OKRESNÍ PŘEBOR MUŽI 19. kolo 26.-27.4.2014

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

V HRÁDKU SE BUDE ZÁPAS OPAKOVAT

V 19. kole okresního přeboru  nebylo poprvé v tomto ročníku utkání  této soutěže dohráno. V 55. minutě zápasu Hrádek – Luby B došlo při souboji v pokutovém území k nezaviněné strážce hráče hostů s domácím mladým talentovaným Liborem Kutilem. Po tomto kontaktu došlo u hrádeckého hráče k vážnému zranění kotníku a holení kosti . Ten musel být následně stabilizován a transportován RZS do nemocnice. Libor Kutil ml. Dle vyjádření sekretáře  Svatoboru Hrádek Tomáše Adamce  je nyní hráč po operaci hospitalizován  v nemocničním ošetření. Po této události , které se přítomností RZS na hřišti poměrně protáhla a s přihlédnutím k vážnosti  zranění  se oba týmy dohodly, že  v zápase nebudou pokračovat a zároveň se dohodly na sehrání opakovaného utkání v NT 8. května na hřišti v Hrádku.

ŠVIHOV - NEZAMYSLICE   0 : 1(0 : 1)

Branky:  35.  Hupka Michal

Rozhodčí: Habada Vladislav ;ŽK:1 : 2; Diváků :15.

JANOVICE - CHANOVICE   1:2 (1:2)

Branky:  43. Urban Miroslav – 16.  a 34.  Polena Michal

Rozhodčí Harmady Miloš, ŽK 3:2, diváků 50.

HRÁDEK  - LUBY  B  1:1(1:1) nedohráno

Utkání bylo v 60. minutě ukončeno pro těžké zranění domácího hráče Libora Kutila ml.

O vyjádření k okolnostem důvodu přerušení a nedohrání utkání jsem požádal kapitána hostů a předsedu Startu Luby Radka Pikharta  který mi k tomu řekl : „Na zápase v Hrádku jsem byl, hrál jsem a byl jsem kapitánem našeho týmu.  Po poločase 1:1 došlo v cca kolem 55.minuty k inkriminované nešťastné situaci. V  našem pokutovém území došlo v souboji o míč k velice vážnému zranění domácí hráče Libora Kutila ml. - tento hráč běžel z pravé strany s míčem na naši branku, náš hráč Petr Hodl mu míč vypíchl do autu a potom se se oba hráči srazili. Hodl spadl na Kutila ml. a nejspíš mu přisedl stojnou nohu, nebo si pod vahou Hodlova těla přisedl domácí hráč nohu sám. Došlo bohužel k velice vážnému zranění - zlomení obou kostí nad kotníkem a asi i k přetrhání vazů. Zákroku jsem byl asi nejblíže ze všech aktérů zápasu na hřišti (2-3m), protože jsem hrál stopera a snažil se domácího hráče také bránit. Trpkou ironií je, že k tomu došlo při souboji snad dvou nejsubtilnějších hráčů na hřišti.

Utkání byl přítomen lékař (MuDr. Vojta), čekalo se asi 20 minut na příjezd sanitky, pak následovalo ošetření atd. Po téhle nešťastné situaci už neměl nikdo z hráčů chuť do hry, včetně rozhodčího Abraháma ze Sušice. Po tel. konzultaci se členy STK (p. Zahradník) bylo utkání předčasně ukončeno a došlo k dohodě, že zápas bude sehrán znovu 8.5. od 17,00 hod.

V závěru Radek Pikhart dodal : „ Fotbal už pár let hraji, nebyl jsem u takhle vážného zranění bohužel poprvé. Každopádně přeji hlavně zraněnému hráči Liborovi Kutilovi ml. a jeho rodině jeho úspěšnou léčbu včetně uzdravení a brzký návrat na fotbalové hřiště za všechny naše hráče i celý klub TJ Start Luby.“

Branky: 10. Brabec Jiří -27. Hodl Petr

Rozhodčí Josef Abraham, ŽK 1:1, diváků 100.

VRHAVEČ  - ŽEL. RUDA  3 : 1(1 : 1)

Jindřich Pacner

Za pěkného slunečního počasí přivítala Vrhaveč na domácím hřišti Ž.Rudu. Začátek utkání byl ze strany domácích raketový,kdy již ve 3' po dlouhém výkopu P.Vítovce šel důrazně za balónem T.Jandečka a lobem přehodil vyběhnuvšího gólmana hostů a získal vedení 1:0.To ovšem jakoby domácí uspokojilo a i když měli opticky více ze hry,tak hosté hrozili z brejků,které dělali domácím velké problémy.Jeden takový se jim povedl ve 30',kdy šel sám na domácího brankáře D.Greiner a srovnal na 1:1.Domácí byli po této brance jako opaření a naopak hosté vycítili šanci na otočení stavu utkání.Nikomu se ovšem do konce poločasu nepodařilo vsítit branku a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

V poločasové přestávce a menší bouřce v kabině domácích se čekalo,že přijde zlepšený výkon.Ten měl ve druhé půli vzestupnou tendenci,ale to to co nedokázali domácí proměnit,to bylo až trestuhodné a když k tomu přidáme nebezpečné brejky soupeře,tak to bylo pro všechny přítomné zkouška nervů.Trochu klidu do domácích řad přinesla 62',kdy od lajny centroval J.Skřivánek na vzdálenější tyč a k překvapení všech skončil v hostující brance 2:1.Když se blížil konec utkání,tak někteří hostující hráči neudrželi nervy na uzdě a začali provokovat.Pojistku v podobě třetího gólu vsítil přízemní střelou z hranice velkého vápna P.Weber.

Sestava Sokol Vrhaveč: P.Vítovec- J.Potužník, V.Mayer,V .Hrach, J.Skřivánek- T.Vejskal, M.Minařík  (K), M.Skřivánek, L.Lorenc- T.Jandečka, A.Krýsl. Střídali: P. Weber, P.Reitmajer, L.Malenka

Branky: 3. Tomáš Jandčka, 62. Jan Skřivánek, 88. Petr Weber -  30. Greiner .

Rozhodčí Miroslav Pena, ŽK 1 : 3, diváků 70.

MALÝ BOR - VELKÝ BOR  1 : 2 (1:2 )

Branky:35´ Martin Polena -   17´20´Roman Hoda.

Rozhodčí: Brůha Radek; ŽK: 1:4 ; Diváků : 130.

KLATOVY B - BOLEŠINY 1 : 1 (0 : 1)

Branky: Votípka  Jan  – Roháč.

Rozhodčí Pastyřík Vladimír. , diváků 80.

TJ SUŠICE B - SOKOL BĚŠINY  6 : 2 (2 : 1)

Utkání průměrné úrovně s jasným úspěchem domácích.

Branky:  22´ a 87´ Imrich Varga, 32´a 47´ Pavel Hubáček, 60´ Petr Chmelík, 82´ Josef Farták  -  5´ Tomáš Matějka, 85´ Jaroslav Vališ

Rozhodčí:  Karel Lažánek, bez karet, diváků 100.