Krajský přebor žáci mladší 22 . kolo 17.-18.5.

KRAJSKÝ PŘEBOR – MLADŠÍ  ŽÁCI

REKORDNÍ BILANCE OKULY NÝRSKO

Ve 22. kole krajského přeboru mladších žáků měli reprezentanti Nýrska dvojí důvod k radosti. Jejich vítězství v okresním derby nad FK Horažďovice bylo jubilejní desáté a rovněž dosažený dvouciferný výsledek byl nejvyšším v tomto ročníku. Dařilo se i Sušici, která byla potřetí za sebou bodově úspěšná a potěšila výrazným vítězstvím v Tachově na hřišti soupeře, se kterým na podzim doma pouze remizovala 4:4.

První tým tabulky , SK Klatovy hostil  doma Stříbro, tedy soupeře,  se kterým jako s jediným na podzim ztratil po remíze 3:3 a výhře na PK 7:6 bod. Situace z podzimu se opakovala   v Klatovech s tím, že zápas  skončil  výsledkem 1:1  a na pokutové kopy vyhrály znovu Klatovy .

KLATOVY - STŘÍBRO 1: 1 ( 1: 0)PK 3:2

Radimír Bilíček

Za skoro až podzimního počasí jsme v dalším domácím zápase přivítali v poslední době ne příliš oblíbeného soupeře – baníkovce ze Stříbra. Kluci ze Stříbra patří momentálně mezi první pětku tabulky, a proto se očekával velmi těžký zápas.

Kluci do zápasu vkročili s velkou chutí a hosty přitlačili na jejich vlastní polovinu. Ti přijeli do Klatov pouze bránit a spoléhali na dlouhé nákopy za naši obranu a rychlé brejky. Postupem času začaly přicházet i šance a první z nich ještě K.Petrmichl po samostatném nájezdu využít nedokázal. Vše si ale vynahradil pět minut před koncem poločasu, kdy hezkou střelou k tyči otevřel skóre utkání.

Do II.poločasu jsme vstoupili o poznání vlažněji a hosté začali vystrkovat růžky. Ve 38.min. po dalším dlouhém nákopu propadla naše obrana a A.Demeter dokázal hlavou přelobovat i vyběhnutého brankáře. Po vyrovnání upadla hra do průměru a všechno podstatné se událo v posledních dvou minutách zápasu. Nejprve opět naše obrana neodvrátila vysoký míč, do brejku se dostal A.Demeter a jeho šanci zastavil jen za cenu faulu Fr.Mareš. Nařízený pokutový kop však hosté neproměnili. Hned z protiútoku a poslední akce zápasu odvážným průnikem vybojoval pro domácí stejnou příležitost T.Partyngl. Ale ani D.Baxa svoji šanci ze značky pokutového kopu proměnit nedokázal a rozhodl o tom, že i podruhé skončí souboj s baníkovci spravedlivou remízou.

O zisk druhého prémiového bodu se postaral především domácí brankář O.Mareš, který hned první dva pokutové kopy hostů dokázal zlikvidovat a když se mu to podařilo i ve čtvrté sérii, mohla v řadách domácích vypuknout nefalšovaná vlna nadšení.

Branky: K.Petrmichl – A.Demeter

Rozhodčí:T.Hessová, bez karet, diváků 40.

NÝRSKO - HORAŽĎOVICE 10 : 0 ( 5 : 0 )

Pavel Vacek

Jednoznačné a zasloužené vítězství domácích, kteří se i v deštivém počasí na těžkém terénu dokázali prosazovat kombinační a pohlednou hrou.  Často se dostávali až k zakončení v blízkosti brány, a jak se jim dařilo, napovídá výše konečného skóre. O branky se tak víceméně podělila většina hráčů.

Branky : 5.+50.Gondek Patrik,11.+55.Jarko Martin, 43.+46.Václavovic Dominik, 3.Vacek Adam, 18.Kmeťo Tomáš, 25.Novák Lukáš, 54.Keřlík Aleš

Rozhodčí: Brůha Radek, bez karet, diváků 30.

TACHOV – SUŠICE  1: 8 ( 1: 3)

Branky za Sušici :  Mašat 4, Holeček 2, Mach, Krouský

Ostatní výsledky:

Košutka -  Nepomuk 4: 4 ( 2: 2) PK 0:3,  Domažlice - Přeštice  5: 1 ( 1: 1), ZČE - Vejprnice  2: 7 ( 1: 3), Smíchov - Senco  0: 5 ( 0: 1)