KP mužů 25. kolo 10.-11.5.2014

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

KP – Aktuální výsledky

V DERBY VZALA STATISTIKA ZA SVÉ

Magnetem 25. kola fotbalového krajského přeboru byl bezesporu duel  v Horažďovicích, ve kterém domácí hostili  Klatovy.  V tomto souboji nešlo jen o klasické derby, ale také o přímý sobou o 4. místo v tabulce. Podle statistik vzájemných zápasů se více věřilo domácím, neboť Klatovy v předcházejících pěti soutěžních zápasech v Horažďovicích nebodovaly a v posledních třech dokonce nedali domácím ani branku. Tentokráte tomu tak nebylo a statistiky se přepisovaly, když Klatovy si odvezly hned tři body!  Tři body za vítězství doma nad rokycanskou divizní rezervou získaly Luby a nadále se jim daří v jejich úsilí o záchranu.

HORAŽĎOVICE - SK KLATOVY 1898   1 : 3 (1 : 2)

Martin Janda

Boj o čtvrtou příčku nezačal dobře pro svěřence trenéra Jakše ještě než se koplo do balónu. Svoji neúčast totiž oznámil z důvodu střevních potíží hodinu před odjezdem Tomáš Gyorgy. A když k tomu přičteme ještě zraněného Cihláře, chybějícího Blažka a nedoléčeného Kadlece, vyjde nám na lavičce náhradníků dvojice mladíků Dolanský, Hranáč, doplněná o brankáře Hermana. I přes tyto problémy to byl právě Kadlec, který nejčastěji zatápěl v první půli domácí obraně. A ve 21. minutě si tento borec postavil po faulu na Sýkoru balón na značku pokutového kopu a na dvakrát překonal brankáře Jandu. O dvě minuty později to byl zase Sýkora, který přinutil svým presingem udělat chybu domácí obraně a tváří v tvář brankáři se nemýlil. Na jeho branku dokázal odpovědět nejnebezpečnější hráč domácích Michal Forman, který se trefil hlavou. V druhém poločase převzali otěže zápasu domácí, kteří měli balón více na svých kopačkách, ale obětavý výkon klatovských hráčů stačil k tomu, aby brankář Lorenc nebyl v druhém poločase překonán. Navíc dvě minuty před koncem navýšil na 1:3 Sýkora a o vítězi bylo rozhodnuto. Poděkování patří všem členům vítězného týmu, kteří se v těžké chvíli dokázali semknout a na hřišti bojovali jako jeden muž!

Sestava Klatovy : Lorenc - Brož Martin, Meszároš, Janda, Procházka - Sýkora, Matějka Daniel, Štengl, Kadlec, Rejthar – Páleník.  Střídali: Herman, Dolanský, Hranáč. Trenéři: Jakš, Dlesk

Branky: 39. Forman Michael -  21. Kadlec Ondřej (PK), 23., 88. Sýkora Václav

Rozhodčí: Hodek, Bohdan, Schneider; ŽK:1:3; Diváků : 150.

František Melka (trenér SK Horažďovice)

V utkání mohli jít do vedení hosté z Klatov po rychlé akci, ale v zakončení selhal hostující útočník. Hra pak byla vyrovnaná, ale celý zápas rozhodly dvě obrovské individuální chyby domácích hráčů. Po té první zahrávali hosté penaltu, kterou na dvakrát proměnil Kadlec, po další hrubici postupoval sám hostující Sýkora na brankáře domácích a nezaváhal. To domácími silně otřáslo a chvilku trvalo, než se znovu dostali do zápasu. Navíc ve 37.min snížil na 1:2 M. Forman a utkání bylo znova otevřené.

Celý druhý poločas bylo na domácích hráčích vidět, že chtějí v tomto zápase minimálně remizovat. Neustále se tlačili před pokutové území hostů a přišly i nějaké šance, ovšem bez gólového efektu. Klatovy čekaly na svoji příležitost a hrozily nebezpečnými brejky. Srovnat skóre mohl opět M. Forman, ve výborné pozici ale hlavou minul branku. Pak se po výborném uvolnění řítil sám na brankáře P. Kotrba, byl ovšem zastaven za cenu faulu ještě před pokutovým územím. Domácí šli do rizika, přeskupili rozestavění, ale hru na tři obránce dokázaly Klatovy v 88.min potrestat a vstřelit pojišťující branku.

Sestava domácích: Janda, Greger M., Janouškovec (85. Greger T.), Šafanda, Vrzal (45. Melka), Stulík, Jůda, Sova, Kotrba, Nauš, Forman

LUBY - ROKYCANY B  1 : 0 (1 : 0)

V dalším zápasu o šest bodů přivítali domácí na svém hřišti mužstvo Rokycan B. Hned v úvodu utkání měli hosté šanci z trestného kopu z úhlu na hranici velkého vápna, ale brankář Kalaš střelu kryl. Postupem doby domácí přidali na důrazu a bojovnosti, zpřesnili přihrávky a vytvořili si i několik šancí. Ve 29. minutě utkání našel Pavel Čipera přihrávkou Honzu Voráče, který prostřelil hostujícího brankáře a upravil skóre utkání na 1 : 0. Před koncem první půle měli domácí ještě dvě šance, ale Vojta Koželuh ani Karel Křížek branku netrefili. V úvodu druhé půle měli domácí další dvě šance. Nejprve v 54. minutě poslal dělovku Honza Voráč z hranice pokutového území, kterou hostující brankář jen s námahou vyrazil na roh, o dvě minuty později nevyužil dobrou příležitost Karel Švátora. Hosté měli velké šance v 59. a 60 minutě, kdy nejprve Petr Bendl mířil nad branku a potom střelu, směřující do branky domácích vyhlavičkoval Filip Sýkora. Po dalších šancích Šnoura a Koželuha a závěrečném náporu hostů se již skóre neměnilo a tak domácí získali další tři velmi důležité body.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Voráč Jan, Křížek Karel, Sýkora Filip. Koželuh Vojtěch,  Švátora Karel,  Mlejnek Aleš,  Čipera Pavel, Turner Václav,  Pelouch Filip a Pivoňka Marek, střídali  Šůs Miroslav, Voráček Přemysl, Šnour Daniel a Bešta JIří.

Sestava hostů: Wohlmuth Martin, Feirferlík David, Hlavsa Michal, Klír Jan, Procházka Pavel, Blecha Michal, Tobrman Václav, Bendl Petr, Aubrecht Lukáš, Procházka Jan a  Cibulka Lukáš, střídali Kořínek Jiří, Černý Michal a Dobiáš Matěj.

Branky: 29. Voráč Jan

Rozhodčí: Burda Miloš, Šiška Pavel, Červený Václav;ŽK:3 : 2;Diváků : 100 .

PŘÍKOSICE - HOR.BŘÍZA   3: 4 ( 0: 3)

Branky: Komanec, Krajdl, Lisý - Chocholatý P. 2, Chocholatý M., Paukner; ŽK: 1:1

PŘEŠTICE - CHOTÍKOV   0: 2 ( 0: 0)

Branky: Lopata, Puchmertl; ŽK: 2:4

NEPOMUK - BOLEVEC  2: 0 ( 2: 0)

Branky: Kalabza, Švec; ŽK: 2:1

DOMAŽLICE B -  RAPID  5: 3 ( 1: 0)

Branky: Pyrka 3, Bursík, Kohout - Cupalka 2, Švejda; ŽK: 2:2

KOLOVEČ - HOLÝŠOV  1: 0 ( 0: 0)

Branky: Lucák; ŽK: 0:1