1.A TŘÍDA 24 . kolo 3.-4.5. 2014

1.A  TŘÍDA

1.A  třída -  aktuální výsledky

TO ALE TRVALO - AŽ PÁTÝ POKUS  NÝRSKU VYŠEL

Hroší kůží museli být opásáni věrní příznivci Okuly Nýrsko . Od 26. října minulého roku  šli čtyřikrát na hřiště v Nýrsku  a  nikdy se nedočkali vítězství domácího týmu. Z těchto čtyř pokusů jen částečně vyšel jeden v podobě bezbrankové remízy  s nováčkem z Křimic. Pátý pokus tuto sobotu již byl ale stoprocentní a k plné spokojenosti domácích. Tři  získané  body s ambiciózním celkem z Černic, který patří k horkým aspirantům na baráž zahrát si o postup do kraje  se spíše po předcházejícím jarním domácím trápení nečekal , ale stalo se. Nýrsko přidalo ke dvěma letošním výhrám ve Svéradicích a v Touškově i vítězství doma . Stojí poznamenat, že to bylo již v hodině dvanácté, neboť mraky nad možnou baráží o záchranu se opět s blížícím koncem soutěže zatahují a v druhé polovině tabulky by se atmosféra z obav dala krájet!

Další dva týmy z Pošumaví v 1.A třídě dopadli z tomto kole neslavně. Svéradice doma podruhé na jaře a po třetí v tomto ročníku na body nedosáhly v duelu s nováčkem ze Staňkova. Neúspěšný byl také Mochtín. Ten  měl na rozdíl od Svéradic velmi těžkého soupeře v podobě druhého Horšovského Týna, který Mochtín doma rozstřílel 8:1  a slibný jedenáctibodový náskok na třetí Černice  vytváří předpoklady se roční pauze vrátit zpět  do KP.

NÝRSKO - ČERNICE  2: 0 ( 1: 0)

Miloš Bartůněk

Utkání o záchranu se domácím vydařilo díky bezchybné defenzivě. Již v 5 min. se ujali vedení brankou z brejku a udržovali vedení. Hosté se během zápasu nedostali do gólové situace. Neprosadil se ani zkušeny střelec Stoilov, kterého si pohlídal bezchybně hrající Antonovics. V nastavené 92. min po rohovém kopu na polovině Nýrska se k odkopnutému míči dostal Bastl a od poloviny hřiště pokračoval nikým neatakován do prázdné branky hostí, kdy i brankář Daněk přiběhl do vápna pokusit se využít poslední standartní situaci.

Branky: 5. Rubáš Tomáš, 92. Bastl Miroslav

Rozhodčí: Kulhánek  Milan,   AR1 Petrželka František, AR2 Velíšek Jiří, ŽK: 4:3. Diváků 70.

SVÉRADICE - FK STAŇKOV   0 : 3 ( 0: 0)

Utkání se domácím od začátku nepovedlo a hosté od prvních minut byli lepším týmem. Hráči Staňkova měli lepší pohyb, u všeho byli dříve a bylo vidět, že je fotbal baví, na rozdíl od domácích, kteří se nemohli dostat do tempa a v soubojích často propadávali. Svéradice se za celý první poločas nedostali do vyložené šance, přesto měli zahrávat pokutový kop. Ve 40. minutě se Lávička dostal před stopéra hostů a ten ho dva metry ve vápně doslova zalehl, píšťalka rozhodčího však zůstala němá. O minutu později Racek zahrával malou domů, která se mu moc nepovedla a při tom hostujícího útočníka potáhl za dres. I přesto, že vybíhající brankář Soukup by balon odkopl, rozhodčí Čermák po konzultaci s pomezním domácího hráče vyloučil. Tyto 2 minuty výrazně ovlivnily celý zápas; domácí už se z tohoto nevzpamatovali a hosté je druhou půli k ničemu nepustili. Vítězství hostů bylo sice zasloužené, ale v plném počtu by domácí kladli určitě větší odpor a zápas by byl asi dramatičtější.

Branky: Dolejš, Janka, Voves; ŽK: 2:2; ČK: 1:0, diváků 90.

Rozhodčí: Čermák Vladimír - Janda Marek, Duda Václav, delegát - Jindra Jiří

ŽK: 2:2, ČK: 1:0, diváků: 90

Sestava domácích: Soukup M. - Prokopec, Racek, Makovec, Kába - Vlček, Lávička, Jiřinec, Herout ( 80. min. Červený), Chaloupka (63. min. Šebek) - Beránek

H. TÝN - MOCHTÍN   8 : 1 ( 4: 1)

Domácí tým jde za postupem do krajského přeboru, v utkání jasně dominoval, trestal nekompromisně každou chybu svého soupeře golem. Mochtín již v 6.min. inkasoval z VPK, který s přehledem proměnil dirigent domácí obrany a celého týmu, nestárnoucí (47 let !) Zdeněk Staraba. Ve 25.min. zvyšovali domácí na 2:1 a o pět minut později z přísné penalty již na 3:0, bylo po zápase. Domácím se dařilo, hosté naopak dohrávali utkání ve velkém útlumu, inkasovali další branky. Čestný úspěch zaznamenal jen Pavel Staněk, když po rohu usměrnil míč do sítě domácí branky. Rozhodčí Mezera, ŽK 0:2, branky : Doležal 3, Pinc 2, Staroba, Šindelář T., Šorna - Staněk, 100 diváků.

Branky: Doležal 3, Pinc 2, Staroba, Šindelář T., Šorna - Staněk; ŽK: 0:2. Diváků 100.