1.A TŘÍDA - 23. kolo 26.-27.4.2014

1.A  TŘÍDA

MOCHTÍN - CHLUMČANY    2 : 1 (1 : 0)

Domácí fotbalisté zvládli i v oslabené sestavě důležitý duel o šest bodů s hostující Keramikou a poprvé se na jaře mohli radovat z vítězství za tři body. Do vedení šel Mochtín již v 16.minutě zásluhou Jiřího Flodra, který vrátil do sítě míč vyražený golmanem Loschem. Hosté měli největší šanci na vyrovnání ve 42.minutě, ale brejkovou akci v zakončení nezvládli. Srovnat se jim ale podařilo v 57.minutě, kdy domácí golman P.Rajtmajer neudržel míč z přízemní střely a pro Pavla Šimána nebyl problém ho z blízka poslat do sítě - 1:1. Domácí se s tímto stavem nesmířili, aktivní hrou šli za vítězstvím a nakonec ho zaslouženě získali. Měli několik slibných golovek, ujala se ale až střela zblízka Jiřího Dolejše, který stanovil konečný výsledek na 2:1.

Branky : Flodr, Ji.Dolejš - Šimána

Rozhodčí Michal Volf z Plzně, asistovali mu Jakub Hodek a Milan Kulhánek, DS byl Jiří Jindra, ŽK 3:1, 100 diváků.

STAŇKOV -  NÝRSKO  2: 2  /1:1/ PK 3:1

Stanislav Steiner

Vstup do utkání vyšel lépe domácímu mužstvu, když se během prvních deseti minut jeho hráči dostali do několika slibných příležitostí, se kterými si  ještě nýrská obrana dokázala poradit. Ve 12' utkání domácí rozehrávali rohový kop,jeden s hráčů domácího mužstva šikovně podržel rukama nýrského brankáře a hráč domácího mužstva Dolejš, pohodlně hlavou vstřelil vedoucí branku.Vedoucí branka zatřásla nýrským mužstvem a domácí získali herní převahu,kterou však nedokázali zužitkovat. V 34' po pěkné fotbalové akci, kdy kombinací György-Koutník se podařilo hostům vyrovnat.Do konce prvního poločasu si hosté vypracovali brankové šance, ale ani Kvítek,Kalivoda a György nabízené příležitosti nevyužili ke vstřelení gólu.

Na začátku druhého poločasu, v 50' utkání běžel Patrik Kvítek sám téměř z poloviny hřiště na domácí branku, ale jeho slabou střelu domácí brankář zlikvidoval. Na druhé straně v 55' chyboval na vlastní polovině hřiště Kalivoda, zbytečně přišel o míč a domácí Homolka se řítil sám na nýrského brankáře, ale ten jeho úmysl vystihl. V 76'po samostatné akci byl faulován v pokutovém území Ivo György a rozhodčí za faul nařídil PK proti domácímu mužstvu, který si jistotou proměnil Tomáš Rubáš. Hostující mužstvo v té době mělo mírnou převahu a zdálo se ,že se podaří výsledek utkání udržet. Ale bylo to jenom přání, protože přišla v 83¨'chyba v obraně a domácím se podařilo vyrovnat. Osud utkání měli na kopačkách střídající hráči hostů,Bastl a Trefanec, kdy dokázali v 90'+91' zahodit dvě tutové šance, zvláště když Bastl z deseti metrů přestřelil prázdnou domácí branku. Tak utkání skončilo nerozhodně a kopali se PK, ve kterých byli úspěšnější domácí hráči. Co bylo platné ,když první dva PK domácím zlikvidoval nýrský brankář Jirka Moravec, střelci PK hostů opět zcela zklamali, stejně jako v minulém utkání. Je to další varování pro mužstvo SKP Okula Nýrsko, protože takto ztracené body můžou v konečném účtování chybět.

Sestava Nýrska :Moravec-Výtisk,Hvězda,Antonovics,Kolář-Koutník,Kalivoda ml., György/ 77'Lepší/, Raiser/57'Bastl/-Kvítek,Rubáš/83'Trefanec/.  Trenér: Kalivoda Karel st.

Branky: 12' a 83' František  Dolejš  - 34' Ivo György,76 Tomáš 'Rubáš/PK/

PK - H +Koutník   - Výtisk,Kvítek,Bastl -  D + Čonka,Tomášek,Janka   - Dolejš,Brož

Rozhodčí: Černý Tomáš-Cihlář František, Valenta Martin.  DS  Hamouz Jaroslav, ŽK: 2:4.

KŘIMICE - SVÉRADICE   2: 1 ( 1: 0)

Branky: Kohout, Zapomněl - Makovec; ŽK: 2:1. Diváků 100.