KRAJSKÁ SOUTĚŽ - DOROST 22 . kolo 17. -18.5.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ , SKUPINA B – DOROST

CHOTĚŠOV JE NA JAŘE POSTRACHEM FAVORITŮ

Osm zápasů, sedm výher a jediná ztráta bodu za remízu s Merklínem, to je bilance, se kterou nastupovali dorostenci Chotěšova na hřišti lídra tabulky v Chanovicích. Po skončení tohoto duelu na úkor domácích se bilance hostů ještě o jedno letošní vítězství rozšířila. Po Tartanu Dlouhá Ves, který Chotěšovu podlehl  na jeho hřišti se tak stává tento tým postrachem favoritů. Uvidíme, jak si povedou další dva týmy z Pošumaví.  Nýrsko po překvapivé výhře doma nad Tatranem Dlouhá Ves čeká Chotěšov v příštím kole venku. Mochtín, který v  tomto kole doma rozdrtil v derby Luby, nastoupí proti dosud neporaženému soupeři v Chotěšově v předposledním kole.

CHANOVICE - CHOTĚŠOV  2:3 (1:3)

Oldřich Šebek

Domácí narazili na velmi silného soupeře, který ještě na jaře neprohrál a i z Chanovic bral všechny 3 body. V prvním poločase byl Chotěšov lepším týmem a zaslouženě vstřelil domácím 3 góly. Chanovice stačily snížit v 45 minutě Martinem Klasem. Ve druhé půli se však domácí vzepjali k velmi dobrému výkonu, zatlačily soupeře do defenzivy a vytvářeli si i šance ke skórování. Po vstřelení druhého gólu Jakubem Chalupným se tlak na hostující obranu ještě zvýšil, ale do konce utkání domácí nedokázali již prostřelit výborně chytajícího hostujícího gólmana. Za druhý poločas si vysloužili domácí hráči respekt trenérů i domácích diváků.

Branky: Martin Klas, Jakub Chalupný - Fryč, Karban, Pešta, ŽK 1:0, ČK 0:0, Diváků 30, rozhodčí Hovorka

MOCHTÍN – LUBY  11:0 (3:0).

Místní derby se hrálo na těžkém, vodou promáčeném terénu. Hosté přijeli jen s devíti hráči, ale i domácí šli brzo do deseti, když jim byl vyloučen Rubáš. Favorizovaný Mochtín svoji roli potvrdil, měl trvalou převahu, šanci zahrát si dostala i celá lavička, včetně žáků. Luby se po většinu zápasu jen bránily, bojovaly, jejich brankář Plánička si pořádně zachytal, ale dvouciferné porážce nakonec nezabránil.

Branky : Smolík 4, po jedné Rubáš, Kotlan, Bejvl, Hadáček, Rašek, Šafránek a vlastní. Rozhodčí Zdeněk Hájek, ŽK 4:3, ČK 1:0 ( J.Rubáš), 30 diváků.

NÝRSKO - DLOUHÁ VES   6:2 (4:0)

Branky : Kalivoda K. ml. 4, Toman, Trefanec - Beránek, Šimek

Ostatní výsledky 22. kola :

H. Týn - Staňkov  2: 0 ( 0: 0),  Blovice - Postřekov  5: 2 ( 2: 0), Merklín – Kdyně  5: 3 ( 2: 1)