyvíjet velice dobře, kdyby Kalivoda ml. proměnil v 9'utkání PK, který mu brankář Mochtína zneškodnil. Celý první poločas hra obou mužstev nikoho z diváků nenadchla, protože nikdo z hráčů nebyl schopen ohrozit soupeřovu branku.

Druhý poločas se odehrál v režii hostů, kteří dokázali vstřelit pět gólů a to ještě jejich kapitán Dolejš trefil spojnici břevna a tyče nýrské branky. Domácí mužstvo předvádělo hru, která neměla s fotbalem nic společného. Hráči si patrně mysleli, že se soupeř porazí sám. Pokud chtějí pokračovat v takových výkonech, tak se může stát, že skončí o soutěž níž. Mužstvo Mochtína zvítězilo zcela zaslouženě.

Branky: 47. a 55. Staněk , 60. Plánička,  69. Flodr  a 80. Dolejš; ŽK: 7:3; ČK: 1:0bastl Miroslav), diváků 100.

Rozhodčí: Maroušek Karel-Tillinger Miloš,König Michal, DS:Jindra Jiří

Sestava Nýrsko :Moravec-Valenta,Kalivoda st./Kvítek75' Raiser/,Lužný,Kolář -Koutník, Kalivoda ml.,György,Bastl-Rubáš/60'Trefanec/,Výtisk.

Sestava Mochtín :Riška-Dolejš,Flodr,Bejvl,Smolík,Babka,Cihlář, Švátora/55'Žiak/, Šťastný /46'Špindler/,Plánička/75'Schejbal/, Staněk.

SVÉRADICE - ŽIHLE  5: 2 ( 0: 1)

Svéradičtí fotbalisté nastupovali proti silné Žihli pod tlakem, který jim velel zvítězit, pokud se nechtěli zaplést do sestupové sítě. V prvním poločase však hráli velmi svázaně, bez myšlenky, chodili do ofenzivy v málo hráčích. Hosté, konkrétně pravý obránce Čapek jim pomohl, když už ve 23.minutě inkasoval druhou zbytečnou žlutou kartu a zápas pro něj skončil. Přesto to Žihli nijak neoslabilo, hrála velmi odvážně, ani v deseti nezměnila rozestavení a na hrotu zůstali oba nebezpeční útočníci Fidler a Pytka, navíc hojně doplňovaní kapitánem Najmonem a hrajícím trenérem Otcovským. Hosté i v deseti měli více šancí, dvě velmi slibné střely odvrátili svéradičtí na roh, ale ve 44.minutě už nezastavili povedený brejk, na jehož konci byl bratr vyloučeného hráče Ondřej Čapek. Domácí museli ve druhém poločase notně přidat a to se jim podařilo. Snažili se o vyrovnání a jejich aktivitu zvýšil i příchod na jaře již tradičního žolíka Chaloupky. V 62. minutě uzavřeli domácí hosty blízko pokutového území a po centru levého obránce Brůhy vyrovnal přesnou hlavičkou pravý obránce Prokopec. Tlak domácích pokračoval, o pět minut později se z levé strany prosadil Vlček, ideálně přihrál Jiřincovi, který tvrdě a přesně zavěsil. Pak však nepochopitelně domácí zvolnili, asi si mysleli, že oslabený soupeř je již poražený, ale nebyl. Hosté přidali a nahecovaný Pytka, který si ve druhém poločase povídal více s diváky než se spoluhráči přesnou hlavičkou na zadní tyči opět vyrovnal. Domácí se naštěstí vrátili ke své ofenzivní hře a byl to opět s chutí hrající Jiřinec, který dalším přesným úderem vrátil vedení na stranu Svéradic. Nyní bylo velmi důležité, že domácí záhy vedení pojistili. Makovec se rozběhl k velkému sólu, po cestě si narazil s několika spoluhráči a zakončil pěkným angličanem. Ani toto však nebylo vše, v závěru ještě domácí sehráli další hezkou kombinační akci, kterou zakončující Beránek uklidil do šibenice žihelské branky. Svéradice tedy zvládly klíčový zápas, ale vyhráno ještě nemají, v posledních dvou kolech potřebují ještě jednou zvítězit. S přehledem rozhodovala trojice rozhodčích v čele s hlavním Jiřím Šlaufem z Plzně.

Branky: 62.Prokopec Zdeněk, 67.Jiřinec Michal, 78.Jiřinec Michal, 81.Makovec Stanislav, 87.Beránek Vlastimil - 44.Čapek Ondřej, 74.Pytka Petr

Rozhodčí: Šlauf Jiří, ŽK: 5:2, ČK: 0:1 (23.Čapek Jan), Diváků: 70

Sestava Svéradic: M.Soukup - Prokopec (78.Šebek), Racek, Vonášek, Brůha - Kába, Jiřinec, Herout (58.Chaloupka), Makovec, Vlček (81.Lávička) - Beránek (88.Červený)