1. A TŘÍDA 23. kolo 24. – 25.5. 2014

1. A  TŘÍDA

MOCHTÍN  PŘEKVAPIL DOMA, NÝRSKO A SVÉRADICE VENKU

Ve 27. kole fotbalové 1 .A třídy mužů bodovaly v této soutěži všechny tři týmy  z Pošumaví. Nejvíce překvapil Mochtín, který doma zaskočil kvalitním výkonem vedoucí tým tabulky, který již devatenáct zápasů za sebou nenašel přemožitele. Nýrsko navázalo na předcházející sérii úspěšných zápasů na hřištích soupeřů ziskem cenných třech bodů na hřišti Slavoje Žihle. Po čtyřech kolech bez bodového zisku tentokráte naplno bodovaly Svéradice  výhrou na horké půdě ve Spáleném Poříčí.  Nýrsko a Svéradice si tak pojistily umístění v první polovině tabulky s cílem vyhnutí se baráže o záchranu.  Ve velkém ohrožení sestupem je vzhledem k nebezpečí sestupu týmů z divize do KP  nadále Mochtín.

MOCHTÍN - ROZVADOV  2: 2 ( 2: 2) PK 4:5

Hosté z Rozvadova, kteří vedou tabulku I.A třídy a jsou na cestě za postupem, měli

výborný začátek utkání. Již v 6. minutě vedli 1:0, když se po rohovém kopu hlavou

prosadil Martin Bronec a v 15. minutě to bylo již 0:2 !  To se z přísně nařízené

penalty trefil Tomáš Hutta, Rozvadov kráčel za dalším vítězstvím.  Jenže, Mochtín to

nezabalil, pustil se s vervou do dalšího boje s "papírovým" favoritem a vyplatilo

se. Ve 31.minutě zakončil přesný centr J.Šťastného golem Tomáš Babka, stejný hráč

pak ve 42. min. po ideální přihrávce Zb.Smolíka srovnal na 2:2. A domácí nepolevili

ani po přestávce. Hráli, bojovali, měli více ze hry i více šancí na vítězný gol. Tu

největší v 67. min. Jar. Cihlář po VPK a v 80.min. pak Zbyněk Smolík, oba však

vychytal hostující golman Radek Benda. Svými zákroky svůj tým podržel a poslal své

spoluhráče do nadstavbového penaltového rozstřelu, který hosté vyhráli 5:4, když za

domácí se mýlil jen jeden hráč a to Pavel Staněk. Rozhodčí Martin Plzák z Domažlic,

asistencti V.Červený a V.Rubáš, DS Václav Havlík, ŽK 4:2, branky : Babka 2 - Bronec,

Hutta, 60 diváků

Branky: Babka 2 - Bronec, Hutta; ŽK: 4:2

ŽIHLE - O. NÝRSKO  1: 2 ( 0: 1)

Stanislav Steiner

Další mistrovské utkání KS sehráli hráči Nýrska v Žihly na UMT.První  brankovou příležitost ke skorování měl v 5' Výtisk,když svůj únik  zakončoval střelou podél vyběhnuvšího brankáře domácího mužstva a ta jen těsně minula tyč. Ve 14' domácí Fidler prošel z poloviny hřiště sám na brankáře Nýrska,ale ten jeho akci bravurně zneškodnil. Ve 20' putoval míč po ose Kalivoda ml.-Korschinský-Hvězda ke Koutníkovi a ten s přehledem

zakončil. Do konce prvního poločasu se hrál oboustranně útočný fotbal a hráčům

Nýrska se dařilo udržet vedení. Největší šance domácích zmařil nýrský brankář skvělými zákroky.

Ve druhém poločase došlo ke změnám v sestavě Nýrska a v 52' vybojoval Bastl míč ,rozehrál Kadlecovi a ten přesným centrem našel Koutníka,který hlavou skoroval.V 56' utkání po samostatné akci ,kterou zakončil Výtisk střelou do spojnice břevna a tyče domácí branky.

V 62' utkání Bastl zbytečně fauloval v pokutové území domácího hráče a nařízeným  pokutovým kopem domácí snížili stav utkání . Ve zbytku utkání se domácí mužstvo snažilo vyrovnat stav , používalo k tomu všemožné tvrdé až záludné zákroky, ale obrana hostů odolala a tak si hráči Nýrska odvezli zaslouženě tři body.

Branky: 62. Najmon – 20. a 52. Koutník 2; ŽK: 2:4, diváků 100.

Rozhodčí : Homr Michal-Sirový Václav,Ruda Daniel. DS : Hajšman Pavel

Sestava Nýrska :Moravec Jiří-Kolář František,Kalivoda Karel st., Valenta Tomáš, Bastl Miroslav,-Kalivoda Karel ml.,Hvězda Jiří /85' Rubáš Tomáš/,Korschinský Lukáš/50'Kadlec Ondřej/,Koutník Josef- Výtisk Petr/ 90'Šlehofer Martin/, Trefanec Michal/65'Brož Martin/

SP.POŘÍČÍ - SVÉRADICE 2: 3 ( 0: 2)

Branky: Čermák 2 - Beránek 2, Vonášek; ŽK: 4:3, diváků 120.

Černice - M.Touškov 9: 0 ( 3: 0), Ch. Újezd - Chlumčany 4: 0 ( 0: 0)

H. Týn -  Senco B  1: 3 ( 0: 1), Staňkov  - Křimice  2: 1 ( 2: 1)