1.B TŘÍDA skupina B 22 . kolo 17. -18.5.

1.B  TŘÍDA  - SKUPINA B

1.B třída – aktuální výsledky

REJŽOVALI NA JIŽNÍM PLZEŇSKU

Za úspěšnou mohou pokládat týmy z Pošumaví sobotní výpravu na tři hřiště soupeřů z jižního Plzeňska. Hradešicím se v Losiné v duelu o šest bodů po sedmi létech  podařilo opět zvítězit.  Tentokráte to byly zlaté tři body a jejich ziskem se podařilo domácí v tabulce předskočit. Losiná si druhou porážkou doma za sebou hodně z ohledu záchrany zavařila.

Odměny ve stejné bodové hodnotě jako Hradešice se dočkal rovněž Měčín přesvědčivou výhrou na hřišti obávaného Starého Smolivce. Měčínu se zdá, že toto hřiště vyhovuje, když již podruhé domácím nasázel stejný příděl čtyř branek.

Třetím úspěšným na jižním Plzeňsku byl Sokol Pačejov, který v utkání bohatém na branky dokázal venku dát stejně jako Měčín čtyři branky, ale s tím rozdílem, že ani to na vítězství nestačilo, ale bod se také počítá. Přetahovaná mezi Měčínem a Pačejovem na dálku v souboji o druhé místo, do které se přidala ještě vítězstvím ve Strážově Dlouhá Ves  bude mít další pokračování!

I přes nepříznivé počasí a promáčené terény hřišť se odehrála všechna utkání s výjimkou duelu v Plzni,  kde byl zápas Žichovic s rezervou Rapidu odložen na náhradní termín.

LOSINÁ - HRADEŠICE 0: 2 ( 0: 1)

Milan Černík

Za stálého deště, kdy se hřiště postupně měnilo v jeden velký močál, odehráli hosté těžké utkání s houževnatým soupeřem, ale zaslouženě zvítězili, neboť byli po většinu zápasu lepším týmem. Vedení se ujali již v 11. min., kdy se do rohového kopu D. Nováka nádherně položil L. Melka a hlavou otevřel skóre. O 2 min. později mohl zvýšit D. Novák, ale místo zakončení volil v dobré pozici nepřesnou přihrávku. V 17. min. střílel pěkně M. Kodýtek, ale brankář vyrazil na roh a z něho jen těsně minul hlavou branku domácích M. Hlaváč. Ve 27. min. se hosté dožadovali penalty za ruku domácího hráče v pokutovém území, ale rozhodčí vyhodnotil situaci jako ruku nastřelenou. Hosté pak nepochopitelně přenechali hru domácím a ti ve 29. a 32. min. jen těsně minuli branku ve vyložených šancích.

V 63. min. zaujala pěkná hlavička F. Melky po centru J. Kopala, která se však jen otřela o tyč domácí branky. V 75. min. podržel hosty výbornými zákroky gólman F. Míček, který nejprve vyrazil těžkou střelu z VPK a následně zlikvidoval i dorážku z bezprostřední blízkosti. V 82. min. se uvolnil ve vápně domácích M. Florian a jeho přihrávku zužitkoval D. Novák ve 2. branku hostů. Domácí vrhli v závěru všechny síly do útoku, ale dobře hrající obrana hostů již nepřipustila žádné drama. Naopak hosté se dostali do dalších 2 obrovských šancí, ale nejprve míč jen těsně minul branku a samostatný nájezd V. Metličky vytěsnil domácí gólman na roh. Utkání výborně odřídila trojice delegovaných rozhodčích.

Branky: 11. L. Melka, 82. D. Novák, Rozhodčí: Chejlava - Krauz, Jílek, ŽK 3:1

Sestava hostů: F. Míček - P. Řezáč, O. Starec, M. Hlaváč, V. Nauš, F. Melka, J. Hnojský, M. Kodýtek, D. Novák (V. Metlička), M. Buchta (M. Florian), L. Melka (J. Kopal)

STARÝ SMOLIVEC – MĚČÍN    1: 4 ( 0: 2)

Evžen Veselý

Hráči Měčína přistoupili k utkání velmi zodpovědně, kdy chtěli odčinit porážku na domácím hřišti se Strážovem.  Po kombinační akci a přihrávce Čejky vsítil Jan Klíma první branku. Hosté měli stálou převahu.  V 40 min přízemní střelu Jardy Krotkého tečoval jeden z domácích hráčů a Měčín navýšil skoré. Druhý poločas byl již vyrovnaný, ale do gólových šancí se dostávali hráči Měčína. V 51 mim unikl Lukáš Čejka a střelou z velkého vápna navýšil skoré. V 71 min po rohovém kopu zakončil hlavou domácí Dušek. Na konečný výsledek upravil střelou po samostatné akci Dušan Němec. Vítězství hostů bylo zasloužené.

Utkání s přehledem řídila trojice rozhodčích jako hlavní Schwarz na čarách Rubáš a Famfule A.

Branky: Dušek - Klíma, Krotký, Němec, Čejka; ŽK: 1:0, diváků 60.

Sestava Měšína : Šlajch,Bureš,Krotký Z.Malán,Šlais,Krotký J .Galdušek ,Němec, Klíma, Čejka,  L. Duchek- střídali Čejka M.,Brož, Šindelář

ŠTĚNOVICE - PAČEJOV  4:4 (2:2), PK 4:3

Zdeněk Voska

V dalším kole jsme zajížděli do Štěnovic, kde jsme chtěli navázat na skvělý výsledek z minulého kola. Hrálo  se na podmáčeném terénu za stálého deště. Hned úvod naznačil, že domácím jde o hodně a udělají proto maximum. V 1. minutě se z rohového kopu nejlépe ve vápně z orientoval domácí Dolejší  a otevřel skóre. Hosté dokázali ve  4.minutě odpovědět Pepou Ticháčkem, který dostal krásný míč od Jardy Kubaně a střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Hra byla na podmáčeném terénu velmi vyrovnaná a plná chyb, která nabízela spoustu šancí. Jednu z nich bohužel hosté zastavili ve vápně nedovoleně a rozhodčí nařídil pokutový kop. Domácí Dolejší se nemýlil a zvýšil vedení na 2:1. Hosté ani ne za šest minut srovnali opět velmi agilním Pepou Ticháčkem, který po důrazném průniku prostřelil všechno co mu stálo v cestě a srovnal na 2:2.

Druhý poločas začali lépe hosté. V 55. minutě se krásně z dvaceti metrů trefil Jarda Kubaň do šibenice. Domácí brankář se mohl jen dívat. Hosté svojí aktivitu využili ještě v 66. minutě, kdy se vápnem prokličkoval Jarda Kubaň a zvýšil už na 2:4. Domácím s přibývajícím časem docházela trpělivost a často sahali k velmi ostrým zákrokům. Po jednom z nich se musel jít předčasně sprchovat domácí kapitán Boček Michal, který nevybíravým zákrokem  poslal stopera hostů Lávičku k zemi.  V 80. minutě po rohovém kopu nebyl hostům uznán zcela regulerní  gól po údajném faulu Mrázka, který byl sám stažen ve vápně a následná dorážka od Kubaně nebyla uznána. Bohužel po této akci se na hřišti děli věci. Hosté v 85. minutě zcela nepochopitelně propadali  a domácí svým důrazem vstřelili kontaktní gól na 3:4, trefil se Boček Milan. Když už se chystal rozhodčí ukončit utkání přišla další hrubka a po centru se hlavou trefil Barnáš a vyrovnal na konečných 4:4. Utkání v kterém jsme nepochopitelně nezvládli závěr si domácí  po vítězných pokutových kopech připsali velice důležité body.

Sestava:   Štěpán – Lávička – Hosnedl – Pavelec (K) – Kolářík – Polena – Mrázek – Klásek – Bokr – Kubaň – Ticháček. Střídali: Kába,  Hlůžek

Branky: 1. a 24.(PK) Dolejší , 90. Barnes, 85. Boček – 4. a 30.Ticháček Josef, 55. a 62. Kubáň Jaroslav.

Rozhodčí Reipic Václav, - Fillinger  Miloš, Kovařík Tomáš .   ŽK: 4:3; ČK: 1:0 (Boček Michal) .

RAPID  PLZEŇ  B  - TJ ŽICHOVICE  - odloženo !!

Jak nás informoval Radim Šiška z TJ Žichovice, dnešní zápas  Rapid Plzeň B -  TJ Žichovice byl kvůli nezpůsobilému hřišti ODLOŽEN. Předběžný náhradní termín je středa 28.5. od 18.00 hod.

HORAŽĎOVICE B - ŽÁKAVA  2:0(2:0)

Branky: 15. Janouškovec Jiří, 25. Jůda Tomáš

Rozhodčí: Červený, Pohančeník, Rubáš, bez karet, diváků 50.

STRÁŽOV – DLOUHÁ VES   0 : 2 (0 : 1)

V duelu  o důležitých šest bodů k záchraně byli tentokráte ve Strážově šťastnější hosté. Těm pomohla do vedení nešťastná hlavička domácího  Jana Michela  v závěru první půle,  která skončila vlastním gólem do kabin. Hosté  dohrávali bez vyloučeného Šperla  a ještě své vítězství pečetili v nastaveném čase, kdy proti sólovému nájezdu  Pavla Švece byl brankář Michal Javorský zcela bezmocný.

Branky: 40. vlastní (Michgel), 91 Švec  Pavel.