OKRESNÍ PŘEBOR MUŽI 20 . kolo 3.-4.5. 2014

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

V MÍSTNÍM DERBY  TAHALA  ZA DELŠÍ KONEC LUBSKÁ REZERVA

Termínová listina i los soutěží tomu tak nasměroval, že  ve 20.kole okresního přeboru v malém  derby dvou velkých soupeřů  v Lubech se paralelně  s duelem B týmů  v Lubech hrálo i utkání krajského přeboru v Klatovech. Z tohoto důvodu byly Luby B doma ve výhodě . Tu  také  dokázaly využít a vrátily hostujícímu SK Klatovy B  podzimní porážku 2:0 z klatovského hřiště. Výsledky ostatních zápasů si příliš nezadaly s nějakým velkým překvapením , jen na straně lídra tabulky bylo velké zklamání . V domácím prostředí na svého soupeře, poslední Švihov čekal marně a případná šance na vylepšení skóre zůstane u kontumačních 3:0. Jarní průběh okresního přeboru má dvě pozitiva. V součastné době snížily bodové rozdíly mezi týmy pohybujícími se ve středu tabulky. Na druhé straně se výrazně bodově oddělili případní kandidáti na sestup.

VELKÝ BOR - TJ SUŠICE B  2 : 1 (0 : 1)

Miloslav Kolář

V polovině jarní části soutěže přivítali domácí na svém hřišti mužstvo sušické rezervy. V úvodní čtvrthodině si domácí vytvořili 3 golové šance, ale Vrána ani Kliment skórovat nedokázali, mezitím musel zasahovat i domácí Václavík, ale po nedorozumění při nešťastné malé domů už kapitulovat musel. Vedoucí gol nalil hostům vítr do plachet, ovládli hru a Václavík musel několikrát zasahovat. Domácí ale zbraně nesložili, snažili se nepříznivý poločasový  výsledek zvrátit, ale bezvýsledně. Ve svém snažení domácí pokračovali i ve druhém  poločase a  útěchou jim byl nejdříve vyrovnávací gol Červeného a vzápětí vedoucí  Zoubka. Poté už si domácí hru kontrolovali, vytvářeli si šance a příznivý výsledek si už nenechali vzít. Za předvedenou hru hlavně ve druhém poločase  si zaslouženě vysloužili ovace domácího publika.

Branky: 50‘ Zoubek Tomáš, 59‘ Červený Tomáš – 15‘ Verga Imrich

Rozhodčí:Javorský Josef; ŽK: 0 : 3; diváků 80.

ŽEL. RUDA  - HRÁDEK 1 : 1 (0 : 1)PK 4:5

Branky: 61. Lehečka Jakub - 43.Brabec Jiří.

Rozhodčí Josef Blaheta, ŽK 2 : 2, diváků 50.

LUBY  B - KLATOVY B  3 : 0 (0 : 0)

V dalším derby utkání přivítala domácí rezerva na svém hřišti rezervu z Klatov. V prvním poločasu se diváci gólu nedočkali, ale hosté měli více ze hry a domácí několikrát svými zákroky podržel brankář Kodeš, zejména při šancích Lužného a Votípky. Největší šanci měl ve 40. minutě Karel Veselka, jehož tvrdá střela orazítkovala břevno Kodešovy branky. Domácí se dostali do jediné vážnější příležitosti ve 42. minutě, ale střelecký pokus Míry Křížka včas zblokoval hostující obránce. Do druhé půle vstoupili domácí hráči aktivněji, zpřesnili kombinaci a postupně přebírali iniciativu. V 59. minutě utkání se poprvé měnilo skóre, když Jiří Bešta přesnou přihrávkou našel volného Vasyla Sydorenka, který otevřel skóre  na 1 : 0. V 62. minutě byli hosté blízko vyrovnání, ale Karel Veselka z bezprostřední blízkosti střílel nad branku.  V 80. minutě domácí přidali další branku, o kterou se postarali stejní hráči – Jiří Bešta přihrával a Vasyl Sydorenko zvyšoval na 2 : 0.  Zlepšený výkon domácích potvrdil ještě v 84. minutě Filip Sýkora, který po centru Marka Havlovice hlavou uzavřel skóre utkání na 3 : 0.

Sestava domácích: Kodeš Petr, Křížek Miroslav, Heřman Štěpán, Sysel Petr, Bešta Jiří, Sydorenko Vasyl, Nešpor Jakub, Smolík Pavel, Pikhart Radek, Nešpor Jakub a Švec Radek, střídali  Havlovic  Marek, Blohmann Tomáš,  Sýkora Filip a Šnour Daniel.

Sestava hostů: Šít Dominik, Homolka Lukáš, Rendl Tomáš, Kotáb Zdeněk, Šlechta Karel, Brož Jan, Votípka Jan, Veselka Karel, Vacovský Václav, Hošek Vladislav a Lužný Jakub, střídali Kuželík Tomáš, Bouzek Petr a Sojka Jindřich.

Branky: 59. a 80. Sydorenko Vasyl, 84. Sýkora Filip

Rozhodčí: Simbartl Václav;ŽK:1 : 0;Diváků : 50.

CHANOVICE - FC ŠVIHOV

Nehráno hosté se k utkání nedostavili !!!

NEZAMYSLICE - MALÝ BOR  2 : 0(0 : 0)

Janda Milan

Na dobře připravený trávník nastoupila mužstva pohybující se ve spodních patrech tabulky a očekával se boj o tak zvaných šest bodů. Mužstva předváděla líbivý fotbal, ale bez brankového efektu, a tak se šlo do kabin za bezgólového stavu. Do druhého poločasu nastoupili domácí s větším odhodláním , získali mírnou převahu,kterou vyjádřili vedoucí brankou Ondřeje Musila.Jeho přízemní střela na mokrém trávníku skončila v síti. Hosté nesložili zbraně a několikrát zahrozili, ale dobře hrající domácí obrana je do vyložené šance nepustila a střely z hranice  šestnáctky bezpečně chytal Martin Rittr. Také domácí měli další šance,ale hlavičky Jardy Krejčího a Musila skončili těsně vedle branky.Pojištění vítězství zařídil z PK Martin Drýk,když po faulu na pronikajícího Ondřeje Musila zvýšil v83“ na 2:0. Po druhém gólu se na hřiště dostali i náhradníci Radek Vinický a Martin Kopačka,domácí kontrolovali utkání a dohráli  bez obdržené branky. Po vychytané  nule ve Švihově Josefem Burdou ,se radoval i Martin Rittr. Utkání řídil s přehledem Karel Lažánek.      Sestava domácích: Ritter Martin- Drýk,Ritter František,Šlais,Bartoš-Pánek, Musil, Hupka, Tuček  (Vinický Radek)- Aschenbrenner,Krejčí(Kopačka) Trenér: Pinkas Václav

Branky : 55.  Musil Ondřej, 83. Drýk Martin (PK)

Rozhodčí: Lažánek Karel. ŽK: 1:1. Diváků:60.

BĚŠINY - VRHAVEČ  1 : 4 (0 : 1)

Branky: 55.Matějka Tomáš- 38.Hrach Václav PK, 48.Skřivánek Matěj, ,70.Vejskal Tomáš,86.Fait Ondřej.

Rozhodčí Jiří Bureš, ŽK 0:4, ČK 1:0(38.Vališ Jaroslav,diváků 70.

BOLEŠINY – JANOVICE  3 : 1 (3 : 1)

Branky: 19. a 36. Roháč Jan , 25. Zahálka Pavel -  22. Suk Tomáš (PK)

Rozhodčí: Tereza Hessová, ŽK:0:2.Diváků 100.