Divize 23. kolo 26.-27.4.2014

DIVIZE – skupina A  -  MUŽI

DVĚ SLEPENÉ BRANKY VZALY SUŠICI NADĚJI I BODY

Ve 23. kole divize čekal poslední vysokou prohrou doma od ZČE  psychicky nahlodaný  celek TJ Sušice na západě Čech těžký soupeř. V tabulce  čtvrtý domácí Tachov vysoce favorizoval téměř čtyřiceti(38)  bodový rozestup v tabulce. Nicméně pokud někdo čekal další kolaps týmu Sušice, pak se nedočkal. Hráči z města odjeli ze hřiště vysokého favorita s těsnou porážkou

TACHOV - TJ SUŠICE    (1 : 2)

František Hlas – sportovní redaktor Tachovského deníku

Měla to být snadná a povinná výhra Tachova s předposlední TJ Sušice. Zápas třiadvacátého kola divize měl ale překvapivý vývoj skóre. Domácí byli takřka celý zápas jasně lepším mužstvem, ale „outsidera“ pustili do dvou brejků a do přestávky šla mužstva za stavu 1:2. V druhém poločasu přišla místy až drtivá převaha favorita, který nakonec otočil výsledek na 3:2. Bylo to ale slabé vyjádření obrazu hry, kdy ta chvílemi připomínala hru kočky s myší.

Zápas začal podle očekávání. Domácí kombinovali, místy ale hráli až profesorsky. V páté minutě se dostali před branku domácích Sušičtí, ale Fusch na přihrávku nedosáhl. O minutu později nastřelil Stružka břevno, střelu Kovaříka gólman kryl. Tlak Tachovanů sílil, v osmé minutě přišel „kiks“ gólmana Gilla a Habart pohodlně skóroval – 1:0. „Gala představení“ domácích pokračovalo, Sadílek hlavičkoval do tyče, Habart ve vyložené šanci netrefil mezi tyče. V 16. minutě přišla pro domácí sprcha. Sušický protiútok skončil vyrovnáním, trefil se Vrhel – 1:1. Hráči domácích ztratili lehkost a přes převahu si nedokázali vypracovat stoprocentní příležitosti. Ve 29. minutě přišel další protiútok Sušice, Fusch ale přesně nezakončil. Poslední čtvrthodina prvního poločasu byla z pohledu celého utkání nejvyrovnanější. Ve 32. minutě sušický Gill kryl pokus Kovaříka. Na druhé straně zablokoval střelu Vrhela stopér Král a pohotový pokus Kočího z otočky zneškodnil vynikajícím zákrokem Hinterholzinger. Z následného protiútoku byl v šestnáctce nedovoleně zastaven nejlepší hráč domácího celku Stružka, ale nařízenou penaltu Hudec neproměnil a po zpětné přihrávce Sadílka se neprosadil ani z dorážky. Minutu před koncem se opět naplnilo pořekadlo „nedáš, dostaneš, a liknavost v obraně Tachova potrestal z rychlého protiútoku Fuchs – 1:2.

Druhý poločas začal očekávaným náporem domácího týmu a Sušičtí nevěděli chvílemi kam dřív skočit. V 50. minutě přišla šance Sadílka, míč gólman hostů vyrazil a při gólové dorážce Kovaříka se mával ofsajd. V 52. minutě nedal ve slibné pozici Hudec, vzápětí jej napodobil Kovařík. Kýžené vyrovnávací branky se Tachov dočkal v 56. minutě, kdy míč dopravil do sítě Tušl – 2:2. K otočení výsledku měl v dalším průběhu hry hodně blízko Hudec, který ale „urazil“ fotbalového „pánaboha“ a ještě přes další šance až do svého vystřídání se mezi střelce nezapsal. Co se nepovedlo Hudcovi, tak v 61. minutě přesně trefeným volejem „napravil“ Sadílek – 3:2. O čtyři minuty později měl na kopačce z rychlého kontru vyrovnání Fusch, ale obrana byla tentokrát důsledná. Sušičtí byli ve zbývajících minutách pod velkým tlakem, a jen nemohoucností domácích hráčů v koncovce, nebyla jejich prohra výraznější. Hudec, Kovařík a dvakrát Habart se proti obětavě bránícímu soupeři neprosadili, i když převaha Tachova byla drtivá.

„Příznivci určitě čekali výraznější vítězství, ale fotbal je už takový. Já si ale této výhry cením daleko více než kdybychom zvítězili vysokým rozdílem. Mužstvo ukázalo svou sílu, otočilo nepříznivý stav a když vynecháme neproměněné příležitosti, tak kluci odehráli po herní stránce kvalitní zápas, soupeře jasně převyšovali,“ řekl k utkání trenér FK Zdeněk Slowik.

Branky: 9. Habart, 57. vl. Vrhel, 62. Sadílek – 17. Vrhel, 45. Fuchs. Rozhodčí: Košan. ŽK: 2:2. Diváci: 200.

Tachov: Hinterholzinger – Ruda, Král, Tušl, Stružka (73. Dvořák) – Habart, Šácha, Hudec (87. Machač), Sadílek, Folejtar (90. Jedlička) – Kovařík. Trenér: Zdeněk Slowik.

Sušice: Gill – Matějka (65. Varga), Hrubec, Kodýdek, Kysilka – Králík (79. Budil), Fuchs, Krejčí, Hrach (87. Jech) – Kočí, Vrhel. Trenér: Jan Staněk.