KP mužů 23. kolo 26.-27.4.2014

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

KP – Aktuální výsledky

LUBY  ZTRATILY  A ZNOVU ZÍSKALY DŮLEŽITÉ BODY

Nečekaná  ztráty a cenné nálezy. Tak by se daly  také  pojmenovat  poslední uplynulé dny lubských fotbalistů. V týdnu nejprve z rozhodnutí řídící STK  P KFS ztratili dva získané body  v utkání v Domažlicích s místní rezervou z důvodu kontumace za porušení evidovaného členství ve FAČR hráčem Karlem Švátorou , aby záhy v neděli na domácím hřišti  tuto dvoubodovou ztrátu nahradili ziskem třech bodů za cenné vítězství nad štikou tohoto ročníku KP Horní Břízou. Naopak na tom byly Horažďovice , které vytěžily za obdobné porušení  členství ze strany TJ Přeštice ziskem dalších dvou bodů  v sobotu tři body ztratily prohrou na půdě se zachraňujících Příkosic. Inu lehce nabyly, lehce pozbyly!

Na svých si i po tomto kole z pohledu bodů zůstaly Klatovy.  Snaha jejich hráčů o odčinění domácího výpadku s Bolevce v Domažlicích se minula účinkem a domácí rezerva se tak  bodově napakovala v zápasech s týmy z Pošumaví. Snad jim to již v Horažďovicích kde hrají tuto  sobotu nevyjde ještě potřetí...

PŘÍKOSICE -  HORAŽĎOVICE   3: 1 ( 1: 1)

Branky: Lisý 3 - Kůra . Hráno bez karet, diváků 80.

LUBY - HORNÍ BŘÍZA  2 : 1 (1 : 0)

Karel Křížek

Domácí hráči v dalším utkání na svém hřišti navázali na překvapivý úspěch z minulého kola na Rapidu Plzeň a dokázali přehrát dalšího soupeře z horního patra tabulky, hosty z Horní Břízy. Tentokrát jim vyšel začátek utkání, když už v 7. minutě utkání měl velkou šanci Vojta Koželuh, ale jeho střelu vyrazil brankář hostů na roh. Z následného rohového kopu se dostal k míči znovu Vojta Koželuh a hlavou poslal domácí do vedení 1 : 0. Hosté, kteří přijeli pouze s 11 hráči, se během první půle k vážnější gólové příležitosti nedostali, domácí Míra Šůs ještě ve 33. minutě nastřelil břevno hostující branky. Úvod druhé půle patřil rovněž domácím, kteří v 55. minutě zvýšili svoje vedení, když centr Karla Švátory přesně našel Filipa Sýkoru, který nedal brankáři žádnou šanci a zvýšil na 2 : 0. Hosté potom zvýšili svůj tlak a výsledkem byla nejdříve velká šance v 64. minutě utkání, když  se Martin Paukner dostal za domácí obranu, udělal kličku i brankáři Kalašovi, ale toho v brance na poslední chvíli zaskočil Petr Sysel, který Pauknerovu střelu vyrazil. V 70. minutě se pak hostům podařilo snížit na rozdíl jediné branky, kdy Zdeněk Frána po samostatné akci snižoval na 2 : 1. Víc už ale domácí  hostům nedovolili a tak svoje těsné vítězství uhájili a připsali si tak další důležité tři body.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Voráč Jan, Křížek Karel, Sýkora Filip. Koželuh Vojtěch,  Švátora Karel,  Mlejnek Aleš,  Čipera Pavel, Sysel Petr,  Pelouch Filip a Pivoňka Marek, střídali  Šůs Miroslav, Voráček Přemysl, Šnour Daniel a Švec Radek.

Sestava hostů: Liška Petr, Sedlecký Jiří, Rous Stanislav, Zavadil Milan, Netáhlo Zdeněk, Paukner Martin, Frána Zdeněk, Zeman Václav, Sluka Jakub, Chocholatý Pavel a Mornštajn Filip, na střídání – nikdo.

Branky: 8. Koželuh Vojtěch, 53. Sýkora Filip  -  70. Frána Zdeněk

Rozhodčí:Křen Jiří, Homr Michal, Lhoták Luděk;ŽK:4 : 2;Diváků : 180.

DOMAŽLICE B - SK KLATOVY  1 : 0 (1 : 0)

Martin Janda

Do Domažlic jsme jeli s vidinou napravit domácí zaváhání v minulém kole. Bohužel jsme ale byli na začátku zápasu asi ještě v šatně a dostali branku již ve čtvrté minutě po rohovém kopu. Domácím to vyhovovalo a rozhodli se vycházet ze zabezpečené obrany. První polovinu utkání byl sice míč více na našich kopačkách, ale žádnou vyloženou šanci jsme si nevypracovali. Druhý poločas ve snaze vyrovnat, přecházel soupeř do nebezpečných protiútoků a vytvořil si několik nebezpečných šancí. My měli pouze jednu, když po rohovém kopu vyhlavičkoval míč z brankové čáry domácí hráč. Body ale zůstaly v Domažlích a nutno říci, že asi zaslouženě!

Sestava: Herman - Brož Martin, Janda, Meszároš, Procházka - Sýkora, Matějka Daniel, Štengl, Gyorgy, Harant - Rejthar. Střídali: Lorenc, Kadlec, Blažek, Dolanský