1. A TŘÍDA 22. kolo 19.-20.4.2014

1.A  TŘÍDA

EXPORT BODŮ ZE HŘIŠŤ V POŠUMAVÍ  POKRAČUJE

Ani o  velikonočních svátcích kdy pokračovala 1.A třída soutěžními zápasy 22. kola  nebyli hráči  Okuly Nýrsko a Sokola Mochtín ke svým divákům pohostinnější. Na jaře udržují zavedený stereotyp  z pohledu exportů bodů z domácích hřišť a tak  si soupeři k nim  jezdí pro body . Nýrsko pokračuje doma ve slabé, téměř nulové střelecké produktivitě a to včetně proměňování pokutových kopů. Mochtín dopadl v tomto kole  ještě  hůř a doma nevyválčil ani bod. Jediným  stoprocentně úspěšným týmem  byly doma Svéradice  a  když umí přivést body i z venku, pak si stojí v tabulce na pátém místě , což je ta nejlepší odměna a vidina baráže o postup má stále reálnou podobu.

NÝRSKO - KŘIMICE   0: 0 ( 0: 0) 80 PK 1:2

Stanislav Steiner

Domácí mužstvo svým výkonem nepotvrdilo zisk bodů z minulého kola.V prvním poločase se obě mužstva předháněla v nepřesnostech a prakticky se hrálo bez brankových příležitostí na obou stranách.Oba brankáři byli bez práce.

Ve druhém poločase se hra domácího mužstva trochu zlepšila,ale opět bez zakončení. Domácí si vypracovali dvě brankové příležitosti v  76' a 77' ,které minule úspěšný střelec Lukáš Korschinský trestuhodně zahodil. Obě šance byly stoprocentní.Hosté mohli vstřelit vítěznou branku  v 84',kdy po nedorozumění v nýrske obraně, Jirka Moravec bravurně vychytal hostujícího Kovačiče.

V penaltovém rozstřelu zcela zklamali střelci domácího mužstva,když jejich tři střely zneškodnil brankář hostů Jakub Mudra a čtvrtou střelou trefil Petr Výtisk tyč branky. Domácí brankář Jirka Moravec první dvě střely hostům zneškodnil ,třetí PK Kovačič poslal nad nýrskou branku.Hosté poslední dva PK proměnili a tak získali dva body.

Domácí mužstvo v tomto utkání opět propadlo a pokud si někdo zaslouží pochvalu, tak pouze brankář Jirka Moravec.

PK za domácí proměnil  Hvězda Jiří , neúspěšní byli Valenta,Výtisk,Bastl,György .

Rozhodčí - Kohout M.,-Langmaier L.,Koura R. DS - Havránek V. ŽK 1:1. Diváků 80.

Sestava Nýrsko: Moravec - Valenta,Hvězda,Antonovics,Kolář-Korschinský/83'Raiser/, Kalivoda  ml./84'Lepší/,Kvítek,/82'Bastl/,Koutník-György,Výtisk. Trenér : Kalivoda Karel

SVÉRADICE - M.TOUŠKOV   4: 2 ( 2: 1)    ¨

Václav Dušek

Hosté okupující chvost tabulky přicestovali do Svéradic v okleštěné sestavě s řadou dorostenců. O to více však mohli hrát uvolněněji a v úvodu utkání neměli žádné zábrany a tlačili se dopředu. Hned po pěti minutách orazítkoval velezkušený Kamil Bárta z přímého kopu břevno Soukupovy branky. Domácí se tradičně zahřívali pomalu, ale na rozdíl od hostů se prosadili brankově. Nejprve Brůha z postu levého obránce proběhl přes několik soupeřů 60metrový slalom, přihrál Beránkovi, který už si v zakončení poradil. Když se chvilku po té po podobné akci prosadil i další z obránců Jiřinec, mysleli si domácí fanoušci jakou pomlázku si asi outsider z Touškova odveze. Opak však byl pravdou a po velkém selhání svéradické defenzivy snížil ještě do přestávky po precizním blafáku na brankáře Soukupa Stanislav Karbusický. Ve druhém poločase se zdálo, že domácí mají utkání ve své moci a skóre lehce navýší. Ale po té co pohrdali několika šancemi, přišel šok. Po rohovém kopu vznikla skrumáž, kterou prostřelil z poza šestnáctky až do sítě Ondřej Karbusický a vyrovnal. Převahu Svéradic to však neotupilo a utkání se zlomilo v 72.minutě. Po velké hrubce v obraně Touškova zahraňoval celou situaci zatažením záchranné brzdy - zmařením dosažení branky domácímu Lávičkovi krajní obránce hostů - do té doby výborně hrající 16letý, za muže premiérově startující, André Šimice, který tak zaváhání svých spoluhráčů odnesl vyloučením a navíc domácí získali možnost zahrávat pokutový kop, který s přehledem proměnil Jiřinec. V závěru již hosté neměli síly na odpověď a v poslední minutě pečetil tři body pro domácí dokončeným hattrickem opět Jiřinec.

Branky: 24.Beránek Vlastimil, 31.Jiřinec Michal, 72.Jiřinec Michal (PK), 90.Jiřinec Michal - 39.Karbusický Stanislav, 67.Karbusický Ondřej

Rozhodčí: Valenta Martin, ŽK: 0:3, ČK: 0:1 (72.Šimice André), Diváků: 110

Sestava Svéradic: M.Soukup - Prokopec (58.Chaloupka), Racek, Jiřinec, Brůha - Kába, Makovec, Herout (63.Šebek), Vlček - Lávička, Beránek (90.Vonášek)

Branky: Jiřinec 3, Beránek - Karbusický O., Karbusický S.; ŽK: 0:3; ČK: 0:1. Diváků 110.

MOCHTÍN - ŽIHLE   1: 2 ( 1: 0)

Mochtín odehrál doma smolný zápas. Byl v prvním poločase lepším týmem, ale svoji převahu vyjádřil  je jedním golem a to bylo málo. Hosté hned po přestávce "Angličanem" srovnali na 1:1 a cennou remízu poctivou obrannou hrou drželi prakticky až do závěru utkání, podnikali navíc nebezpečné brejky. Břevna "zvonila" na obou stranách  v 56. a 58.minutě, ale blíže k výhře měli domácí fotbalisté o deset minut později. V obrovské šanci byl Tomáš Babka a vzápětí i domácí kapitán Jiří Dolejš, ale hostující gólman Jiří Bláha svůj tým podržel. Mochtínu jde o záchranu, chtěl bodovat naplno a tak v závěru vsadil vše na jednu kartu. Hosté se ale náporu ubránili, minutu před koncem se dlouhým odkopem dostali do smrtícího brejku, ale domácí gólman Petr Rajtmajer své mužstvo podržel výborným zákrokem. Z následného rohového kopu se ale dostal k odraženému míči hostující kanonýr Jan Fidler a ze dvou metrů pohodlně skóroval. Vzápětí přišel již jen konečný hvizd rozhodčího Dudy a velká radost Slavoje Žihle, který se radoval ze tří bodů a smutek domácích hráčů, ke kterým se i tentokráte sportovní štěstí odvrátilo zády. Domácí fanoušci jim přesto zatleskali, protože odvedli bojovný, poctivý výkon, za který se stydět rozhodně nemuseli.

Utkání s přehledem odřídil Václav Duda z Chlumčan, asistovali mu Jiří Petržílka a Michal Volf, DS byl Václav Havlík, ŽK 2:1, 80 diváků.

Branky :  10. Jiří Dolejš  -  47. a 89. Jan Fidler

Branky: Dolejš J. - Fiedler 2; ŽK: 2:1. Diváků 80.

Rozvadov - Staňkov   1: 0 ( 1: 0)

Branky: Čížek; ŽK: 2:1

Ch. Újezd  - Zruč   3: 1 ( 0: 1)

Branky: Beneš, Chval, Pikl - Trnka; ŽK: 2:2

H. Týn- Sp.Poříčí    8: 0 ( 4: 0)

Branky: Falout M. 2, Pinc M. 2, Doležal J., Kordule I., Staroba Z., Šindelář T.