Krajský přebor žáci starší 20.kolo 3. - 4.5.2014

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

SUŠICKÝ HANČ CHYTIL NA SMÍCHOVĚ TŘI PENALTY

Úspěšný fotbalový týden mají za sebou  starší žáci Okuly Nýrsko . Ve čtvrteční předehrávce 24.kola porazili v Plzni Smíchov a v neděli pak doma  si poradili se Slávií Vejprnice. Sušice přivezla dva body po remíze v Plzni  a úspěšném penaltovém rozstřelu s výrazným přispěním bran káře Hanče, který kryl soupeři tři pokutové kopy.  Favorizované Klatovy dlouho hledaly zbraň na zahuštěnou obranu Košutky. Klíč nakonec našel kapitán týmu Matěj Kapusta v podobě vítězné branky.

Předehrávka  24.kola – 1.5

SK SMÍCHOV PLZEŇ -  NÝRSKO    0 : 4 (0 : 2)

Ivan Pavlik

Hosté získali na půdě posledního týmu tabulky povinné body. Ze začátku se těžko prosazovali, ale postupem času získávali více ze hry a zvláště ve 2. poločase předváděli pěkný fotbal. Skóre otevřel po rohovém kopu dorážející Robin Hranáč, druhou branku přidal z přímého kopu Zbyněk Mašek za přispění domácího brankáře. Třetí branku vstřelil opět po rohovém kopu Martin Bastl a účet zápasu uzavřel nádhernou střelou z dálky Dominik Vávra, který vymetl pavučiny v domácí šibenici. A tak se o překvapení postaral jinak výborný arbitr utkání, který uděloval žluté karty za střídání hostů, zatímco dva hrubé fauly domácích nechal bez povšimnutí.

Branky: 14´ Hranáč Robin, 32´ Mašek Zbyněk, 52´ Bastl Martin, 59´ Vávra Dominik

Rozhodčí: Šlauf Jiří;  ŽK: 0 : 2 ; Diváků : 56.

SK KLATOVY - KOŠUTKA   1: 0 ( 0: 0)

Petr Ulrych

Hosté přijeli s urputnou obranou a nechybělo mnoho, aby s touto taktikou uspěli. Z jednoho protiútoku mohli jít soupeři z Košutky v prvním poločasu i do vedení, ale trefili jen tyč klatovské branky. Domácí se od samotného začátku snažili, tlačili se do útoku, ale jen s velkými obtížemi překonávali obranný val hostů. Když už se dostali do zakončení, byli v něm dlouho nedůrazní a těžkopádní. S přibývajícím časem se přeci jen dokázali více prosazovat, jak uprostřed hřiště tak i v koncovce. Jejich trpělivost a narůstající tlak byly odměněny vítězným gólem, který přišel v předposlední minutě zápasu a vstřelil ho po krásné akci kapitán týmu Matěj Kapusta.

Rozhodčí Milan Hovorka,bez karet,  diváků 20.

Branka:Kapusta

Sestava domácích:Blahník, Šobek, Bošek, Benda, Daněk, Marek, Kapusta, Sojka, Kolerus, Skýpala, Pivoňka. Střídající hráči:Shklyarskyy, Havlíček, Petrmichl, Baxa, Partyngl.

HORAŽĎOVICE - DOUBRAVKA  0 : 10 ( 0: 6)

SMÍCHOV PLZEŇ - SUŠICE  2 : 2 (1:1)PK 1:3

Branky Sušice : Jána a vlastní

Trenér Sušice Martin Kalný : " Nemyslím si, že jsme soupeře podcenili, vstřelil dvě zasloužené branky. My hráli dobře až druhou půli, skvěle kombinovali, zejména naše pravá strana Hubáček + Dryk rozhýbali domácí obranu z čeho jsme těžili. V penaltové loterii zlikvidoval Hanč 3 penalty ! "

NÝRSKO - VEJPRNICE  2 : 0(0 : 0)

Ivan Pavlík

Domácí si již od první minuty vytvořili převahu, kterou se jim dlouho nedařilo přetavit ve vedoucí branku. Hosté spoléhali na dlouhé nákopy obránců nebo brankáře na rychlé útočníky, se kterými si ale domácí obrana poradila. I přes několik šancí se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu. Druhý poločas nabídl stejný obraz jako v prvním poločasu. Nýrští měli převahu, dobré příležitosti, ale také trpělivost, která nakonec přinesla úspěch, když se 10 minut před koncem trefil ze 30 metrů Martin Bastl. Hosté otevřeli obranu a druhou brankou je potrestal Martin Trumpeš.

Sestava Nýrska: Toul, Hoidn, Nový, Mašek, Brož, Pukač, Hranáč, Vávra, Bastl, Pavlík, Trumpeš. Střídali: Paroubek, Malát, Hájek, Vacek

Branky: 61.Bastl Martin, 64.Trumpeš Martin

Rozhodčí:Říha Zdeněk, bez karet, diváků 50.

OSTATNÍ VÝSLEDKY

Domažlice - Stříbro  9: 1 ( 6: 0), Tachov – Nepomuk 1 : 3(0 : 0), ZČE – Přeštice 5 : 2(4 : 0)