KP mužů 27 . kolo 24. – 25.5. 2014

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

VRÁTKA K ZISKU BODŮ STARTU OPĚT PŘIBOUCHL BOLEVEC

Čtyři kola před koncem tohoto ročníku krajského přeboru na domácím hřišti chtěly Luby navázat na úspěšnou sérii ,kterou přerušena těsná prohra v minulém kole v Chotíkově. Hostující Bolevec ale byl proti a výhrou 2:0 opět potvrdil, že je pro Luby  soupeřem kterého zrovna nemusí.  Za posledních devět rozšířil k celkového počtu šesti zápasů již pátou  prohru . SK Klatovy 1898 v Plzni na Rapidu nehrály pro nezpůsobilý terén  a tak jediným kdo si do tabulky připsal body byly Horažďovice za remízu a výhru na penalty nad třetí v tabulce Horní Břízou.

HORAŽĎOVICE - HORNÍ BŘÍZA  2: 2 ( 0: 1)  PK 7:6

František Melka

Do utkání vstoupili domácí velmi dobře, ovládli střed hřiště a dobře kombinovali.  Proto si již v 10.min vypracovali tutovku, kdy se ocitl sám před brankářem J. Nauš, ale v zakončení si počínal příliš laxně a nedal. V 15.min přišla pro domácí pohroma, kdy inkasovali lacinou branku a od té doby působili na hřišti nejistě, jako by neměli chuť zvítězit.

Druhý poločas byl odrazem toho prvního. Hosté nijak zvlášť nehrozili, trpělivě vyčkávali na své polovině a po jednom z rychlých brejků se dostali do dobré šance, ale v brance domácích se vyznamenal D. Macoun a odčinil tak svoje zaváhání při první brance. Domácím se podařilo vyrovnat v 62.min, kdy měl také hostující gólman slabší chvilku a propustil za svoje záda lehký oblouček od M. Formana. Hosté šli ale opět  do vedení v 68.min., kdy  po výkopu od brány propadla domácí obrana, následoval faul  v PK a penaltu proměnil Sedlecký. Již o minutu později putoval předčasně do sprch hostující Zavadil po 2 ŽK. Domácí se stále více tlačili do šancí, ale vyrovnání opech měli více štěstí domácí a

zvítězili v nich 7:6, kdy tu rozhodující proměnil brankář D. Macoun.

Branky : 62. a 90. M. Forman - 13. Sluka, 68. Sedlecký

Rozhodčí : Volf M., Štökl J., Vocelka M., ŽK 1:3, ČK 0:1, diváků 55

Sestava domácích - D. Macoun, M. Greger/79.min L. Zdichynec/, M. Šafanda, A.

Vachuška, O. Stulík/53.min R. Pintíř/, F. Melka, T. Jůda, J. Sova, P. Kotrba, J.Nauš  /53.min V. Vrzal/, M. Form

LUBY – BOLEVEC   0 : 2 (0 : 0)

V dalším utkání krajského přeboru přivítali domácí na svém hřišti hosty z Bolevce. První půle byla vyrovnaná, žádný ze soupeřů si nevypracoval žádnou vyloženou brankovou příležitost. Jediná větší šance domácích z trestného kopu skončila na břevně hostující branky, jedinou nebezpečnou střelu hostů vyrazil brankář Kalaš. Druhá půle však byla v podání domácích katastrofální, hned v úvodu měli hosté dvě vyložené příležitosti. Nejdříve hostující Humpál sám před Kalašem ve 47. minutě mířil mimo branku, o dvě minuty později Snaider z bezprostřední blízkosti trefil přímo do brankáře Kalaše. V 60. minutě střelu Michala Pelnáře z trestného kopu ještě Kalaš stačil vyrazit, na samostatný nájezd Michala Pelnáře, který po přesné přihrávce utekl domácí obraně, už byl Kalaš bezmocný a hosté tak šli do vedení  0 : 1. Než se domácí stačili vzpamatovat, přidali hosté další branku, kdy po rychlé kombinační akci zakončoval do odkryté branky Bublík Michal a hosté tak vedli v 67. minutě už 0 : 2. Až v poslední čtvrthodině si domácí vytvořili slibné brankové příležitosti, ale Voráč, Šnour ani Křížek vůbec netrefili branku.  Vzhledem ke střelecké nemohoucnosti a výkonu ve druhém poločasu domácí zaslouženě zůstali bez bodového zisku.

Rozhodčí: Šimek František, Kafka Václav, Schneider Josef, ŽK 2:2, diváků 100.

Branky: 64. Pelnář Michal a 67. Bublík Michal. Sestava domácích: Kalaš Jan, Voráč Jan, Křížek Karel, Sýkora Filip. Koželuh Vojtěch, Švátora Karel,  Šnour Daniel, Voráček Přemysl, Turner Václav,  Pelouch Filip a Pivoňka Marek, střídali  Šůs Miroslav, Kostolanský Ondřej, Vejskal Martin a Šleis Karel.

Sestava hostů: Krásl Jiří, Kučera Jiří, Hibler, Jan, Humpál David, Dytrt Jan, Fryček Jan, Bublík Michal, Greif Pavel, Šanoba Jan, Snaider Ondřej a Pelnář Michal, střídali Klečka Jaroslav, Soukup Marek a Velík Stanislav