KP mužů 26. kolo 17. – 18.5.

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

KP – Aktuální výsledky

RAPID SE NA HORAŽĎOVICÍCH NAPAKOVAL

Horažďovice v soutěžních duelech tohoto ročníku s tradičním soupeřem a účastníkem KP Rapidem Plzeň propadly. Jak doma tak nyní v Plzni nezískaly ani bod. Přičemž ale z domácích nemusel jít strach. Jejich jarní výsledky, kdy doma odevzdali body Startu Luby a bod si za remízu odvezl i o záchranu bojující tým z Příkosic. To, že zde ale Horažďovice inkasují půltuctový nářez, tak to se určitě nečekalo, když si pro osvěžení paměti připomeneme, že Rapid doma má své jarní střelecké maximum 3 branky do sítě posledního Nepomuku (na podzim to byly čtyři branky proti Bolevci, kdy zápas skončil 4:4)

Jak se zdá, Horažďovice po té, kdy ze čtyř utkání v Plzni dokázaly třikrát vyhrát a jednou remizovat jsou s Rapidem tudíž již kouzla zbavené. Daleko spokojenější domácí si v tomto ročníku na týmu z Pošumaví ziskem šesti bodů napakovali!

Věřme, že kozla zbavení nejsou, luští hráči, kteří po nejúspěšnějším období v tomto ročníku KP , kdy dokázali čtyřikrát bodovat z toho třikrát v podobě plného zisku bodů v tomto kole v Chotíkově vyšli bodově naprázdno. Výsledkově nepropadli, prohráli těsně s pátým týmem tabulky, nicméně je to po dvou remízách na tomto hřišti první porážka Startu. Nicméně pokud by existoval scénář vývoje  závěru krajského přeboru z pohledu boje o záchranu, tak  vše dopadlo pro Luby, tak jak asi by bylo nejlepší.

Do tvorby tohoto scénáře se zapsali v tomto kole jako spoluautoři také hráči SK Klatovy 1898 výhrou nad dalším tonoucím na chvostu tabulky Slavojem Stod. Co je ale pro Klatovy důležité, že s náskokem sedmi bodů nad FK Horažďovice prokazují, že jsou t týmů z Pošumaví v přeboru kraje nejlepší a ještě mají šanci zaútočit na třetí místo. Na něm je Horní Bříza, která má jen o bod víc než Klatovy, ale hraje v dalším kole v Horažďovicích. Zde je předpoklad vzhledem k tomu, že  domácím tento soupeř, se kterým pravidelně dosud bodoval vyhovuje, že by atak na třetí místo mohl klatovským hráčům vyjít.

KLATOVY -  STOD  5: 3 ( 3: 2)

Martin Janda

Domácí šli do vedení už ve čtvrté minutě utkání, kdy Jandovi posadil na hlavu balón z rohového kopu Kadlec. Jenže toto vedení nemělo dlouhého trvání. Hosté rozehráli, nakopli míč dopředu a Tlustý z voleje šikovně přehodil Lorence. Ve 26. minutě si narazil Gyorgy balón s Danielem Matějkou, dostal se do vápna a s přehledem zakončil - 2:1. Domácí nadále drželi balón a kombinovali. Odměnou byl třetí gól z 28. minuty. Gyorgy našel dobře nabíhajícího Rejthara a ten osamocen před gólmanem nemýlil - 3:1. V prvním poločase to ovšem nebylo vše. Ve 38. minutě zahrávali hosté standardní situaci a míč si do vlastní sítě srazil Janda - 3:2.

Ve druhém poločase mohli diváci vidět klasickou hru klatovského týmu z poslední doby. Ti si sice vytvářeli řadu brankových příležitostí, ale jak už bývá zvykem, nedokázali je proměnit. Jako první selhal Procházka, který mířil nad bránu. Následoval ho Rejthar, který místo zakončení hledal své spoluhráče. Poté pálil ten samý hráč jen o kousek vedle Jančovi tyče. Hosté mohli vyrovnat v 64. minutě, Tlustého ale vychytal Lorenc. A přišli další šance Klatov. Čtvrtého gólu se ale diváci dočkali až dvacet minut před koncem. Po rohovém kopu hlavičkoval Rejthar a hostující hráč balón chytil rukou na brankové čáře. Následovala červená karta a pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Gyorgy. Možnost zahrávat pokutový kop dostali i hosté. V 79. minutě po faulu Jandy na Tlustého bylo tedy sníženo na 4:3. Poslední branka utkání přišla v 89. minutě a byla opět z kopačky Gyorgyho, který si narazil se Sýkorou a završil svůj hattrick.

Sestava: Lorenc - Brož Martin, Janda, Štengl, Procházka - Sýkora, Matějka Daniel, Kadlec, Gyorgy, Harant – Rejthar. Střídali: Herman, Blažek, Votýpka, Dolanský

Branky: Gyorgy 3, Janda, Rejthar - Kubina, Tlustý, vlastní; ŽK: 2:1; ČK: 0:1, diváků 150.

CHOTÍKOV – LUBY 3: 2 ( 0: 1)

Branky: Koc 2, Mika - Pelouch 2; ŽK: 5:2; ČK: 0:1, diváků 80.

RAPID PLZEŇ – HORAŽĎOVICE  6: 2 ( 4: 0)

Branky: Žák 2, Čupalka 2, Nový, Švejda - Forman, Vachuška; ŽK: 2:2, diváků 25.

Vejprnice -  Nepomuk   1: 0 ( 0: 0)

Branky: Sulek; ŽK: 1:1

Bolevec -  Přeštice   1: 5 ( 1: 2)

Branky: Humpál - Zdeněk 2, Lambor, Trdlička, Vacík; ŽK: 1:0