1. A TŘÍDA 26 . kolo 17. -18.5.

1.A  TŘÍDA

NÝRSKO SE DOMA PŘEKONÁVALO

Z vlastního pohledu ve 26. kole 1. A třídy  přepisovala Okula Nýrsko statistiky tohoto soutěžního ročníku . Ne že bychom výsledek 4 : 0 ve výsledcích neznali, ale to bylo pouze z pohledu soupeřů, když v posledním podzimním utkání v Nýrsku vyhrál H. Týn 0:4 a po té překvapivě letos v dubnu si stejné vítězství odvezly také Nýřany. Co bylo, bylo, fakta z tohoto kola jsou  Nýrsko-Sp.Poříčí 4:0!  Trenéra Karla Kalivodu ale může těšit nejen dosažený výsledek, ale další dva ukazatele které hovoří o tom, že potřetí za sebou udržela obrana a brankář čisté konto a že konečně to začalo padat také do sítě hostů! Ostatně ale to nedůležitější v nahuštěné tabulce jsou tři body, neboť ještě šestý tým  je namočený do baráže o záchranu.

Baráž o záchranu by bral rovněž nováček z Mochtína. Při současné situaci vzhledem k  umístění týmů z našeho kraje v divizi se již tato šance Mochtínským ale vzdaluje. Prohra v Plzni s divizní rezervou Doubravky je již osmá na jaře a na druhé straně v tabulce již úplně odepsané Chlumčany se po dalším tříbodovém zisku již na Mochtín přiblížily na rozdíl jediného bodu. A v dalším kole vyhlídky na body pro Mochtín nic, moc, neboť doma má za soupeře suverénního lídra tabulky Rozvadov. I když, každý soupeř je k poražení.

Smolné utkání odehrály doma Svéradice. V zápase se Zručí , která úspěšně bojuje o čtvrté barážové postupové místo  na jaře již po čtvrté za sebou na body nedosáhly . Tento výpadek je posunul v tabulce do  společnosti týmů, které ještě potřebují body k vyhnutí se nebezpečí baráže o sestup. To je z pohledu úvodních jarních výsledků pro příznivce klubu rozhodně veliké zklamání.

SENCO B -  MOCHTÍN   3: 1 ( 2: 0)

V páteční předehrávce se hrál v Plzni na Doubravce kvalitní fotbal a to zásluhou obou týmů. Hosté se třemi dorostenci v sestavě, domácí naopak s několika hráči divizního "A" týmu. Přesto se hrála vyrovnaná partie jen s jediným rozdílem, že domácí dokázali své vypracované šance na gol proměnit, hosté ne. Pravdou však je, že jim v cestě stál divizní golman Václav Bouzek, který domácí tým několikráte bravurními zákroky podržel. Domácí měli více míč na svých kopačkách, do vedení šli již v 8.minutě zásluhou Boháče, který těžil z dlouhého pasu za beky, obešel i vyběhnuvšího golmana  Rajtmajera a zavěsil do prázdné branky. Na 2:0 zvyšoval po centru zleva hlavou Krysl ve 30.minutě, mezi tím však měli čisté golovky hostující Tomáš Babka dvakrát a Zdeněk Plánička, ale domácí golman čaroval. I po přestávce hrál Mochtín otevřený fotbal, chtěl dát kontaktní gol a to se mu povedlo, když po rohovém kopu se trefil v 73.min. hlavou Jiří Dolejš. Mochtín měl následně šance i na vyrovnání, ale nedal je, domácí na druhé straně hrozili hlavně z rychlých brejků. Jednou trefili tyč mochtínské branky, další příležitosti jim zmařil mochtínský golman. V 79.min. ale dal svým barvám tříbodovou jistotu Matas, který ideální přihrávku do běhu proměnil ve třetí gol domácích. Hrálo se slušně před slaboučkou návštěvou.

Rozhodčí Stanislav Sladký, asistenti Kostelník, Valenta, ŽK 2:0, 12 diváků.

Branky: Boháč, Krysl, Matas – Ji Dolejš.

NÝRSKO – SPÁLENÉ  POŘÍČÍ    4: 0 ( 2: 0)

Branky: Koutník 2, Rubáš 2; ŽK: 3:4; ČK: 1:0, diváků 60.

SVÉRADICE - ZRUČ  2:3 (0:2)

Do utkání vstoupili hosté s větším nasazením a hned v 5. minutě zahrávali pokutový kop, který proměnil s přehledem  Lauko. I následující minuty patřili hráčům Zruče a domácí brankář Soukup zachraňoval několikrát doslova v poslední chvíli. Pak přišla 25. minuta, gólman Soukup boxoval nepříjemný centr na vlastního stopera a od něj se míč odrazil před Noska, který do prázdné branky navýšil na O:2. Pak se konečně osmělili i hráči Svéradic a Vlasta Beránek nejprve nádhernou střelou trefil pouze břevno a o pár minut později pak z trestného kopu minul branku hostů doslova jen o milimetry. Několik dalších střel pak zblokovali obránci Zruče a tak se do poločasu již skóre nezměnilo. Ve druhé půli převzali otěže zápasu Svéradice a bylo se hned na co dívat. V 57. minutě se opřel z dobrých 30 metrů do balonu Michal Jiřinec a jeho dělovka  rozvlnila síť v brance hostů. Domácích bylo najednou plné hřiště a vyrovnávací branka byla na spadnutí. V 65. minutě však po chybné rozehrávce podnikla Zruč rychlý protiútok a na jeho konci si Lauko pohrál s obranou domácích a přesnou střelou do šibenice navýšil vedení hostů. Domácí hráči se rychle otřepali a v 71. minutě si střídající Míra Herout došel pro faul na hranici velkého vápna a následný trestný kop sám uklidil za pouze přihlížejícího gólmana. Následující minuty přinesly velký tlak svéradických fotbalistů, ale v zakončení jim chybělo trochu štěstí. To však celý zápas nechybělo hostům ze Zruče a proto si odvážejí  3 body -  tak už to ve fotbale chodí.

Sestava domácích:

Soukup M. - Brůha, Racek, Vonášek, Prokopec (67.min. Šebek) - Kába, Makovec, Jiřinec, Chaloupka - Beránek, Lávička (57.min. Herout)

Rozhodčí:  HR -  Fillinger Miloš, asistenti: Schneider Josef, Mazanec Marek; delegát svazu: Langmajer Vladimír

ŽK: 1:2, diváci: 90