1.B TŘÍDA skupina B - 21.kolo 10.-11.5.2014

1.B  TŘÍDA  - SKUPINA B

1.B třída – aktuální výsledky

OHRÁŽENÉ PŘEŠTICE VYHRÁLY NA PENALTY  V ŽICHOVICÍCH

Ještě pět kol budeme svědky  souboje týmů v 1.B třídě sk. B  o pořadí na obou pólech tabulky.  Výsledky 21. kola opět potvrdily, že to bude do posledního kola drama s otevřeným koncem. Přestože o postupu  vedoucích  Žichovic které mají na čele tabulky k dobru deset bodů nikdo nepochybuje, na druhé straně některé poslední výsledky, mezi které patří  vysoká prohra v Dlouhé Vsi a nyní prohra doma na pokutové kopy  s dosud předposlední přeštickou rezervou vzbuzují  rozpaky za kterými jsou velké vykřičníky!

MĚČÍN  -  STRÁŽOV   0 : 2 (0 : 0)

Evžen Veselý (Měčín)

Utkání nenadchlo oko fotbalového diváka. Více se bojovalo a hezkých akcí bylo velmi málo.  V prvém poločase zabránil skoro Po delší době snad obrat k lepšímu a hlavně 3 body vání hostí dobrým zákrokem Radek Šlajch. Střela Gajduška minula bránu Strážova a to bylo z prvého poločasu vše. V druhé polovině se obraz hry nezměnil. V 57. mim Strážov zahrával trestný kop a střela Kološe skončila v síti domácích. Vítězství dovršil Jiří Hosnedl, který z hranice malého vápna prostřelil golmana domácích. Utkání velmi nepřesně rozhodoval Radek Brůha, který svým rozhodnutí udivoval přítomné diváky,  na čarách Bína a Pena. Utkání sledovalo 95 diváků, ŽK 2:2.

Petr Presl (Strážov)

Poprvé na jaře z venku přivezl Strážov plný počet bodů. Nečekaný bodový zisk je o to cennější, že byl vybojován na hřišti v Měčíně . Domácí dosud druhý tým tabulky má ambice na baráž do 1.A třídy a také proto byl považován za jasného favorita tohoto okresního derby. Strážovu se ale na tohoto tradičního soupeře v posledních ročnících daří a nic na tom nezměnila ani velká marodka, která prakticky od začátku jara nedovolila nasadit do utkání optimální kádr. Přesto poslední utkání zvládli improvizovaně poskládaní hráči výborně i takticky a tak se s nevýrazným Měčínem dočkali vítězství, které se bude v konečné tabulce určitě hodit. O branky se postarali D.Kološ z trestného kopu, když zachyboval domácí brankář a v závěru mladík J. Hosnedl, který zkušeně prostřelil gólmana po průniku do pokutového území. Všichni hráči zaslouží pochvalu a teď jen zbývá potvrdit body za týden doma v utkání s Dlouhou Vsí.

Rozhodčí : Brůha, Bína, Pena

Branky : 65. Kološ David (TK), 87. Hosned Jiří. Diváků 60.

Sestava : Javorský, Čížek, Janka, Michel, Franc, Hosnedl, Kološ, Chaluš, Uruba ( 75.Vítovec ), Denk ( 85.Presl Š.), Presl A. (90.Faltín)

PAČEJOV - RAPID PLZEŇ B   4 : 1 (2 : 0)

Naprosto klidné a pohodové utkání, v němž domácí dali velmi rychle zapomenout na smolné utkání v Žichovicích. Hosté předvedli sympatický výkon, ale popravdě příliš nezlobili. Pačejovu skvěle vyšel úvod zápasu. Už v 6.minutě Jarda Kubaň napálil v běhu z 20 metrů míč a krásnou střelu zastavila až síť. Hosté se k jediné vážnější situaci v 1.poločase dostali ve 20.minutě, když nenápadná hlavička po rohovém kopu skončila na tyči. Pravidlo: „Nedáš – dostaneš“ se potvrdilo takřka vzápětí, když Josef Ticháček zblízka dorazil střelu Pavla Poleny. Za připomenutí stojí ještě umístěná střela Vaška Kláska ze 43.minuty, kterou gólman Rapidu bravurně vyrazil.

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Na 3 : 0 pro  s chutí hrající Pačejov zvyšoval v 62.minutě po úniku agilního Pavla Poleny zblízka opět Jarda Kubaň. V 67.minutě se zaskvěl brankář Ondra Štěpán, když vyrazil gólovou střelu na roh. Hosté se nakonec čestného úspěch přece jenom dočkali. V 84.minutě se pěkně trefil Jiří Hlaváč. O minutu později však zasloužené vítězství Pačejova pečetil svým premiérovým gólem v 1.B třídě střídající Jirka Cikán.

Utkání před návštěvou 80 diváků velmi dobře řídil rozhodčí Pavel Lejsek z Dobřan.

Sestava Pačejov:  Štěpán -  Hosnedl - Kolářík  - Lávička - Klásek  - Pavelec - Polena  - Mrázek  - Bokr - Ticháček J. - Kubaň. Střídali: Fiřt, Hora, Cikán

Branky:6. a 62. Jaroslav Kubaň , 22. Josef Ticháček, 85. Jiří Cikán - 84. Jiří Hlaváč.

Rozhodčí Pavel Lejsek, ŽK: 0 : 4, diváků 80.

DLOUHÁ VES -  ŠTĚNOVICE    3 : 1 ( 1: 0)

Filip Dryje

13.minuta po rychlých a přesných přihrávkách M. Kulhánek, P. Páleník umisťuje Jan Pendl míč vedle bezmocného brankáře. 41.minuta ČK Jan Hubený po zbytečném oplácení. 56.minuta už v době oslabení se dostává k odraženému míči M. Kulhánek a z malé vzdálenosti umisťuje míč vedle tyče a hostujícího brankáře. 58.minuta hosté ztrácejí balon, ke kterému se dostává střídající F. Blažek a ze 20 metrů zvyšuje na 3:0. 75.minuta hosté po individuální akci J. Papeže snižují na 3:1. Domácí chytrou hrou eliminují výhodu přesilovky a přesvědčivě vítězí. Do vyloučení hráče domácí celý poločas přehrávali hosty, ale nevyužili množství vyložených šancí ke skórování. Druhý poločas zahráli domácí chytré oslabení a paradoxně zvýšili skóre ve svůj prospěch.

Branky: 13. Jan Pendl, 55. Martin Kulhánek, 58. František Blažek - 75. Jakub Papež

Rozhodčí: Velíšek Jiří; ŽK:2:3; ČK:1:0 (41.Jan Hubený); Diváků : 120.

STARÝ PLZENEC   -  HORAŽĎOVICE B   4 : 1 ( 2: 0)

Podrobnosti nehlášeny.

Branky: Drahobeckyý, Fuja, Menšík, Směšný - vlastní; ŽK: 1:2, diváků 50.

TJ ŽICHOVICE  -   PŘEŠTICE B 1 : 1(1 : 1) PK 4:5

Radim Šiška

V dalším domácím zápase jsme přivítali béčko Přeštic, které bojuje o záchranu. Na hřišti však rozdíl v tabulce vidět vůbec nebyl a bod z tohoto zápasu je pro domácí maximum.

Hosté se od úvodního hvizdu mladého rozhodčího Fanfuleho snažili o kombinační fotbal a domácí přehrávali. Odměnou jim byl vedoucí gól, který po nedorozumění domácí obrany vstřelil Havlíček. Domácí zareagovali zvýšeným úsilím, občas si přihráli i po zemi a dostali hosty pod tlak. Výsledkem byla rychlá akce středem hřiště, kterou zakončil Hlaváč střelou do Rojíka, odražený míč však z dvaceti metrů uklidil do šibenice Honza Beneš. A to bylo asi tak všechno, co domácí během zápasu divákům ukázali.

Ve druhé půli byli hosté výrazně aktivnější a domácí zachránil od porážky několika výbornými zákroky Honza Rojík. Žichovice si žádnou šanci nevypracovaly, ale vzhledem ke kopané, kterou předváděly, ani není divu. Hru neoživil ani trenér Krejčí, přestože měl na lavičce tři hráče. Zápas jsme tak se štěstím dovedli k penaltovému rozstřelu. V něm rozhodla šestá série, kdy Jarda Rojík v brance Přeštic chytil střelu svého bratra Honzy a vzápětí sám rozhodl o bodu navíc pro Přeštice.

Branky: Beneš Jan – Havlíček.  Rozhodčí Fanfule, diváků 100.

Penalty za Žichovice proměnili Špírek, Butnaru, R.Beneš a Šiška, nedali Frýzek a Jan Rojík, rozhodčí Fanfule A., Fanfule L., Hovorka, diváků 100

Sestava Žichovic: Rojík – Brož, Šimáček, Frýzek, Štěpán – Butnaru, Beneš R., Beneš J., Šiška, Špírek – Hlaváč

HRADEŠICE - ST. SMOLIVEC   3 : 1 ( 2: 0)

Milan Černík

Zasloužené vítězství domácích proti houževnatému soupeři, který byl lepší pouze prvních 15 min. 2. poločasu. První branku vstřelil M. Kodýtek po úniku a přesné přihrávce D. Nováka. Výborně hrající M. Kodýtek pak nastřelil ve 27.´ tyč host. branky a o 8 min. později ukázal ostatním spoluhráčům, co je to důraz v osobních soubojích. Vybojoval zdánlivě ztracený míč, přihrál J. Hnojskému, který byl faulován a po jeho centru zvýšil na 2:0 hlavou M. Hlaváč. Utkání mohl rozhodnout velmi dobře hrající dorostenec M. Buchta ve 43.´utkání, ale ve výborné pozici poslal míč těsně vedle hostující branky.

Úvod 2. půle patřil hostům a bylo jen otázkou času, kdy se dostanou do zápasu kontaktním gólem. Ten přišel v 58.´ zápasu a teprve poté začali domácí předvádět opět svoji hru. V 69.´ střílel ve výborné pozici D. Novák těsně vedle, ale již o 2 min. později zvýšil po rohovém kopu M. Kodýtka opět hlavou M. Hlaváč na konečných 3:1.

V utkání se zaskvěli oba střelci domácích branek, ale přístup některých jejich spoluhráčů stále neodpovídá postavení týmu v tabulce.

Branky: 6. M. Kodýtek, 35. a 71. M. Hlaváč - 58. S. Procházka

Rozhodčí: Rubáš - Plzák, Pohančeník, ŽK 3:0, ČK 0:0, 80 diváků

Sestava domácích: F. Míček - M. Šmrha, O. Starec, L. Šmrha, J. Sekyra (P. Řezáč), J. Hnojský, M. Hlaváč, M. Kodýtek, D. Novák (V. Metlička), M. Buchta (J. Kopal), F. Melka (L. Melka, D. Hlavin)

ŽÁKAVA – LOSINÁ   2: 0 ( 1: 0)

Branky: Silovský 2; ŽK: 1:1