IV. TŘÍDA - skupina B 22 . kolo 17.-18.5.

IV. TŘÍDA – skupina  B

JAKO PRVNÍ JSOU V CÍLI  FK BUDĚTICE 2012

Čtyři kola před koncem okresních soutěží mužů jsou Budětice jako první v cíli.  Pro ty, kteří sledují průběh okresních  fotbalových soutěží to není zase tak nic bombastického, je to pouze potvrzení reality vycházející  z výsledků  IV.třídy sk. B .  FK Budětice 2012 již nemůže být teoreticky bodově dostižen a tak se  v klubu s pouhou dvouletou historií mohou radovat z prvního postupu.  Od podzimu již bude tento tým figurovat mezi účastníky III. třídy. K tomuto postupu blahopřejeme!!

Ve  22. kole této soutěže se nadále dařilo těm na jaře úspěšným celkům . Mezi ně se první letošní výhrou mohou zařadit rovněž hráči rezervy Svatoboru Hrádek .

BUDĚTICE - KOLINEC  1:0 (0:0)

Zbyněk Chmalík

Budětice v dnešním utkání měly potvrdit roli lídra tabulky. První poločas ale hrály s oslabeným Kolincem příliš odevzdaně. Ve druhém poločase domácí zlepšili svůj výkon a v 52. a v 54. minutě měli hodně blízko ke gólu, své 100% šance ale neproměnili. Krátce na to, v 57. minutě se prosadil budětický M. Novotný, který vyhrál souboj, nastřelil břevno a z následné dorážky se nemýlil J. Sekyra. Tím rozhodl utkání. Budětice, bez ohledu na další průběh sezóny, vyhrají tabulku a POSTUPUJÍ DO III. TŘÍDY!!!

Branky: 57. Sekyra Jan

Rozhodčí Jan Cihlář, ŽK 3 : 3, diváků 100.

H.M.BOŽÍ - VEŘECHOV  1:6 (1:4).

Branky: 32. Frantl Pavel - 2. Šíp Petr, 24. a 31.  Hruša Jan, 43. Želíska Lukáš, 72. vlastní,  86.  Richter Milan

Rozhodčí Roman Mácal, ŽK 1:0, diváků 30.

SOBĚŠICE - KVASETICE  0 : 2 (0 : 0)

Branky: 60. Hanzlík Josef, 75.Maršík Zdeněk

Rozhodčí Jan Jakš, ŽK 2:0, diváků 20.

HRÁDEK B - PAČEJOV B  4:1(1:1)

Branky: 42. Pánek René, 82. Mareš Karel , 84. a 88. Pena Marek - 24. Panuška Josef.

Rozhodčí Petr Bala, ŽK 0:1, diváků 100.

MILČICE - SUŠICE C  1:1(0:1) PK 4:2

Branky:85. Zítek Rudolf - 45. Kalný Martin

Rozhodčí Václav Simbartl, ŽK 0:3,diváků 30.

PLÁNICE – ZAVLEKOV  1 : 1 (1: 0)

Karel Pohanka

Ve velice deštivém počasí přijel do Plánice silný soupeř ze Zavlekova, který porazil Plánici na podzim největším rozdílem, touha domácích po výhře tak byla ještě větší. Kdo by si myslel, že sychravé počasí odradí diváky, nebo pokazí úroveň fotbalu, zmýlil by se, do Plánice dorazil pěkný počet fanoušků a fotbal se i přes podmáčený terén dočkal vysoké úrovně. Hra se od samého začátku přelévala na obě strany a hned z kraje zápasu nastřelil domácí Vlček tyč branky hostí, v další pěkné šanci se ocitl i Lukáš Černý, který těsně přestřelil, Plánice se prezentovala svým na jaře klasickým kombinačním stylem hry a soupeř ze Zavlekova nezapomínal hrozit z nebezpečných brejků. Netrvalo dlouho a domácí se dočkali, Martin Opatrný převzal míč a neskutečné sólo, kdy obešel tři obránce hostí zakončil za záda golmana. Zápas pokračoval v obdobném tempu i dál, Plánice pokračovala ve svém tlaku a Zavlekov stále více hrozil při svých smrtících protiutocích, to vyústilo k nastřelení brankové konstrukce domácích, zápas se schyloval ke konci a vypadalo to že Plánice opět zaboduje naplno, z omylu však vyvedl domácí hráče Jan Fous, který byl zanechán bránícimi hráči trestuhodně osamocen na brankové čáře a hlavou srovnal stav na 1:1 bezprostředně před koncem zápasu. Po finálním hvizdu rozhodčího následoval pro Plánici zakletý penaltový rozstřel. Na předposlední penaltu si postavil míč Marek Zavadil, branku však přestřelil, následný pokutový kop Jan Fous s přehledem proměnil a poslal tak druhý bod domů do Zavlekova. I přes obrovskou frustraci domácích z nepovedených pokutových kopů a zahození výhry těsně před koncem zápasu, je nutno toto utkání hodnotit pozitivně hned z několika důvodů, pěkný počet fanoušků, skvělý výkon rozhodčího a pohledný fotbal, to vše dnes bylo k vidění v Plánici, děkujeme.

Branky: 35. Opatrný Martin - 85. Fous Jan

Rozhodčí Vladimír Pastyřík, ŽK 2:2, diváků 100.